Areszt dla sklepowego włamywacza

  • 22.01.2020, 09:29 (aktualizacja 22.01.2020, 10:17)
  • Red.
2020_01_21_zgorzelec_prowadzenie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Policjanci ze Zgorzelca zatrzymali 35-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego podejrzewanego o włamania do marketów na terenie gminy Węgliniec. Mężczyzna kradł głównie alkohol i papierosy.

Kilka dni temu dyżurny zgorzeleckiej komendy został powiadomiony o włamaniu do jednego z marketów na terenie gminy Węgliniec. Sprawcy po wybiciu szyby weszli do środka sklepu skąd dokonali kradzieży alkoholi i papierosów różnych marek.

Niezwłocznie podjęte przez „kryminalnych” zgorzeleckiej komendy działania pozwoliły na wytypowanie i zatrzymanie 35-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego podejrzewanego o ten czyn. W pomieszczeniach zajmowanych przez mężczyznę policjanci zabezpieczyli część skradzionego mienia. Obecnie trwają czynności zmierzające do zatrzymania pozostałych sprawców.

Dodatkowo funkcjonariusze udowodnili zatrzymanemu włamanie do marketu, którego dokonał pod koniec października 2019 roku. Wówczas, aby dostać się do środka, sprawcy użyli samochodu osobowego.

Na podstawie zebranych dowodów 35-latek usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem. Przy czym czynów dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa w związku z tym grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Sąd na wniosek prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Red.

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pan
Pan 22.01.2020, 10:13
Co za ***
15 lat posiedzi moze zmadrzeje
inteligent
inteligent 27.01.2020, 09:05
...fajnie byłoby zeby szybciej zmądrzał i dostał jak najniższy wyrok..A ty Pan w jakich warunkach i sytuacji byś się znalazł to do końca zycia i tak pozostaniesz manekinem..

Pozostałe