Huragan Julia. Połamane drzewa i przerwy w dostawach prądu

  • 24.02.2020, 09:27 (aktualizacja 24.02.2020, 09:59)
  • red.
Huragan Julia. Połamane drzewa i przerwy w dostawach prądu

Podziel się:

Oceń:

Na szczęście nie ziściły się zapowiedzi meteorologów. Huragan Julia, który wczoraj wieczorem przechodził nad powiatem lubańskim nie wyrządził większych szkód.

Silne podmuchy wiatru przyszły nad powiat lubański wczoraj po 21, strażacy wzywani byli jedynie do powalonych drzew, które blokowały przejazd na drogach. Do 23. trzy takie zdarzenia miały miejsce na terenie gminy Platerówka.

W międzyczasie informowaliście nas, że na drodze wyjazdowej z Platerówki w kierunku Przylasku doszło do wypadku drogowego. Z niewiadomych przyczyn kierowca osobówki stracił kontrolę nad autem, które dachowało. Do poszkodowanego kierowcy konieczne było wezwanie zespołu ratownictwa medycznego.

Silne podmuchy wiatru nie ominęły też Lubania, jak informują na naszym facebook-owym fan-page czytelnicy, na skrzyżowaniu ulic Robotniczej i Hutniczej silny wiatr zniszczył blaszaną wiatę na śmietniki.

Od godzin rannych spływają kolejne zgłoszenia o powalonych drzewach. Jedno z nich było przyczyną opóźnienia porannych pociągów na linii relacji Zgorzelec - Lubań. O 6:30 strażacy zostali wezwani do usunięcia drzewa, które upadło na tory w pobliżu stacji Batowice we Włosieniu.

Silny wiatr był również przyczyną przerw w dostawie energii elektrycznej. Tradycyjnie już przy silnym wietrze prądu pozbawieni byli mieszkańcy Kamiennej Góry w Lubaniu. Prądu nie było też w Lubomierzu, Gryfowie Śląskim i Olszynie. Obecnie do godziny 13. prądu pozbawieni będą mieszkańcy ulic Pocztowej i Reja w Leśnej.

Za to naprawdę mocno powiało w Karkonoszach, na Śnieżce wiatr tej nocy w porywach osiągał 223 km/h.
Czytelnikom dziękujemy za zdjęcia.

red.

Zdjęcia (5)

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Arek
Arek 24.02.2020, 14:04
Huragan???
Raczej orkan.
OSP Batowice Lubańskie
OSP Batowice Lubańskie 24.02.2020, 10:55
Bez jaj. To co na tory spadło to jakiś suchar. Motorniczy sam mógł to odsunąć a nie wołać straż
xyz
xyz 26.02.2020, 11:43
po pierwsze ciołku z batowic to nie motorniczy, bo to nie tramwaj... po drugie nie jest on od tego, a zasady bhp jasno określają co może MASZYNISTA pojazdu trakcyjnego zrobić a czego mu nie wolno...
a jesli to suchar to czemu strażak tnie to piłą...??? pod pachę i wio cwaniaku...

Pozostałe