Ferie w OWD

  • 26.02.2020, 09:36 (aktualizacja 26.02.2020, 10:19)
  • OWD
Ferie w OWD OWD

Podziel się:

Oceń:

Ośrodek Wsparcia Dziennego podczas tegorocznych ferii w terminie jak co roku organizował zajęcia opiekuńcze dla dzieci z terenu Lubania.

Blok tematyczny zatytułowany „Ferie- czas zabawy”, to program edukacyjno-warsztatowy łączący zabawy rozwijające wyobraźnię i kreatywność dziecka z zajęciami profilaktycznymi w zakresie zdrowego żywienia i aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego.

Dzieci podczas pobytu w ośrodku rozwijały twórcze myślenie, uczestnicząc w różnorodnych zajęciach plastyczno-technicznych takich jak: malowanie świecą, wykonanie kolorowych i pachnących mydełek, poznanie nowej techniki plastycznej- cukrowe malunki, wykonanie maskotki bałwanka ze skarpetki i filcu.

Z dużą ciekawością i apetytem uczestnicy pojechali na warsztaty kulinarne do ciepłej i przytulnej restauracji „Babie lato”. Jak twierdzą w OWD był to czas fantastycznej zabawy i okazji do obcowania w świecie ciasta drożdżowego, przypraw i nowych smaków. Każdy uczestnik warsztatów wykonał hot doga, dekorował babeczki i zajadał ze smakiem efekty swojej kulinarnej pracy. 

Był też czas na wzruszenia i refleksje przy spektaklach teatralnych „Pierścień Morfeusza”, „Legendy Tatr”, a także dawka humoru i zabawy przy projekcji filmu „Gang zwierzaków” w lubańskim kinie. Przygotowane zajęcia na czas ferii miały służyć nie tylko rozrywce, ale również rozwojowi społecznemu. Zajęcia integracyjne oraz grupowe zabawy wymagające kreatywności i współpracy takie jak „4 Pory roku”, „Narysuj słonia”, były okazją do nawiązywania przyjaznych i wartościowych kontaktów.  

Podczas ferii dzieci korzystały z dobrej pogody podczas spacerów i aktywności na placach zabaw.  Codzienna dawka ruchu zapewniała dobrą zabawę i spożytkowanie dziecięcej energii.

OWD

Zdjęcia (22)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe