Po pijanemu ściął znaki ostrzegające o przejściu dla pieszych

  • 19.02.2020, 09:53 (aktualizacja 19.02.2020, 11:23)
  • eLuban pl
Po pijanemu ściął znaki ostrzegające o przejściu dla pieszych
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

21-letni kierowca i dwie pasażerki VW mogą mówić o wielkim szczęściu. Wczoraj o 22:32 jadący z dużą prędkością Golf o włos uniknął czołowego zderzenia z solidnym betonowym słupem na pl. 3 Maja w Lubaniu.

Według świadków zdarzenia kierowca VW pędził ul. 7 Dywizji od strony Leśnej w kierunku sądu. Prędkość była tak duża, że ślady opon auta wchodzącego ostro w zakręt zaczynały się już na wysokości skrzyżowania z ul. Lwówecką.

Młody kierowca, mieszkaniec powiatu lubańskiego, przegrał walkę z zakrętem. Z bardzo duża prędkością uderzył w krawężnik, wpadł na chodnik ścinając po drodze znak ostrzegający o przejściu dla pieszych, sygnalizator świetlny i śmietnik.

Niesamowity huk i samochód, który dosłownie wyskoczył w powietrze – relacjonowali nam świadkowie zdarzenia.

Auto z powyrywanymi kołami zatrzymało się na drodze parę metrów za przejściem dla pieszych, po drodze przelatując nad chodnikiem, gdzie zwykle zatrzymują się piesi oczekujący na zielone światło. Szczęśliwie w chwili zdarzenia nikogo tam nie było.

Również podróżujący Golfem mogą mówić o niesamowitym szczęściu, bo auto jedynie otarło się o betonowy słup, który stoi tuż przy przejściu dla pieszych. Gdyby doszło do czołowego zderzenia zapewne dziś pisalibyśmy o tragedii.

Autem podróżowały trzy osoby, kierowca i dwie pasażerki, te po wypadku uciekły z miejsca zdarzenia.

Świadkowie sugerowali, że kierowca może być pod wpływem alkoholu, bowiem po opuszczeniu auta dziwnie się zachowywał i wydawał się rozbawiony całą sytuacją. Po przebadaniu przez przybyłych na miejsce funkcjonariuszy policji okazało się, że ma w organizmie 1,2 promila alkoholu.

eLuban pl

Zdjęcia (21)

Komentarze (45)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

No questions
No questions 20.02.2020, 11:30
Jak bym tam był to bym mu pomógł z auta wysiąść ale nie wiem co potem....
Golf
Golf 20.02.2020, 10:42
Ale przy***em
loloek
loloek 19.02.2020, 19:10
pewnie z Leśnej
RURA
RURA 19.02.2020, 19:08
To zaszpanował przed ***mi kolejny bezmózg tatuś kupi auto
i szpanują zabrać prawko dożywotnio kupić kozę anie auto.
Robert
Robert 19.02.2020, 18:38
Gówniarzu z tego sztrucla czarnego masz szczescie ze nikomu krzywdy nie zrobiłeś bo byś przywitał się z kratą wiezienna. Nie bede strzepil ryja bo ty za mlody jestes zeby zrozumiec
mieszkaniec
mieszkaniec 19.02.2020, 18:35
Po pijaku nie ma zmiłuj , kara musi być !!!! Fakt tylko taki ze skrzyżowanie jest nieczytelne , nie wiadomo o co chodzi i na który sygnalizator patrzeć !!!! , miejscowy sobie poradzi bo na pamięć jezdzi , ale przejezdny , wariuje i staje bo czeka aż wszyscy pojadą . Miejsca jest dużo , ja tam widzę małe rondo i po problemie :)
tomek
tomek 19.02.2020, 17:40
policja powinna mu tak pałom w*** żeby się w gacie zesrał .
Pimpek
Pimpek 21.02.2020, 13:55
... i to na rzadko!
Artur
Artur 19.02.2020, 16:03
rozbawiony to on będzie jak dostanie rachunek za szkody
Jak to jest?.
Jak to jest?. 20.02.2020, 08:50
Ciekawe czy skoro jechał po pijaku to za naprawę sygnalizacji zapłaci jego ubezpieczyciel OC?.
K.K.
K.K. 19.02.2020, 15:56
Szalenstwa pseudo kierowcow ciag dalszy ciekawe czy policja zajmie sie tym co dzieje sie w Miloszowie czy bedzie musial ktos najpierw zginąć ?
Ja
Ja 19.02.2020, 15:30
Kierowca miał szczęście bzdura szczęście że nikt nie stał na przejściu. Następny idiota w centrum miasta z taką prędkością jeszcze pijany ze 3 latka w zk Zaręba ostudziły by zapał do jazdy po pijaku!!
Hogsofwar
Hogsofwar 19.02.2020, 15:14
Temu idiocie to dowalił bym maksymalny wymiar kary !!! Chyba każdy Lubaniak przechodził chodź raz w życiu w tym miejscu przez pasy . Co do światła zielonego to bardzo by się przydała inna organizacja w tym miejscu ponieważ rozpędzając się normalnie od strony kina i z myślą jazdy na wprost i normalnym rozumowaniem dynamicznego przyśpieszenia nagle piesi wchodzą na jezdnię i dzięki Bogu jeszcze nikt nie zginął . A nie każdy kto tam jeździ pamięta o tym i jest z Miasta
kiero
kiero 21.02.2020, 12:09
Zgadzam się z powyższym, ale z małą poprawką - piesi na w/w przejściu mają zielone nie wtedy kiedy samochody od strony kina mają zielone lecz z dołu z ulicy Lwóweckiej.
Obserwator
Obserwator 19.02.2020, 13:58
Dziwi mnie zachowanie policji, chwilę po wypadku, jak tylko podszedłem do okna, obok przejeżdżał nieoznakowany radiowóz, użył sygnałów dźwiękowych i... odjechał. Kolejny radiowóz na miejsce przyjechał grubo po 20 minutach.
Greg
Greg 19.02.2020, 16:38
Tajniacy nie zajmują się takimi śmieciami jak ten kierowca.Ich praca jest znacznie ambitniejsza.
zulu
zulu 19.02.2020, 15:13
Zapewne nie chcieli być świadkami jeśli dojdzie do sprawy sądowej.
Keri
Keri 19.02.2020, 13:56
Sygnalizator był idiotyczny nigdy nie wiadomo było kiedy się zapali może to znak aby go zlikwidować i postawić normalne światła bo przy nim to tylko kwestia czasu kiedy dojdzie do tragedii i tylko pewnie miejscowi uważali na niego.
Ludomir
Ludomir 21.02.2020, 13:57
No właśnie!\ Wszystko przez ten "idiotyczny" sygnalizator z którym idiota w czarnym VW miał problem i wypadł z toru jazdy.
Tiger
Tiger 19.02.2020, 18:48
Co ty piepszysz, ty masz czekac az sie zapali zielone i nic wiecej Cie nie interesuje.
No
No 19.02.2020, 13:18
I gdyby ktoś stał na tym przejściu, czyjeś dziecko, żona, mąż, matka lub ojciec wyglądałby jak ten śmietnik. Przemawia?
Fkfk
Fkfk 19.02.2020, 21:34
I w takiej sytuacji powinna być kara ******* następny gnój by się nie odwazyl
No
No 19.02.2020, 13:09
Miał szczęście my nie. Niestety. Ewidentne zagrożenie katastrofą w ruchu lądowym. Co na to prokurator? Na pewno nic. Co tam będzie sobie zawracał głowę. Policja, mandat, następny golf, aż kogoś zabije. Normalka.
997
997 19.02.2020, 18:28
Przecież jechał pijany więc prawko do wora i wniosek do sądu- zastanów się dwa razy zanim coś napiszesz
No
No 20.02.2020, 03:36
997 to sugestia, że się znasz? Bo jeśli tak to słabo. Zatrzymanie prawa jazdy nie skutkuje odebraniem uprawnień do prowadzenia pojazdu. Uprawnienia może zabrać jedynie wyrok sądu, ale w kraju tekturowym do jego prawomocnego uzyskania mogą minąć lata. Kierowca co najwyżej naraża się na karę grzywny za brak dokumentu w razie kontroli. Czyli w zasadzie może jeździć. I jestem przekonany, że młodzieniec już planuje zakup kolejnego bolidu i niedługo powróci na drogi. Jeżeli ktoś z was myśli, że nawet odebranie mu kiedyś uprawnień powstrzyma go od prowadzenia pojazdu to jest w grubym błędzie. Sami wiecie jak w tym kraju szanuje się prawo. Od góry do dołu i z powrotem. Dziki kraj, dzikie obyczaje, jak mawiał niegdyś jeden z ministrów.
Felek
Felek 20.02.2020, 08:49
Włąśnie w tej kwestii niebawem mają wprowadzić zmiany. Zatrzymanie prawa jazdy przez uprawniony organ - ma być jednoznaczne z zakazem kierowania.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 19.02.2020, 12:54
To jak już zlikwidował ten idiotyczny sygnalizator.to może miasto na jego koszt postawi inny.Sensowny.Bo i tak większość"szoferów"mając zielone jedzie na oślep wprost na pieszych robiąc głupie miny gdy im nagle piesi walą na pasy.Nie patrzą na ten sygnalizator a i nawet go nie rozumieją.Bo to i tak zaczyna mrugać z chwilą wejścia pieszych.
Paloma
Paloma 21.02.2020, 13:59
no tak, bo znów jakiś idiota na taki sygnalizator trafi i będzie kolejna bonanza na drodze.
"szofer"
"szofer" 21.02.2020, 11:59
Z tą większością to przesadziłeś, jeżdżę tamtędy codziennie widzę że większość się zatrzymuje. Bez zbędnego fejku poproszę.
Po pojaku tylko taxi
Po pojaku tylko taxi 19.02.2020, 12:17
*** i ***ki w SWETRZE
zizu
zizu 19.02.2020, 12:10
Klasyka, Golf i pijany jednokomórkowiec za kierownicą. Została mu jedna komórka po mózgu, bo resztę oddał w zastaw za niemieckie padło z widłami na masce.
Marynna
Marynna 21.02.2020, 14:01
... wygląda na to że nawet nie cala mu ta komórka sie ostała. Na dodatek wypełniona budyniem...
Wandzia
Wandzia 19.02.2020, 15:16
To i te dwie durnowate małpy które rozbawione siedziały w samochodzie... Tym razem przeżyły. Ciekawa jestem czy Policja ustali z którego ZOO?
zenek
zenek 19.02.2020, 11:52
Kierowca miał więcej szczęścia niż rozumu....
...