Zlikwidowane laboratorium do produkcji amfetaminy i materiałów wybuchowych

  • 21.02.2020, 22:22 (aktualizacja 26.02.2020, 11:51)
  • Lwówecki.info
Zlikwidowane laboratorium do produkcji amfetaminy i materiałów wybuchowych

Podziel się:

Oceń:

Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu współdziałając z piotrkowskimi policjantami na terenie powiatu bolesławieckiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wytwarzanie amfetaminy i posiadanie substancji wybuchowej. 40-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zdecydował, że podejrzany najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Dolnośląscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową komendy wojewódzkiej wspólnie z piotrkowskimi policjantami prowadząc działania wynikające z wcześniejszych ustaleń przeprowadzonych przez funkcjonariuszy z województwa łódzkiego udali się na teren jednej z posesji w powiecie bolesławieckim. Wcześniejsza obserwacja posesji wzbudziła podejrzenia, że mogą znajdować się tam materiały wybuchowe. Mężczyzna nie spodziewał się wizyty stróżów prawa. Został zatrzymany przed swoim domem, kiedy wyjeżdżał samochodem z terenu posesji. Na miejscu byli też funkcjonariusze Sekcji Minersko – Pirotechnicznej KWP we Wrocławiu, funkcjonariusze straży pożarnej i pogotowie ratunkowe. Okazało się, że w garażu 40-latka znajdowało się prowizoryczne laboratorium mogące służyć do wytwarzania środków odurzających i wybuchowych. Podjęto decyzję o ewakuacji mieszkańców pobliskich budynków ze względu na zagrożenie życia i zdrowia. Mężczyzna trafił do piotrkowskiego aresztu. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na postawienie 40-latkowi zarzutu wytwarzania znacznej ilości substancji psychotropowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, posiadania przyrządów służących do niedozwolonego wytwarzania substancji psychotropowych, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata oraz zarzut posiadania substancji wybuchowej, która może sprowadzić niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób, lub mienia w wielkich rozmiarach. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek prokuratora aresztował podejrzanego na 3 miesiące - informuje nadkom. Kamil Rynkiewicz z KWP we Wrocławiu.

Według doniesień portalu Istotne.pl laboratorium znajdowało się na osiedlu Przylesie w Bolesławcu, a zatrzymany to ekslider znanego niegdyś bolesławieckiego zespołu muzycznego. "W domu ekslidera Sumptuastic było laboratorium do produkcji amfy i mat. wybuchowych" - czytamy na stronie bolesławieckiego portalu.

 

Lwówecki.info

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

heniek
heniek 26.02.2020, 07:25
Czy bombrownica na rurkach miedzianych podlega pod te psychoaktywne? Po połówce samogonu jestem taki aktywny że sam się dziwię czasami. Zdarzało się obudzić z lusterkami od merca w łóżku czy nawet ze znakiem drogowym informacyjnym. Ciekawe czy w razie w pod te pomroczność dałoby się czy nie?? w razie okoliczności.
hebel
hebel 22.02.2020, 04:03
Prawdziwy arrtysta.

Pozostałe