Dobra Wiadomość: We Włoszech do zdrowia wróciła 95-latka

  • 23.03.2020, 10:25 (aktualizacja 23.03.2020, 11:00)
  • Red.
Dobra Wiadomość: We Włoszech do zdrowia wróciła 95-latka Gazzetta di Modena

Podziel się:

Oceń:

"Superbabcia z Fanano" - tak lokalne, włoskie media określiły 95-latkę, która po 12 dniach powróciła do zdrowia po zarażeniu koronawiursem.

Tą dobrą wiadomość przekazuje portal TVN24 za włoskim dziennikiem "Gazzetta di Modena". Alma Clara Corsini była pierwszą osobą, którą uznano za osobę wyleczoną z koronawirusa w prowincji Modena. - Tak, tak, no pewnie, że dobrze się czuję. Ci, którzy mnie wyleczyli, dzielnie się spisali, a za chwilę wracam do domu - mówi w rozmowie z dziennikiem 95-latka. 

Chociaż wszyscy obawiamy się koronawiursa i powikłań ze skutkiem śmiertelnym przypominamy, że większość ludzi wraca do zdrowia po zakażeniu COVID-19. Choroby nie należy bagatelizować i zachować wszelkie środki ostrożności by nie pozwolić się wirusowi rozprzestrzeniać. Największy problem z jakim musimy się zmierzyć to tempo w jakim wirus się roznosi. By mógł to robić potrzebuje do tego bliskich kontaktów między ludźmi. Dlatego przypominamy, jeśli nie musicie, nie wychodźcie z domu. W sklepie, aptece czy pracy zachowajcie między sobą przynajmniej 1,5 metra odległości. Często i dokładnie myjcie ręce w ciepłej wodzie z mydłem (przynajmniej 20 sec.). Detergent doskonale radzi sobie wirusem na naszych dłoniach. Pamiętajcie by nie dotykać twarzy, nosa, oczu i ust jeśli przebywacie w przestrzeni publicznej i nie możecie umyć rąk. Jak pokazuje strategia przyjęta najpierw przez Chińczyków, a teraz przez inne państwa na świecie, również Polskę, najlepszym sposobem na poradzenie sobie z rozprzestrzenianiem się koronawiursa jest dystans społeczny. 

Red.

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mandaryna
Mandaryna 23.03.2020, 11:33
No ale ukryli to, że przez cały okres leczenia leżała z różańcem dłoniach a pod poduszką miała obrazek JaPa2 ...
...
... 23.03.2020, 13:49
No tak różaniec ją ozdrowił. W sumie nie potrzebnie pojechała do szpitala, mogła w domu z różańcem się wyleczyć i zwolnić miejsce w szpitalu. Nie wiem czy to sarkazm czy średniowieczne myślenie.
Teo_dor
Teo_dor 23.03.2020, 15:16
...sarkazm czy średniowieczne myślenie.
==========
Jak kto woli. Ale w zasadzie - jeżeli prawda - to dowód że głupota religijna trzyma się jeszcze dobrze.

Pozostałe