Sytuacja epidemiologiczna w powiecie lubańskim (17:00, 25 marca)

  • 25.03.2020, 18:05 (aktualizacja 26.03.2020, 11:03)
  • red.
Sytuacja epidemiologiczna w powiecie lubańskim (17:00, 25 marca)

Podziel się:

Oceń:

Od wczoraj w głównej mierze zmieniają się jedynie ilości osób objętych kwarantanną i przeprowadzonych testów z wynikiem ujemnym.

Z informacji uzyskanych z PSSE w Lubaniu, dziś na godzinę 16. z terenu powiatu lubańskiego mieliśmy cztery osoby chore na Covid-19. Trzy z nich są w stanie dobrym i znajdują się w izolacji domowej, jednej stan się pogorszył i od wczoraj jest hospitalizowana. W kwarantannie rządowej, związanej z powrotem z zagranicy znajduje się 112 osób. W kwarantannie PPIS 99 osób, natomiast nadzorem epidemiologicznym objęto 146 osób. Dotychczas na terenie powiatu wykonano 60 testów na obecność koronawirusa, 56 było z wynikiem ujemnym.

red.

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Brat Grzegorz
Brat Grzegorz 26.03.2020, 10:36
Brat Jan zastanów się nad swoją głupotą.
Anonimek
Anonimek 25.03.2020, 22:03
Od 4 dni na kwarantannie i zero kontroli dziwne ??
?
? 26.03.2020, 08:58
A masz zaświadczenie o kwarantannie z sanepidu? Jak nie to nie zdziw się jak za 14 dni nie zapłacą tobie za kwarantanne ???
Takie zaświadczenie uzyskujesz w swoim sanepid i na jego podstawie masz później zapłacone za kwarantanne. Oczywiście oszczędności i tobie nie powiedzą ?

BratJan
BratJan 25.03.2020, 19:58
Zaraza w klasztorze. Pięciu zakonników ma koronawirusa
Pięciu zakonników z klasztoru ojców dominikanów w Rzeszowie ma koronawirusa. Informację o wykryciu u duchownych wirusa SARS-CoV-2 przekazały władze klasztoru. Wcześniej, zakonnicy byli poddani kwarantannie domowej. - Jesteśmy objęci procedurą medyczną i na ten moment czujemy się dobrze - przekazali w specjalnym komunikacie ojcowie dominikanie.
=============
fakt.pl/wydarzenia/polska/r ... 23VtyDCGj8
A przecież o początku pandemii ostrzegają i bębnią w mediach, że drogą płciową też można się zarazić.
 
Brat_Julian
Brat_Julian 26.03.2020, 12:41
Poza tym zalecają im w klasztorach aby każdy miał tylko jednego partnera...
KK
KK 26.03.2020, 11:43
U co niektórych objawy koronawirusa to coś z głową, a może to tak od urodzenia.
Kkk
Kkk 25.03.2020, 19:13
Nie Ty jeden
Ja
Ja 25.03.2020, 19:02
A przepraszam bardzo czego Ty się spodziewasz? Jesteś dzieckiem we mgle czy może kimś kto wymaga specjalnej atencji..? TUTAJ KAŻDY MA SAM SIEBIE PILNOWAĆ!
Zaniepokojony
Zaniepokojony 25.03.2020, 18:27
Od 7 dni przebywam na kwarantannie rządowej i do dnia dzisiejszego nikt się ze mną nie skontaktował ani nie sprawdził czy przestrzegam kwaratany.
??
?? 26.03.2020, 09:01
Jak wróciłeś z zagranicy zgłoś się do swojego sanepidu o zaświadczenie o odbywaniu kwarantanny inaczej nie uzyskasz zapłaty. Bardzo fajnie to objaśnia pracownik sanepid na stronie TvT Zgorzelec
Kwarantanna
Kwarantanna 25.03.2020, 20:59
A u mnie są codziennie albo i dwa razy ?
On
On 25.03.2020, 20:11
Nie ty jeden i ostatni .znam sporo takich osob które sa juz tydzien w domu i nikt sie nimi nie interesuje nimi
Norma
Norma 25.03.2020, 20:00
Widocznie mają do Ciebie - i chwała Ciebie za to - pełne zaufanie. Oby tak wszyscy na kwarantannach byli zatroskani i oddani dyscyplinie.
Dd
Dd 25.03.2020, 19:48
No i słusznie. Chory nie jesteś przecież a jak ci sie pogorszy to sam zadzwonisz o pomoc. A wychodzić nie powinieneś i bez pilnowania jeśli dbasz o zdrowie innych. A jak masz to gdzieś to wystarczy świadomość że w każdej chwili możesz być skontrolowany i kara 30 tys. zł jeśli cię nie zastaną..

Pozostałe