Mirsk: Zgłosił się pacjent, u którego podejrzewano koronawirusa

  • 26.02.2020, 09:43
  • Żródło: lwowecki.info
Mirsk: Zgłosił się pacjent, u którego podejrzewano koronawirusa lwowecki.info

Podziel się:

Oceń:

Do przychodni w Mirsku trafił pacjent z podejrzeniem infekcji wywołanej coronawirusem – COVID-19. To najprawdopodobniej pierwszy taki przypadek w naszym regionie!

Do ośrodka zdrowia w Mirsku trafił pacjent, który jak wynika z informacji od czytelników wrócił z podróży po Azji. U pacjenta w pewnym momencie podejrzewano zarażenie koronawirusem. Informacje o pacjencie nieśmiało potwierdzają pracownicy mirskiego ośrodka, którzy szybko dodają, iż zostały wdrożone procedury, a podejrzenia się nie potwierdziły. Nie chcą wyjaśniać natomiast, jakie procedury.

Stwierdzenie obecności wirusa w organizmie polega na przeprowadzeniu testów genetycznych z próbek materiału pobranego z górnych i dolnych dróg oddechowych. Badanie genetyczne trwa około doby, a w przypadku potwierdzenia obecności koronawirusa 2019-nCoV/COVID-19 test jest powtarzany.

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok.15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2-3% osób chorych. Prawdopodobnie dane te są zawyżone, gdyż u wielu osób z lekkim przebiegiem zakażenia nie dokonano potwierdzenia laboratoryjnego. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe. – dowiadujemy się z rządowej informacji dla osób powracających z północnych Włoch, Chin, Korei Południowej, Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu. Osoby powracające z tych krajów, które zaobserwowały u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem powinny bezzwłocznie powiadomić telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

Źródło: lwowecki.info

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Anielica_Pańska
Anielica_Pańska 27.02.2020, 13:32
A się narobiło na tym Twoim świecie Panie Bożę Jedyny w Trójcy Wszechmogący. Wystarczy teraz mały smark pod nosem i już jest panika a sprawa pachnie Armagedonem. A przecież nie tak miało być na tym świecie który jak stworzyłeś to sam uznałeś, że jest doskonały. Co Ciebie podkusiło żeby na ten świat pozsyłać jakieś choroby i bakterie?
Tadeusz
Tadeusz 27.02.2020, 06:47
Gdyby ktoś zakażony tym wirusem zgłosiłby się do łcm to będzie tragedia jak w zeszłym roku przy świńskiej grypie. Nikt tu nie ma pojęcia o procedurach bezpieczeństwa.
Lek_Dyż
Lek_Dyż 27.02.2020, 14:36
ŁCM nie jest od leczenia gryp ani grypopochodnych zasmarkań. Od tego jest syrop z cebuli, sok z buraka z miodem i czosnkiem, gripex i ewentualnie lekarz I kontaktu.
Kamil
Kamil 27.02.2020, 11:41
Dokładnie,będą odsyłać do Zgorzelca.
kuba
kuba 26.02.2020, 23:21
Nie wiem dlaczego portale podają informacje, które nie są do końca sprawdzone. To że ktoś się zgłosił po podróży do Azji żeby się zbadać to jeszcze nie tragedia. W tym przypadku nie potwierdziły się obawy, że jest chory. I po panice, którą wywołują takie nieprecyzyjne informacje.
Małgoska
Małgoska 26.02.2020, 19:34
Po co piszecie takie durne komentarze....Jak macie pisać bez sensu nie piszcie wcale!
cezary 2
cezary 2 26.02.2020, 18:02
cezary cezary procedura brzmi 1litr spirytusu .
Anka
Anka 26.02.2020, 16:39
Procedura -nie wychodzić z domu,wezwać lekarza,zadzwonić do sanepidu.Rzeczywistość - lekarz odmawia., sanepid nie wie co robić,lekarz szpitala zakaźnego kaze samodzielnie dostać się do szpitala ( 30 km) bo nie mają odpowiedniej karetki.
tobi
tobi 26.02.2020, 15:13
W Polsce osoby starsze są po czterdziestce.
Cezary Cezary
Cezary Cezary 26.02.2020, 13:42
Procedura brzmi.
Kupi Pan sobie zrywkę makaronu i siedzi w domu, albo pan umrze albo nie.
Koniec procedury.
samuraj
samuraj 26.02.2020, 21:30
ludzie sami siejecie panike opamiętajcie sie co ma być to będzie inie siejcie paniki
Panikara
Panikara 27.02.2020, 05:42
Ale kto tu panikę sieje...włącz telewizję, przeczytaj gazetę i zobaczysz kto w kółko magluje nas wiadomościami o ilościach zgonów. Jakoś nie podawane są statystyki wyleczonych! Na wszelki wypadek za radą Cezarego kupię makaron i będę miała wiarę, że przetrwam kolejnego światowego wirusa! Trzymajcie się ludzie!

Pozostałe