Plebiscyt. Aż 40% Polaków nie obchodzi Walentynek. Jak jest z mieszkańcami Lubania?

  • 12.02.2020, 10:12
  • Red.
Plebiscyt. Aż 40% Polaków nie obchodzi Walentynek. Jak jest z mieszkańcami Lubania? Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Jak wynika z badań statystycznych, aż 40 % Polaków nie obchodzi Walentynek. Wiele osób uważa, że po prostu jest to święto komercyjne, a miłość powinno się świętować każdego dnia. A jak to jest z mieszkańcami Lubania?

Powszechnie uważa się, że Walentynki obchodzone 14 lutego, przywędrowały do Polski ze Stanów Zjednoczonych. Nie jest to jednak prawda. Walentynki są obchodzone w południowej i zachodniej Europie od średniowiecza. Europa północna i wschodnia dołączyła do tego grona znacznie później. Do Polski obchody walentynkowe trafiły wraz z kultem świętego Walentego z Bawarii i Tyrolu. Popularność uzyskały jednak dopiero w latach 90. XX wieku. Spora część społeczeństwa krytykuje jednak ten zwyczaj, uważając święto ma charakter komercyjny. Walentynki są wykorzystywane przez biznes i media do przełamania stagnacji handlowej między Bożym Narodzeniem a Wielkanocą. 

A co o Walentynkach sądzą mieszkańcy Lubania? 

Myślę, że to fajne święto. Nie tylko dla par, które są w związku. To również okazja by wyznać w dyskretny sposób miłość osobie, którą kocha się w ukryciu. Pamiętam jak w szkole czekało się na anonimowe kartki walentynkowe lub samemu się podrzucało koledze do plecaka na przykład. Mam nadzieję, że młodzież wciąż to praktykuje - mówi Pani Justyna.

Jestem z żoną po ślubie 20 lat i zawsze kupuję dla niej bukiet róż na Walentynki, a ona szykuje w domu pyszną kolację dla nas dwojga. Dzieci mają wychodne wtedy. To takie nasze małe święto miłości i wspólnego życia - mówi Pan Krzysztof.

W jaki sposób Ty obchodzisz walentynki? Zapraszamy do udziału w naszym plebiscycie (można zaznaczyć trzy odpowiedzi).

 

Red.

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ja
ja 13.02.2020, 21:44
przecież my mamy swój dzien zakochanych,czy komus cos mówi Dzień Kupały? w czerwcu? czy my musimy zawsze brac święta zaporzyczone z USA? tandetne czerwone pierdoły az bija po oczach z wystaw.Ponoć uważamy sie za naród któremu nikt nie bedzie w obcych językach mówic co mamy robić:)
Gregor
Gregor 13.02.2020, 19:03
A mnie ten ksiądz z Podkarpacia co w Biedronce w Krośnie ukradł prezerwatywy zainspirował abym i ja ... - ale kupił na tę noc - no ale nie w Biedronce. Narzeczona będzie w skowronkach.
Wilma
Wilma 12.02.2020, 22:06
Spędzamy romantyczny wieczór - ale w hotelu bo w domu nie ma jak uprawiać seks.
Gabriela_L
Gabriela_L 12.02.2020, 18:45
Prezydentowi na Walentynki!
===============
Panie Duda!
Oczekuje Pan uczciwej kampanii? Przeszkadzają Panu gwizdający na Pana ludzie? Uderza to w Pana rodzinę?
* Może porozmawiajmy o Panu Pawle Adamowiczu, którego hejt prowadzony przez Pańskie ugrupowanie, zabił? Może porozmawiamy o Jego rodzinie?
* Może porozmawiamy o zaszczuwaniu Pana Grodzkiego, czy Pana Juszczyszyna? A może o Panu Brejzie i Jego ojcu porozmawiamy? Albo o wizerunkach osób powieszonych na szubienicach?
* Może o obietnicy golenia głowy posłance? Albo o protestujących kobietach nazwanych szmatami?
* Może o "kanaliach i zdradzieckich mordach, które zabiły brata"? Albo o nauczycielach i lekarzach, których zaszczuwano w TVP?
* Możemy też porozmawiać o wizerunkach prywatnych osób, które niczym groźni przestępcy, były przedstawione w "Wiadomościach" po proteście pod TVP?
A co z osobami LGBT i ich rodzinami, które dzięki Wam obawiają się już o swoje życie? Co z rodzinami osób niepełnosprawnych, na które prowadziliście regularną nagonkę ?
* Może się Pan zastanowi jak by się Pan czuł, gdyby tak potraktowano Pańską rodzinę?
Nazywa się Pan prezydentem Polaków. Czy stanął Pan chociaż raz w obronie tych osób?
Gwizdy się Panu nie podobają? To gwizdy i oburzenie Polaków, którymi sobie Pan i ugrupowanie, któremu Pan podpisuje wszystko jak leci, regularnie wyciera twarz.
Chce Pan uczciwej kampanii? Niech Pan zacznie od siebie. Chce Pan po raz kolejny przysięgać na Konstytucję w imię Boga i po raz kolejny ją łamać? To ma być ta uczciwa kampania?
Nie jest Pan i nigdy nie był żadnym prezydentem Polaków. Jest Pan kłamcą i krzywoprzysiężcą.
Jest Pan prezydentem jednego ugrupowania, które zaszczuwa większość społeczeństwa tylko po to, żeby je sobie podporządkować i zniszczyć fundamenty demokracji tylko po, żeby już nikt nie śmiał zagwizdać na nikogo z Was.
Piszę to jako Polka, Matka, Kobieta, Człowiek.

Obraził mnie Pan przez te pięć lat prezydentury setki razy. Też mam rodzinę. I też mam zamiar ją chronić. Szczególne przed takimi ludźmi jak Pan. Dlatego będę gwizdać najgłośniej jak potrafię i krzyczeć na całe gardło, że będzie Pan siedział za swoje haniebne czyny. I mam nadzieję, że zrobią to tysiące Polaków wszędzie tam, gdzie się Pan pojawi.
Przykro mi, że cierpi na tym Pana rodzina. Lecz to Pan powinien ją przeprosić, ponieważ to co ich spotyka, to tylko i wyłącznie Pańska wina.
Gabriela Lazarek
hebel
hebel 14.02.2020, 17:49
Ale napisał!!
Krzysiek
Krzysiek 13.02.2020, 22:09
Przecież wręcz fantastycznie macha łapkami. Do tego świetnie pokrzykuje! Moja siostra miała kiedyś taką nakrecaną na kluczyk lalkę, która właśnie tak się zachowywała. Właściwie, to jego rola do tego się sprowadza. Taki sterowany robocik z paroma linijkami programu (nie KODu).
Angelika
Angelika 13.02.2020, 19:42
Wystarczy wysłać list do pana prezydenta w kopercie albo na jego stronie. Tylko głupiec publicznie się wypowiada i użala . Jak się nie podoba życie w Polsce to za granicę proszę wyjechać. Wiadomo że w Polsce dobrze nie będzie a takie publiczne linczowanie ważnych osób to raczej brak rozumu i klasy. Kobieta, która tak krzyczy przynosi wstyd rodzinie i dzieciom. I to ma być matka... Serio?? Aż tak rozumu brak??
Xyz
Xyz 13.02.2020, 07:39
Jakoś wdowa po Adamowiczu niespecjalnie trwa a żałobie.
Krzysiek
Krzysiek 13.02.2020, 21:30
A Kaczyńska, to niby jak przeżyła tragedię rodziców? Długo się umartwiała? Obłuda.
zorro
zorro 13.02.2020, 00:05
Gabriela zmień lekarza i stację TV.KODeraści i złodzieje cała Polska z was się śmieje.

Pozostałe