Wideokonferencje zamiast bezpośrednich narad w Starostwie

  • 02.04.2020, 15:02 (aktualizacja 02.04.2020, 15:32)
  • Powiat Lubań
Wideokonferencje zamiast bezpośrednich narad w Starostwie Zdjęcie ilustracyjne. Konferencja premier Mateusza Morawieckiego Fot: Krystian Maj/KPRM

Podziel się:

Oceń:

Na prośbę Walerego Czarneckiego, starosty lubańskiego, w dniu 31 marca br. odbyła się narada władz samorządowych i służb.

Starosta i pracownicy Wydziału Zarządzania Kryzysowego rozmawiali z przedstawicielami gmin i szpitali oraz szefami i przedstawicielami służb, a także inspekcji na temat kolejnych działań w walce z epidemią koronawirusa.

Starosta Lubański poprosił o to, żeby kontakty miedzy samorządami i służbami oraz posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w okresie epidemii były oparte na systemie wideokonferencji, a nie bezpośrednich narad w Starostwie Powiatowym.

- Mam nadzieję, że takie rozwiązanie pozwoli koordynować działania walki z epidemią koronawirusa na terenie powiatu bez zbędnego ryzyka, usprawni pracę oraz przyspieszy podejmowanie decyzji na linii powiat - gminy - służby - mówi Walery Czarnecki, starosta lubański.

Podczas wideokonferencji omówiono sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu, przygotowanie służb oraz prowadzone akcje informacyjne i profilaktyczne. Przedstawiciele samorządów mieli okazję do zadania pytań i wyjaśnienia wątpliwości. Zebrani zostali zapoznani z informacjami dotyczącymi bieżącej sytuacji epidemiologicznej oraz prowadzonych działań i przygotowań ze strony Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Łużyckiego Centrum Medycznego w Lubaniu, Komend Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej i Policji.

Z informacji uzyskanych podczas spotkania wynika, że Dom Wczasów Dziecięcych w Świeradowie Zdroju, który został wyznaczony jako miejsce ewentualnej kwarantanny jest przygotowany do przyjęcia 60 osób. Obiekt został zaopatrzony w odpowiednie środki czystości oraz środki ochrony osobistej.

Powiat Lubań

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zbyszko
Zbyszko 03.04.2020, 11:41
Panie Starosto!
Proszę niezwłocznie zakupić testy i przekazać do dyspozycji dyrektorowi szpitala ŁCM - niech badają profilaktycznie personel medyczny celem ewentualnego wyłączenia osoby zarażonej wirusem. Jeżeli Pan tego nie wykona gwarantuje Panu doniesienie do prokuratora na wypadek jak na nasz szpital padnie kwarantanna, która wyłączy tę placówkę z leczenia .
tobi
tobi 03.04.2020, 09:14
Konferencja miała temat:Jak na tym zarobić?
Ja
Ja 03.04.2020, 00:44
Lansować to oni się umieją.
Bolko
Bolko 02.04.2020, 18:51
Panie Starosto! Na Pana sumieniu jest funkcjonalność lubańskiego szpitala - albo prokurator!
Z kraju donoszą, że "Organizacja pracy w szpitalach była największym błędem ministerstwa"
"Blisko 20 proc. wśród wszystkich zakażonych koronawirusem to personel medyczny. Brak odpowiednich procedur organizacji pracy w szpitalach i wyposażenia innych niż jednoimienne to największy błąd Ministerstwa Zdrowia. Łatwo policzyć, co może się stać, jeśli liczba zakażonych będzie rosła. Potrzebny osobny sztab kryzysowy".
Zbyszko
Zbyszko 02.04.2020, 16:59
A o wyborach coś było? Starosta musi dmuchać w tę samą rządową trąbę.
Tymczasem Jarosław K. postawił Jarosławowi G. ostre ultimatum w sprawie majowych wyborów prezydenckich. Powiadają że szef Porozumienia (narażając nawet Zbigniewa Z.) miał zakomunikować członkom swojej partii, że się na to nie godzi. To zaś może wiązać się z wyrzuceniem ich z rządu na zbitą twarz. Prezes nie będzie się z nimi pier.....ł.
Zbyszko
Zbyszko 02.04.2020, 16:36
Waleryjan! Pogoń ty tego swojego nieudacznika od zarządzania kryzysowego niech chociaż zarządzi czyli zorganizuje okresowe odkażanie miasta - czyli wszystkich zewnętrznych obiektów użyteczności publicznej. Chodniki, ławki, poręcze, bramy i drzwi wejściowe, parkomaty, słupki znaków drogowych, przystanki autobusowe ... itp
gość
gość 03.04.2020, 08:55
To akurat zadanie burmistrza a nie powiatu.
tola
tola 02.04.2020, 15:33
Nie wierzę w skuteczność działań Starostwa Powiatowego i innych służb.
Jarek
Jarek 02.04.2020, 22:32
Może poradzą sobie z tym.Dzieciaki zamknięte w domu a tu taka sytuacja: https://interwencja.polsatnews…

Pozostałe