W Görlitz i Libercu kolejni zakażeni

  • 25.03.2020, 08:35 (aktualizacja 25.03.2020, 09:25)
  • Red.
W Görlitz i Libercu kolejni zakażeni Kraj Liberecky

Podziel się:

Oceń:

W powiecie Görlitz do 30 wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem. Jedna osoba przebywa na oddziale intensywnej terapii. W Kraju Libereckim odnotowano 12 przypadków zakażenia.

Nasi sąsiedzi z powiatu Görlitz i Kraju Libereckiego również walczą z koronawirusem. Za Nysą Łużycką odnotowano już 30 osób, u których zdiagnozowano chorobę zakaźną COVID-19. Dwie osoby wymagają hospitalizacji z czego jedna przebywa na oddziale intensywnej terapii. 148 osób uznano za przypadki podejrzane, czyli są to osoby, które miały bezpośredni kontakt z zarażonym lub przebywały w ostatnim czasie za granicą. W Saksonii od kilku dni, podobnie jak w Polsce, obowiązuje nakaz pozostania w domach. Mieszkania można opuszczać tylko w uzasadnionych przypadkach. 

Natomiast Czesi w Kraju Libereckim odnotowali 13 przypadków zakażenia koronawirusem. Jedna z chorych osób pracowała w domu pomocy Český Dąb i opiekowała się seniorami. Wczoraj władze regionu zdecydowały o przeprowadzeniu testów pozostałym pracownikom i pensjonariuszom. Dziś przekazano informację, że wyniki są negatywne. Policjanci przekazali też 500 maseczek ochronnych pracownikom służby zdrowia z Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje, p.o. i Krajská nemocnice Liberec. Przypomnijmy, że Czesi mają obowiązek noszenia maseczek poza domem. 

Red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe