Zarąbał psa młotkiem! Uwaga drastyczne wideo

  • 24.01.2020, 13:54
  • red.
Kościelnik. Zabił psa młotkiem
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Wyciągnął leżącego psa z budy, by po chwili kilkoma ciosami młotkiem pozbawić go życia. Do bestialskiego mordu doszło wczoraj przed południem w Kościelniku koło Lubania. Mężczyzna zaraz po tym został zatrzymany przez lubańską policję. Dziś usłyszał zarzut uśmiercenia psa ze szczególnym okrucieństwem.

Z relacji sąsiadów wynika, że dwa lata temu wobec mężczyzny były wysuwane zarzuty o zaniedbywanie psów, sprawa była zgłaszana odpowiednim służbom. Po interwencji, psi kojec został powiększony i zadaszony.

Ostatecznie na wsi z dziewczyny, która to zgłosiła zrobili głupią. Później ktoś rozwieszał zdjęcia po słupach żeby ludzie zobaczyli jak te psy żyją. - opowiada nam Pan Arek, który wczoraj zgłosił sprawę na policję.

Pies, który wczoraj został zabity od jakiegoś czasu chorował. Był to kremowy kundel średniej wielkości. Tego dnia sąsiedzi zauważyli, że mężczyzna podejrzanie długo kręci się wokół kojca i coś przygotowuje.

Byłem z najmłodszym dzieckiem na dworze, coś mnie tknęło żeby to nagrać. Jak zobaczyłem co robi to zacząłem się trząść, aż się bałem, że dziecko upuszczę. Zaraz zadzwoniłem na policję, przyjechali natychmiast. – relacjonował Pan Arek.

Wysłany na wskazane miejsce policyjny patrol zastał w gospodarstwie 65-letniego mężczyznę, a w dwukołowym wózku znalazł przykryte słomą i odchodami truchło psa. Policjanci na terenie posesji znaleźli m.in. młotek oraz łopatę ze świeżymi śladami krwi.

Sprawca posiadał jeszcze innego psa, który od razu został mu odebrany i przekazany do Schroniska dla Małych Zwierząt w Przylasku. Policjanci zatrzymali podejrzanego i przekazali do dyspozycji prokuratora rejonowego, który wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.

Dziś Sąd Rejonowy w Lubaniu przychylił się do wniosku Prokuratury i zastosował wobec sprawcy tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy.  Zastosowanie tymczasowego aresztowania ma na celu zabezpieczenie prawidłowego toku dalszego postępowania i jest uzasadnione, gdyż w tym przypadku oskarżonemu grozi surowa kara. Za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzęciem może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

red.

Komentarze (85)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mateusz
Mateusz 01.02.2020, 10:42
To zwyrodnialec jeden, no jak można coś takiego robić bezbronnemu zwierzęciu. Ten gnój powinien dostać nawet 25 lat pozbawienia wolności. Skandal.
dziadek
dziadek 27.01.2020, 01:26
Idę o zakład że dostanie większy wyrok niż zwyrol za babcię.
Janusz Talar
Janusz Talar 26.01.2020, 17:49
A w jaki sposób ogłusza się zwierzęta w rzeźni ?
Hera
Hera 27.01.2020, 11:11
Pies jest przyjacielem człowieka a przyjacioł nie zabija sie w rzezni .Mysle ze ten H******** juz nie jednego pieska w ten sposob pozbawił zycia . Gdyby nie pan Arek ,ten mord nie ujrzał by swiatła dziennego .
Łukasz
Łukasz 26.01.2020, 17:17
Pod artykułem z podbicia ze skutkiem śmiertelnym w Szklarskiej Porębie było 5 komentarzy, tu mamy ponad 70 włącznie z nawołaniem do linczu. Chory kraj.
wet
wet 29.01.2020, 20:47
Tyle,że za zwierzaki nikt jeszcze nie poszedł siedziec. Dlatego poczynaja sobie jak chca. Zabijają nawet bieliki. ja wet
Gonia
Gonia 28.01.2020, 11:54
Zgadzam się, ostatnio ludzie zafiksowali na temat zwierząt, zwierzęta ważniejsze niż drugi człowiek...smutne to...
Ipla
Ipla 25.01.2020, 22:07
To już za zabójstwo człowieka większą karę się dostaje
Radek Wicho
Radek Wicho 25.01.2020, 22:03
To jaskrawy przykład jak nie potrafimy współczuć zwierzętom, to przykład bestialstwa, które lansowane jest przez obecnie sprawujących władzę. Oni też uważają nieswoich za zarazę i odczłowieczają. 2 lata kryminału może coś by tego zwyrodnialcy nauczyło
Sado
Sado 25.01.2020, 21:11
Powinni zamknąć również tego który to nagrywał, mógł chociażby krzyknąć a pies dalej by żył!
Tom
Tom 26.01.2020, 14:04
Dokładnie!!Powinni go ukarać za nie udzielenie pomocy.Ciekaw jestem czy np.jak by dziecko młotkiem uderzał to ,,filmowiec" też by nagrywał!!??Ludzią się w głowach poprzewracało przez te telefony.
Mały
Mały 25.01.2020, 20:48
Gdzie okrucieństwo? Pies też żyje ma uczucia oddycha je i ciepri jak czlowiek
Czyli jak.ciebie albo twoją matke uderze mlotkiem w glowe uznasz to za szybkie usmiercenie? Jak tak myslisz ujawnij swoje dane to cie odwiedze.
Sprawiedliwy
Sprawiedliwy 25.01.2020, 15:26
Mysle ze e Luban poinformuje nas jaka kare dostał ten zwyrodnialec ,bo jezeli mała to wyjdziemy z protestem przed Sad !
X
X 25.01.2020, 14:34
Masakra jakaś życzyć takiemu tylko zdychania w jak największych męczarniach!!! Szkoda, że świadek zdarzenia nie zareagował trochę inaczej, rozumiem był z dzieckiem, ale tak czy inaczej mógł powstrzymać tego sk........a
wet
wet 29.01.2020, 20:49
ja miałam identyczna sytuację ale mi nerwy pusciły. posadziłam dziecko i tyle energii miałam ,że udało mi się i zwierzak żył....
Kim
Kim 25.01.2020, 14:24
Zarąbać można siekierą, młotkiem można tylko zatłuc dzienikarzyny.
Anna
Anna 25.01.2020, 13:16
Co za stary s***syn nie mogę co za dziadostwo
Tatiana
Tatiana 25.01.2020, 11:18
Jak naucza kościół - zwierzęta nie mają duszy, to jaki problem pozbyć się takiego kłopotu i obowiązku utrzymania? Tak mu od młodości wpajali.
Zdruzgotana
Zdruzgotana 25.01.2020, 10:50
Dla mnie gość to zwyrodnialec,pewnie mu się upiecze,zapłaci pare stówek,a może kiedyś zrobi coś gorszego...Co z wami ludzie?
prawda s
prawda s 25.01.2020, 10:12
proszę się nie spinać bo jako Suweren tego państwa mamy prawo poznać jego dane,adres,gdzie mieszka z rodziną,gdzie pracuje ,jak wygląda ponieważ przekroczył LEX NATURALIS - PRAWO NATURALNE MORDUJĄC Bożą istotę także RODO GO NIE BRONI a teraz proszę o podanie wyglądu ,danych i gdzie mieszka wszystkich którzy go znają ,wiedzą i nie zasłaniajcie się niczym i go nie brońcie
ost
ost 24.01.2020, 23:35
Gdzie to "szczególne okrucieństwo". Poprostu zabił psa, najszybciej jak się da.
betty wet
betty wet 29.01.2020, 20:50
Ty masz dobrze z głową czy z paczki Rydzyka?
Kociara
Kociara 26.01.2020, 23:09
Puknij sie w ten p***** leb ***u.najlepiwj mlotkiem i to szybko
Hans
Hans 26.01.2020, 13:32
Najszybciej jak się da udaj się do psychiatry
Dorota
Dorota 26.01.2020, 11:28
To dobrze morze jak ty będziesz chory daj znać jak też Ci ktoś przypieprzy młotkiem w łeb najszybciej jak się da zwyrodnialcu istnieje taka instytucji jak weterynaria
Joanna
Joanna 26.01.2020, 11:13
Przykre co piszesz! Jak bedziesz chory to wskocz pod pociag!! Trz bedzie szybko!!!
Hcwdf
Hcwdf 26.01.2020, 01:05
Czlowieku kim ty jestes? TEZ BYS TAK CHCIAL ZDYCHAC? Pies to tez stworzenie majace wiecej uczuc niz ty
ppp
ppp 26.01.2020, 00:58
ciebie tez trzeba jak najszybciej zutylizować ...
ost
ost 24.01.2020, 23:33
Gdzie to "szczególne okrucieństwo". Poprostu zabił psa, najszybciej jak się da.
Dan
Dan 25.01.2020, 20:33
Jak chcesz siedziec,to se poszukaj psa do zabicia!!!
celin21
celin21 25.01.2020, 15:31
Mozesz tez nadstawic swoj glupi leb.
Pepe
Pepe 24.01.2020, 22:28
Poczekam na ciebie te 2 miechy j**** g****
Got
Got 24.01.2020, 22:12
Posmarowac smalcem i rzucic psom na pozarcie ,dziada !
Mieszkaniec
Mieszkaniec 24.01.2020, 22:07
Niestety , takie jest prawo . Sejm dał przyzwolenie na zabijanie dzików i bobrów . Jak mówił Ardamowski : Oj dobra , dobra jest zupa z bobra .
Podobno polowania to polska tradycja . To zawsze był przywilej szlachty a teraz chyba wszyscy to po nich mają . Najlepsze tradycje widać po zawodowych myśliwych . Głodzą psy żeby były szczupłe i szybkie , nocą je wypuszczają na miasto a rano mówią że znów uciekły ( w Leśnej na działkach psy myśliwych zabijają wszystko co żywe ) Wszyscy milcza a nikt nie interweniuje . Pan I . jest ponad prawem
XYZ
XYZ 25.01.2020, 21:53
To może Ty byś zgłosił ten fakt? Ktoś w końcu musi to zrobić żeby przeprzerwać tą masakrę 😕
🤩