Policjanci apelują - pozostańcie w domach

  • 29.03.2020, 13:33 (aktualizacja 30.03.2020, 10:51)
  • asp. szt. Monika Kaleta
2020_03_30_luban_komunikat.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Policjanci kierując się troską o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu, apelują o pozostawanie w domach i nienarażanie siebie, rodzin oraz pozostałych mieszkańców na niebezpieczeństwo zarażenia koronawirusem. Przypominamy, aby wychodzenie z domu ograniczyć do niezbędnego minimum. Spotykanie się z ludźmi zwiększa ryzyko zarażenia i w konsekwencji przeniesienia choroby na bliskie nam osoby.

 W związku ze stanem epidemii dolnośląscy policjanci apelują do mieszkańców, aby w trosce o własne bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo swoich bliskich, pozostali w domach. Apele policjantów możemy usłyszeć z poruszających się po miastach i powiatach radiowozów.

„Uwaga uwaga! Policja informuje. Mamy stan epidemii, grupowanie się osób jest zabronione, chroń siebie i bliskich” - apeluje policja z radiowozów.

Aby zmniejszyć ryzyko zarażenia się koronawirusem, unikajmy w miarę możliwości spotkań w  większych grupach. Jeżeli nie ma ku temu wyraźnej potrzeby, wynikającej z konieczności zaspokojenia podstawowych potrzeb (niezbędne zakupy, zaopatrzenie w lekarstwa), nie wychodźmy z domu.

Przypomnijmy, że w Polsce obowiązuje stan epidemii. Dodatkowo w miniony wtorek zostały wprowadzone nowe obostrzenia Rządu. Wyjścia z miejsc zamieszkania powinny zostać ograniczone do minimum. Można wyjść po zakupy, do apteki, czy do lekarza. Dozwolone są podróże do pracy. Jeśli chodzi o spacery, to zalecane jest ograniczanie ich do minimum. Gdy wybieramy się na przechadzkę to tylko w towarzystwie jednej osoby lub najbliższej rodziny.

Apelujemy o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, polegające na przestrzeganiu wprowadzonych ograniczeń, współpracy z instytucjami państwowymi i realizowaniu ich poleceń. W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich respektujmy zalecenia służb.

Pamiętajmy, że wprowadzone przepisy są dla ludzi, a nie przeciwko nim, chodzi przecież o zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich. To jest najważniejsze.

asp. szt. Monika Kaleta

Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Hart
Hart 30.03.2020, 15:42
A ja zapytowuje sie na podstawie jakich przepisów prawa policja wymaga od obywateli pozostawania w miejscu zamieszkania i ograniczenia przemieszczania sie skoro w kraju nie ma stanu wyjatkowego . jest to pogwałcenie podstawowych praw obywatelskich jakie gwarantuje nam Konstytucja. polecam wypowiedz RPO, rozporzadzenie minostra zdrowia nie posiada mocy prawnej. Przepisy takie moze tylko i wyłacznie wprowadzic rada ministrów. jesteśmy oszukiwani przez Rzad i dalej chcą wprowadzic zaostrzenie przepisów a wystarczy wprowadzić stan kleski żywiołowej i na podstawie ustaw jaki juz istnieją realizować walke z koronawirusem.Kluczą i tworzą przepisy po to aby tylko nie wprowadzać na bszarze całego kraju stanu wyjątkowego. Jaruzelskiego chciano rozliczyc za stan wojenny a Morawieckiego i Dude rozliczy sie za nie wprowadzenie stanu kleski żywiołowej w okresie pandemi
123
123 30.03.2020, 12:22
Ja proszę służby, żeby jeździli po całym mieście np.osiedle Waryńskiego, ja nie słyszałem takich komunikatów. Może wtedy co niektórzy się opamiętają, a nie codziennie na miasto po pięć plasterków wędliny. Zdrowia wszystkim życzę.
345
345 30.03.2020, 12:59
A po jaką cholerę mają tam jeździć skoro już od miesiąca prawie bębnią - siedź w domu i patrz przez okno albo w telewizor - a jak wyjdziesz na zakupu to trzymaj dystans, nie dłub w nosie, a po powrocie do domu myj ręce.
Koniec komunikatu!
Gienia
Gienia 30.03.2020, 11:45
Zapadają pierwsze wyroki sądowe za złamanie norm
kwarantanny - na razie grzywny 5000 - 8000 zł. Brawo Policja! Wyłapywać i kierować.... Zobaczycie jak szybko się to bezmóżdże zdyscyplinuje.
gość
gość 30.03.2020, 09:31
Ludzie zostańcie w domach- od 6.00 do 14.00 pracujcie w zakładzie gdzie jest 100-200 pracowników.Potem wróćcie do domu żeby tam siedzieć.
Jak już jesteś nosicielem to przynieś zarazę tym którzy zostali w domu.
Pracownik
Pracownik 29.03.2020, 22:13
Ludzie się zaczęli luzowac. ..w marketach znowu przychodzą po 1..2 rzeczy. ..łaźa...szukają marudza pytają o ***y...jajka malowane. ...jaka cena itd. Pracuje w markecie. ..codziennie narazam zdrowie. ..ale oni to mają ^gdzieś. ..
bob
bob 30.03.2020, 07:14
to spadaj zamiatać ulice oszołomie
Melka
Melka 29.03.2020, 20:29
W Olszynie zero Policji i Straży Miejskiej , chyba sami się boją i nie wychodzą ze swoich pomieszczeń.Natomiast mieszkańcy zapomnieli o jakichkolwiek zakazach i latają po sklepach jak wściekli .Ludzie opamiętajcie się to nie czas na spotkania towarzyskie .Później lament i łzy.
ono
ono 29.03.2020, 23:14
Olszyńscy urzędnicy mają bezpieczeństwo mieszkańców w czterech literach jeśli nie można na tym zarobić.
Tadek
Tadek 29.03.2020, 17:45
Po lubaniu jeździ straz miejska z komunikatem.
Rychu
Rychu 29.03.2020, 14:29
Apele do niektórych nie docierają. W niedzielę (29.3) w samo południe na Kokietka zebrało się szemrane towarzystwo i urządzili chlanie łącznie z gromkim śpiewem. Interweniowała Policja... Wygląda na to że koszta tej libacji znacznie wzrosną.
Obserwator
Obserwator 29.03.2020, 14:14
Wracając z pracy z Niemiec jeden z drugim mają kwarantanne a widzę ich jak chodzą do netto i innych sklepów, bo trochę ero przywiózł i trzeba wydać.
Ja sie pytam gdzie Ci ludzie mają mózg ?
I gdzie jest Policja?
zazdrość .... ściska
zazdrość .... ściska 29.03.2020, 19:46
Widzę, że najbardziej to cię to euro boli :))))
kierowca
kierowca 29.03.2020, 17:28
A może pracują przy granicy i do 26go mogli zjechać bez kwarantanny
Izolowana
Izolowana 29.03.2020, 14:00
Witam, jestem osobą, która jest w izolacji domowej, jestem chora nie ze swojej winy, ktoś mnie '' poczęstował ", codzienne kontrole policji, rozumiem, ale litości, podjeżdża radiowóz na sygnałach dźwiękowych pod budynek wielorodzinny i czeka aż pokażę się w oknie. Niejednokrotnie nie słyszę sygnału, bo np.śpię, mają telefony, niektórzy dzwonią nawet zapytają o samopoczucie, proszę nie róbcie tego panowie i tak jesteśmy pokrzywdzeni przez chorobę nie z własnej winy, a przez takie nieprofesjonalne zachowania czujemy się jak przestępcy.
Bazyli
Bazyli 29.03.2020, 20:20
Jak mają mnóstwo osób do sprawdzenia i wiesz, że będą podjeżdżać codziennie i użyją sygnału dźwiękowego to pokaż się w tym głupim oknie i pojadą...nie jesteś pępkiem świata i nie tylko Ty masz problem
Adek
Adek 29.03.2020, 19:15
Rozumiem Twoje rozterki ale nie przejmuj się tylko idiota może pomyśleć źle o Tobie i tej całej sytuacji a mądry popatrzy z uznaniem na Ciebie i w duchu docenia Twoją odpowiedzialność . Trzymaj się głowa do góry , każdy życzliwy jest z Tobą . Pamiętaj o tym . Życzę ZDROWIA !!!!!!
Jarek
Jarek 29.03.2020, 19:09
Witam, bardzo mi przykro ze jest Pani chora. Na pewno będzie wszystko dobrze. Życzę szybkiego powrotu do zdrowa

Pozostałe