Wracamy do sprawy. Uciekali przed dzielnicowymi

  • 22.03.2020, 11:22 (aktualizacja 22.03.2020, 12:24)
  • asp.szt. Grzegorz Szewczyk
Wracamy do sprawy. Uciekali przed dzielnicowymi eLuban.pl

Podziel się:

Oceń:

Dzielnicowi KPP w Lubaniu 19 marca w trakcie służby obchodowej na terenie Gminy Siekierczyn podjęli próbę zatrzymania do kontroli samochodu marki Skoda. Kierowca na widok policjantów rozpoczął ucieczkę i zaczął gwałtowanie przyspieszać.

Policjanci podjęli pościg, a kierowca mimo wydawanych sygnałów błyskowych i dźwiękowych nie reagował na polecenia zatrzymania się. W pewnym momencie uciekinier stracił panowanie nad pojazdem w efekcie wpadł do rzeki i po przewróceniu samochodu na dach jego przodem uderzył w betonowy element mostu.

Funkcjonariusze niezwłocznie  udzielili pomocy osobom znajdującym się w samochodzie. Kierowca i pasażer nie odnieśli żadnych obrażeń i o własnych siłach opuścili pojazd.

W trakcie dalszych czynności okazało się, iż kierujący samochodem to 37 – letni mężczyzna, a jego pasażer to rok młodszy mężczyzna, obaj mieszkańcy powiatu lubańskiego. Jak ustalili funkcjonariusze, kierowca był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia  wolności. Podczas czynności na miejscu okazało się, 37 - latek kierował samochodem  znajdując pod wpływem działania metamfetaminy, co potwierdził wykonany przez policjantów test.

Kierujący został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, skąd następnie trafił do Aresztu Śledczego celem odbycia kary pozbawienia wolności. Dodatkowo kierujący odpowie za kierowanie samochodem znajdując się pod wpływem środków odurzających za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, oraz za nie zatrzymanie się do kontroli drogowej za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. O karze łącznej zadecyduje sąd. Dodatkowo odpowie za spowodowanie zdarzenia w ruchu drogowym.

Zdjęcia z miejsca zdarzenia TUTAJ.

asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Halina
Halina 22.03.2020, 15:48
Jeszcze raz wielkie brawa dla prawdziwych policjantów których już niewielu zostało ???
Pas
Pas 22.03.2020, 14:33
Dlaczego został zdjęty artykuł o tych, którzy utknęli w Indiach? Za dużo było negatywnych ale słusznych komantarzy?
Zenon Zarazek
Zenon Zarazek 24.03.2020, 15:24
Dofinansować i niech tam siedzą do końca epidemii:)
Mieszkaniec
Mieszkaniec 22.03.2020, 13:53
Brawo dzielnicowi ! Brawo Lubańska Policja ! Brać sie za ćpunów !
Wicek
Wicek 22.03.2020, 13:05
Wycieczka życia. Współczuję a na przyszłość życzę więcej rozsądku

Pozostałe