20 mln na walkę z koronawirusem od WOŚP

  • 25.03.2020, 11:38
  • Red.
20 mln na walkę z koronawirusem od WOŚP

Podziel się:

Oceń:

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała już prawie 20 milionów złotych na walkę z koronawirusem. Aż 16 mln złotych przeznaczono na zakup Indywidualnych Pakietów Ochrony Biologicznej dla personelu medycznego.

Jerzy Owsiak napisał na Facebooku, że WOŚP zamówiła aż 50 tysięcy pakietów, na które składają się: kombinezon, buty, panoramiczne gogle, rękawiczki czy worek na odpady, czyli to, czego dzisiaj najbardziej potrzebują walczący z koronawirusem lekarze i personel medyczny. Indywidualne Pakiety Ochrony Biologicznej zostały zakupione w Chinach. Do Polski powinny trafić w ciągu najbliższych kilkunastu dni.

W obszarze naszego zainteresowania są także testy. Kolejną ważną i dobrą wiadomością jest, że polskie laboratorium Oncolab przy Uniwersytet Medyczny w Łodzi, całkowicie wyposażone w sprzęt przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, od dziś zaczyna wykonywać testy na koronawirusa. 1000 takich testów laboratorium otrzymało z Ministerstwa Zdrowia. Laboratorium wykonuje oczywiście tylko i wyłącznie testy na zlecenie uzgodnionych z Ministerstwem szpitali, nie ma możliwości wykonywania testów dla osób indywidualnych. My dodatkowo zakupimy specjalistyczne urządzenie – analizator, który pozwoli laboratorium wykonywać testy na 3 zmiany. Wielkie dzięki dla całej załogi, która podjęła się takiej pracy! Dziękujemy za ogrom Waszego wsparcia w mailach, sygnałach nadsyłanych do Fundacji. O wszystkich działaniach na bieżąco informujemy Ministra Zdrowia prof. Łukasza Szumowskiego. Także na bieżąco będziemy dzielili się wszelkimi informacjami na ten temat na stronach internetowych Orkiestry - pisze Jurek Owsiak na swoim profilu w mediach społecznościowych. 

Łącznie na walkę z koronawirusem w Polsce WOŚP przekaże 20 mln złotych. 

Red.

Komentarze (38)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

klos
klos 28.03.2020, 05:39
żydowski z****** owsior rzekomo przekazuje rzekome 20 mln.na walkę z wirusem głupoty.
Bbbb
Bbbb 25.03.2020, 23:02
Swego Owsiak nie dał bo ludzkie pieniądze. Nabrał od ludzi to i bez łaski oddał. Ale zdaje się że coś mało dał bo nabrał kilka razy tyle. Reszta gdzieś sobie jest i noe wolno pytać. Poza tym jak zwykle Owsiak musiał zrobić pompę przy dawaniu nie swego
Lucas
Lucas 25.03.2020, 21:21
do ZIZU a teraz jak jest z tym leczeniem za wszystko trzeba płacić albo czekać do usr..nej śmierci
zizu
zizu 25.03.2020, 23:31
Jak chcesz sobie zrobić prywatnie badania to płacisz. Ja miałem trzy poważne operacje za które nie musiałem płacić, do kardiologa umawiam wizytę, czas oczekiwania maksimum dwa tygodnie, tomografia kilka dni i to wszystko z NFZ. Przepracowałem czterdzieści lat i nie jestem żadnym prominentem. A Owsiakiem tak się wszyscy nie zachwycajcie, bo on się wylansował na naiwności i łatwowierności ludzkiej.
Idol
Idol 25.03.2020, 19:24
Jurek robi jak zwykle cudowną robotę! Nie zawiódł także tym razem. Na niego zawsze można liczyć!
marc55
marc55 25.03.2020, 21:18
Na 20mln to firmy Owsika typu "Ćwierć mrówki" czy "Złoty Melon" kasują orkiestrę co roku, hahahahhh
Swoja droga ciekawe jak teraz je nazwał, bo po ostatnim przegranym procesie zaczął wszystko zmieniać, przepisał na żonę itd.
zizu
zizu 25.03.2020, 18:28
Widać po komentarzach, że piszą je sami młodzi. Upadnijcie jeszcze przed Owsiakiem na kolana, to wasz guru. Mówicie, że rząd nic nie robi? Gdyby tak było, to mielibyśmy teraz to co we Włoszech. Wyłączcie TVN-y i popytajcie starszych o rządy PO-PSL, to dowiecie się ile te kanalie szpitali i laboratoriów zlikwidowali, bo "piniendzy" nie było, a to co zostało miało być sprywatyzowane. Leczyłby się ten co ma kasę, a reszta z ubezpieczenia dostawałaby paracetamol na wszystkie dolegliwości.
Lucas
Lucas 25.03.2020, 17:50
fajniej by bylo 2mld na to przeznaczyć a NIE na TVP
C
C 25.03.2020, 22:57
Rząd przeznaczył na wsparcie firm 250 mld, bezpośrednią walkę z koronawirusem 25 mld, a państwowe spółki łącznie kilkaset mln.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 26.03.2020, 11:03
@C Trzeba trochę poczekać . Dopiero wydrukowano dwie serie po 8 mld które jeszcze w dodatku nie wyschły po zejściu z drukarek .
marc55
marc55 25.03.2020, 17:31
Z tego co tu czytam wyłania się ciekawy obraz, jeżeli padnie choć jedno krytyczne słowo w stronę Owsiaka, od razu argumenty w stronę "czarnej mafii" lub "Rydzyka". Ciemny naród nie rozumie że można nie zgadzać się z Owsiakiem nie będąc wyznawcą żadnej opcji duchowej czy politycznej. Ale jak rozumiem jest to wynikiem samej aktywności pana Owsiaka, formułowanej na koncertach Woodstocka bardzo wyraźnie, choć to w sumie nawet zabawne że najwięcej tzw. wolontariuszy podczas finału spotykam pod kościołami. Uderz w stół a nożyce się odezwą.
Krzysiek
Krzysiek 25.03.2020, 17:29
W ReżimTVP, tradycyjnie brak wzmianki na ten temat. Migawka wystąpienia Andrieja *** czy kłamczuszka Mateuszka, to teraz codzienne kino.
Myśka
Myśka 25.03.2020, 16:04
No to jednak znalazła się część tych nierozliczonych datków z poprzednich lat. Darmo i bez sławy by na pewno nie podarował.
Krocia
Krocia 25.03.2020, 17:35
Nic się nie znalazło - od początku było na jawnych rachunkach bankowych właśnie do podobnych decyzji - ale głownie na finansowanie zakupu wyposażenia szpitali...
Mombassa
Mombassa 25.03.2020, 15:55
Toruński konsekrowany oszust, specjalista od niepokalanych poczęć i wiecznych dziewictw oraz innych eklezjalnych dewiacji zagroził - że jak się moherstwo nie zmobilizuje i nie zacznie wpływać mamona - to zamknie radyjo i TV Trwam.
Nigdy bym nie pomyślał że doczekam tej szczęśliwej chwili.
Zsd
Zsd 25.03.2020, 17:12
Jemu nic nie będzie, oszust ma rezerwy na wiele lat. Zdążył się nakraść. W bunkrze swoim się zamknie i jak larwa w kokonie przetrwa epidemię.
marc55
marc55 25.03.2020, 15:45
Fajnie że raczył przekazać kasę którą dostał od nas. Ale jescze za to dziękować ??? Widzę u niektórych syndrom niewolnika.
Jank666
Jank666 25.03.2020, 16:06
A gdyby tak czarna mafia konsekrowana przekazała też to co on cie dostała ....
zizu
zizu 25.03.2020, 15:12
Widzę, że ta kreatura ma ciągle poparcie w Lubaniu i okolicach. Niech wam jeszcze zorganizuje festiwal KoronaWoodstock, tylko gdzieś na pustyni z dala ludzi.
Tyu
Tyu 25.03.2020, 17:08
Jezeli uwazsz Jurka za,, kreaturę, to kim ty jesteś? Dałas coś ludziom w potrzebie. Tak kler i pis cię nakrecił. Niezapomnij napisać oświadczenia, że w razie choroby nie chcesz korzystać ze sprzetu zakupionego przez WOŚP. Leć się u rydza w razie choroby.
Nullo
Nullo 25.03.2020, 17:38
Chyba nie zdąży bo ten toruński szaman zapowiedział że zamyka swoje imperium wobec braku mamomy.
e
e 25.03.2020, 16:12
zizu to już szczyt wszystkiego, aż mi Cię szkoda - ciekawe co powiesz jak tobie będzie potrzebny WOŚP-owy respirator?
Vbn
Vbn 25.03.2020, 17:14
Z głupimi się nie dyskutuje ten typ jest odpowiednio nakrecony przez czarnych. Jak zachoruje to pierwszy poleci po pomoc
Lulek
Lulek 25.03.2020, 16:10
Tyle że w przeciwieństwie do czarnej mafii spod znaku Caritasu - nie kradnie!
maro
maro 25.03.2020, 14:42
Łaski nie robi. Przecież on ma ludzkie pieniądze. Powinien wszystko przekazać na walkę z koronowirusem a nie tylko drobną część. Też mi wielki gest.
Kamil
Kamil 25.03.2020, 16:08
Lud mu powierzył i dysponuje według potrzeb...
Twoich tam z pewnością nie ma.
Owieczka
Owieczka 25.03.2020, 13:16
Wyznawcy jedynie słusznej i jedynie prawdziwej religii czekają kiedy i ile zadeklaruje na walkę z wirusem Konferencja Episkopatu - poza wodą święconą i błogosławieństwem.
Kornik
Kornik 25.03.2020, 15:58
Oni powinni oddać wszystko co mają i ogłosić bankructwo albowiem cała ta zadyma pandemiowa jest przecież za sprawą a przynajmniej wiedzą Wszechmogącego któremu niby tak gorliwie służą wespół z ogłupioną owczarnią.
marc55
marc55 25.03.2020, 17:34
Korniku, cała nasza cywilizacja w której żyjesz jest ukształtowana i stworzona pod wpływem kościoła katolickiego, a szerzej chrześcijaństwa. Rozumiem że szkołę omijałeś szerokim łukiem, aż dziw że pisać umiesz.
Kornik
Kornik 25.03.2020, 19:37
A w jakiej szkole Tobie te głupoty nakładli? Nie uczyli że przed chrześcijaństwem trwała - może za sprawą Twojego boga? - kultura Majów, Aborygenów, greckiej Hellady, Rzymian, Judejska, Hinduska - i Twojego boga jeszcze nie znali, nawet tego stworzyciela świata starotestamentowego
Wygląda na to, że gdyby głupota emitowała światło miałbyś problem otworzyć oczy stojąc przed lustrem..
marc55
marc55 25.03.2020, 22:12
Od kiedy to Majowie i Aborygeni kształtowali cywilizację i społeczeństwo europejskie ? Ale rozumiem, dzieci piszą, ty z drzewa dyktujesz.
Xxs
Xxs 25.03.2020, 13:02
Brawo Panie Jurku ,
Wdzięczna
Wdzięczna 25.03.2020, 12:34
Panie Jerzy, dzięki. Pan sam więcej zrobi niż ta banda rządowych kłamczuchów i nieudaczników.
zizu
zizu 25.03.2020, 15:06
Wyłącz TVN i zacznij myśleć, jeśli masz czym.
Bogdan
Bogdan 25.03.2020, 17:32
Ty wyłączyłeś i zostałeś trollem. Zjedz coś bo nawet swojego imienia nie pamiętasz.
Migdalek
Migdalek 25.03.2020, 15:06
Witam .Swięte slowa .Jurek jestes wielki
...
... 25.03.2020, 12:16
Jurek nie zawiódł, czarna mafia śpi na milionach nic nie dała. Złodziej z Torunia najwiecej krzyczy, że chce pieniędzy. Nasz rząd niech ich s... trafi!!!
Migdalek
Migdalek 25.03.2020, 15:08
Jurek nie zawiódl ani razu przez tyle lat łata braki w sprzecie w szpitalach i ciągle mieszaja go z błotem ale Jurek nie poddaje sie

Pozostałe