Pandemia nie zwalnia nas z podstawowych zasad kultury

  • 02.04.2020, 13:35 (aktualizacja 02.04.2020, 14:42)
  • red.
Pandemia nie zwalnia nas z podstawowych zasad kultury

Podziel się:

Oceń:

Nie wiesz co zrobić z jednorazową rękawiczką? Podpowiadamy - należy wyrzucić ją do kosza!

Praktycznie od momentu, gdy przed wejściem do sklepów pojawiły się jednorazowe rękawiczki w okolicy zapanował straszny bałagan. Część ludzi wychodząc ze sklepu wyrzuca je gdzie popadnie. - To jakaś masakra. Jak zawieje wiatr latają praktycznie wszędzie - poinformował nas Jarek, czytelnik naszego portalu. Podobne głosy docierały do nas z różnych stron. Sprawdziliśmy i... niestety macie rację. Bałagan jest niesamowity. Rękawiczki leżą między wózkami sklepowymi, na chodnikach, parkingach i trawnikach.

Przypominamy, że miejsce raz użytych rękawiczek jest jedno - w śmietniku. Szanujmy siebie i innych. Dodajmy jeszcze jedną kwestię. Pojawiają się też opinie, że niektórzy po zakupach zabierają rękawiczki do domu i używają ich w czasie kolejnych zakupów. Ten fakt pozostawimy już bez komentarza...

red.

Zdjęcia (10)

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zostań w domu!!!!
Zostań w domu!!!! 03.04.2020, 10:46
Osoby niepełnoletnie siedzą grzecznie w domu.
Starsze osoby daja przyklad tym młodym.
Siedzieć w domu w innym przypadku nie wystarczy respiratorów dla Was!!!!!!!
Kot wielkiego wodza
Kot wielkiego wodza 03.04.2020, 06:16
Redakcji ale problemem są śmietniki przy sklepach one są pełne a nawet ja nie są to rękawiczki są tak lekkie ze wiatr je wydmu***e ze smietników i latają po całym Lubaniu
Zenon Zarazek
Zenon Zarazek 03.04.2020, 00:34
Pod mostem na Jelenią pełno leży kondonów. Brak kultury czy zwyczajnie nie ma jak zabrać za sobą i wywalić na śmieci. Są 2 takie mosty Duży i mały.
snikers
snikers 06.04.2020, 00:41
Szedłem na piechotę aż z końca waryniaka. Pod mosttem ani jednego kondona, butelki czy puszki. Tam chyba nikt się nie zapuszcza. Mosty są rzeczywiście ku mojemu zadziwieniu dwa¿¡? dwa obok siebie.
Hebel
Hebel 03.04.2020, 00:30
Nie zakładajmy od razu braku qltóry.
1 Więcej się tego używa to i więcej wywiewa ze śmietników a i z rąk czasem też choćby przy wyrzucaniu do śmietnika i przy zakładaniu na ręce...
2 Leciutkie toto i nawet z opróżnionego śmietnika potrafi wydmuchnąć.
3 Trudno złapać jak już.
4 Innych śmieci tyle co było czyli wirus nie spowodował mierzalnego spadku kultury.
Zalegają głównie flaszeczki po małpkach i szczeniaczkach słusznie ostatnio dopodatkowane. Akcyza na flachy od litra w górę powinna spaść. Coś takiego kupuje człek świadomy i zamożny.
Ksysiek
Ksysiek 02.04.2020, 20:44
Od trzech tygodni codziennie tylko i w kółko: myj ręce i myj ręce...
A kiedy w końcu mam umyć nogi?
Korba102
Korba102 02.04.2020, 18:03
Z terroru od 30 lat pozostal pustostan onyelektualny
Jakie zwyczaje w domu takie na ulicy
Trzoda ma swoke 5 sekund
Jaki elektorat taki terz rządzący motłoch
Władysłąwa
Władysłąwa 02.04.2020, 17:21
Gdzie popadnie tam wywali, tak jest z petami, papierkami po cukierkach (a zwróć uwagę dziecku to mama tak odpowie że strach), psie odchody, wywalanie popielniczek samochodowych to normalka. Straż miejską tak często jak ostatnio to nie widziałam, już myślałam że ich nie ma, a są, i co z tego skoro mamy brudne miasto. Karać po co, kamizelkę rękawice i niech sprząta jedną ulicę z tydzień, już nigdy nic nie wyrzuci.
lubanianka
lubanianka 02.04.2020, 17:08
o to własnie nasza narodowa cecha wstyd
Zbyszko
Zbyszko 02.04.2020, 17:07
Nie tylko kultury ale i przyzwoitości.
Metropolita przemyski abp Adam Szal zarządził, by wszyscy księża przekazali połowę swoich przychodów na parafie, a następnie na kurię - informuje Onet. Okazuje się, że przez epidemię koronawirusa Archidiecezja Przemyska jest w złej sytuacji finansowej.
===========
"Zamiast ratować szpitale, musimy ratować kurię biskupią"
areł
areł 02.04.2020, 16:40
Sporym problemem jest to, że śmietniki przy sklepach nie są opróżniane... Jak do pełnego śmietnika dołożymy kolejne śmieci, no to niestety ale w końcu zaczną one wypadać...
Cezary Cezary
Cezary Cezary 02.04.2020, 16:16
Wiatr wywiewa ze śmietników, proponuję lepy na muchy porozwieszać.
mieszkanka
mieszkanka 02.04.2020, 14:54
Polak potrafi:(

Pozostałe