Aktualizacja. Sytuacja epidemiologiczna w powiecie lubańskim (godz. 14:30, 23 marca)

  • 23.03.2020, 14:54 (aktualizacja 24.03.2020, 10:29)
  • red.
Aktualizacja. Sytuacja epidemiologiczna w powiecie lubańskim (godz. 14:30, 23 marca)

Podziel się:

Oceń:

Przybyło osób objętych kwarantanną.

Na chwilę obecną na terenie powiatu lubańskiego mamy trzy osoby z potwierdzonym wynikiem zakażenia koronawirusem. Są to dwie osoby z gminy Leśna oraz jedna ze Świeradowa-Zdroju. Jak informowali nas rano pracownicy PSSE w Lubaniu, osoby te w związku z dobrym stanem zdrowia przebywają na razie w izolacji domowej.

Z informacji uzyskanych z PSSE w Lubaniu wynika, że na godzinę 14:30 zwiększyła się jedynie ilość osób objętych kwarantanną i nadzorem epidemiologicznym. Obecnie są to 83 osoby objęte kwarantanną Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego oraz 149 osób objętych nadzorem epidemiologicznym. Bez zmian pozostaje liczba osób objętych kwarantanną rządową, bowiem dane co do niej przekazywane są raz dziennie. Dziś były to 72 osoby.

Ważne! Przypominamy, że rodziny osób objętych kwarantanną znajdują się pod nadzorem epidemiologicznym i nie mają zakazu opuszczania miejsca zamieszkania. Choć jak podkreślają pracownicy PSSE w Lubaniu w tym czasie wszyscy bez wyjątku powinni w miarę możliwości pozostawać w domu.

Aktualizacja
Osoby poddane kwarantanni z podziałem na gminy. Ze względu na godziny publikacji komunikatów, w sposób nieznaczny, różnią się ilości osób pod nadzorem epidemiologicznym i kwarantanną. 


Źródło: FB Miasto Świeradów-Zdrój

red.

Zdjęcia (1)

Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Larysa
Larysa 24.03.2020, 10:29
„Uczestnikom dzisiejszej Mszy Świętej Wszechczasów w bydgoskim Sacre-Coeur pragnę z serca podziękować. Kochani, nie zawiedliście. Nie daliście się ogłupić, zastraszyć, nie poddaliście się psychozie i nie popadliście w histerię. Jak zwykle licznie i po katolicku przyjęliście Komunię św. Jestem z Was dumny” – tak kapelan narodowców ks. Roman Kneblewski podziękował wiernym, którzy w minioną niedzielę przyszli do bydgoskiego kościoła na jego mszę.
==============
Przecież tego usakralnionego cymbała jeszcze w tym samym dniu przed obiadem powinno zwinąć ABW. Przecież to kretynizm jakiego chyba drugiego na całym zarażonym świecie nie znajdziecie.
Janosik
Janosik 24.03.2020, 10:09
Wiekowy dziadek leży w szpitalu - stan krytyczny - ledwie dyszy - już godziny ma policzone a tu nadchodzi wiadomość z portalu "Odnowa w Duchu Świętym" o treści:
"Bóg się troszczy o Ciebie"!
Molina
Molina 24.03.2020, 09:31
Jesteśmy nie tylko za Murzynami ...
Zobaczcie jak żyje z wirusem para Chinka i Polak
https://www.youtube.com/channe…
szkoda_gadać
szkoda_gadać 23.03.2020, 22:44
Koronawirus w Polsce. Ok 650 zarażonych (od początku), 8 ofiar .Masowa panika i wykupowanie zapasów w sklepach, zamknięte szkoły. Odwołane imprezy masowe. Zahamowany przemysł, transport, usługi, straty w gastronomii, Niższe zyski przedsiębiorców, niższe wynagrodzenia. Sukcesywnie ograniczane prawa i swobody obywatelskie. Grypa w Polsce, od 01 do 15 marca. 370 249 osób zarażonych, w tym 15 zgonów. Niewielkie różnice w objawach (duszności. Te same zalecane środki zapobiegania. To samo ryzyko zakażenia. Te same skutki w przypadku braku leczenia! O co tu chodzi?! Czy wszyscy pogłupieli?! Czy nie widzicie, że ktoś chce umyślnie wywołać globalny kryzys i recesję? Czy stać nas na to by upadły punkty usługowe, turystyczne i gastronomiczne? Z grypą radzimy sobie zawsze co roku, dlaczego nie mamy poradzić sobie z koronawirusem? W Polsce jest ponad 2 mln przedsiębiorców, dlaczego wszyscy siedzą cicho? PS. Dane pochodzą z oficjalnych źródeł.
Bolek
Bolek 24.03.2020, 09:04
Tak i we Włoszech tez jest grypa i ludzie padają jeden po drugim. Człowieku zastanów się co mówisz. Na grypę jest szczepionka i jest z nami od dawna, a korona od czterech miesięcy i cały świat z nią walczy. Ale nie my Polacy jesteśmy mądrzejsi i miejmy ją e d...e! Trochę rozwagi
Edward
Edward 23.03.2020, 22:14
Terenia czy ciebie już wirus opanował? Wypisujesz bzdury wbrew faktom. Polska jest na trzecim miejscu jesli chodzi o ilosc testów na 1mln mieszkańców. Natomiast ilości zakażeń jest mniejsza na milion niż w krajach robiacych wiecej testow. Bo same testy niewiele dają rozumiesz? Dzisiaj nie masz ale jak bez potrzeby łazisz to jutro mozesz mieć i zaden test tego nie zmieni. Nasz RZĄD podejmuje bardzo dobre decyzje dzieki temu nie mamy problemow Wloch Francji Niemiec czy Anglii. Na siłę chcesz zaistnieć wpisując bzdury.
Bolek
Bolek 24.03.2020, 11:06
Edward wyłącz TVP włącz Myślenie. Rząd kłamie w każdej kwestii i nie jestem polityczny . Idź na wybory tam jest korona „Królów” Pozdrawiam
Cezary Cezary
Cezary Cezary 24.03.2020, 10:14
Tą bzdurę o testach masz z telewizji opłaconej przez polityków? ;)
Gratuluję źródła.
To teraz przyszykuj sobie 2l herbaty i spróbuj zadzwonić do sanepidu.
Boluś
Boluś 23.03.2020, 22:06
Powtarzam - niechże Burmistrz zgłosi ten postulat do rządzących.
===============
W każdej miejscowości, w każdej dzielnicy osoby poddane kwarantannie winny być ujęte w publicznych wykazach. Żadna to ujma ani żaden wstyd - a kontrola społeczna jest najskuteczniejsza. Przecież wiedząc że jest powszechnie znany jako "kwarantannik" - nie będzie wychodził/a z domu a tym bardziej kontaktował/a się z innymi osobami.
Kozera
Kozera 23.03.2020, 20:13
Prawdziwe ,zarazy wirusa przesiadujo na drugim pietrze na 7-mej Dywizji
Żabka
Żabka 23.03.2020, 18:40
Według ,legendy której nie ma ,to co to jest PPIS?
ABC
ABC 23.03.2020, 20:16
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny ;)
Ruprecht
Ruprecht 23.03.2020, 17:41
ROZUMU życzę... Jak będzie rozum to będzie zdrowie.
??????Terenia???
??????Terenia??? 23.03.2020, 17:08
Chorych jest więcej a jak czytam te wpisy Pisiorów porównujące nas do Niemiec czy Francji to się Żygać chce. Proszę policzyć ile w Niemczech robi się testów na milion mieszkańców ile w Polsce. Wtedy logiczne że wyjdą niższe statystyki do tego nadzieja że duża część przejdzie bezobjawowo i można żenić kit że kraj jest świetnie przygotowany.
To że teraz rękę wyciąga p. Kulczyk której ojciec stał się elementem afery i kampanii wyborczej w 2015 , to że ludzie robią zbiórki to że celebryci przekazują kasę, że UE daje kasę to tylko to ich zasługa że jeszcze to jakoś idzie bo rząd w tym wszystkim poniósł porażkę pokazał bezradność a przez lata dawał na lewo i prawo. Gdzie jest ten płyn do dezynfekcji na Orlen ????
Ad oculos
Ad oculos 23.03.2020, 22:27
Twoja nienawiść do PiS pozbawila Cię racjonalnej oceny rzeczywistosci. To o krok od rozczarowania że tak mało na milion jest zachorowan i ofiar. Ogarnij się bo fakty bronią ten RZĄD jak żaden inny rzadzacy do tej pory.
????
???? 24.03.2020, 12:25
Tak, że szpitale mają brak sprzętu brak funduszy a pracownik szpitala który powiedział prawdę zostaje zwolniony - baaa w czasie kiedy brakuje personelu.
To jest właśnie nasz rząd. Cenzura i karcenie jak za komuny gdy ktoś ma odmienne zdanie i głosi prawdę. Wyborów prezydenckich jakie będą przeprowadzone w maju sam Putin by się nie po wstydził.
Gosia
Gosia 23.03.2020, 16:46
Źyczę zdrowia
Leśna