Ukradli pojazd, zniszczyli mienie

  • 21.01.2020, 13:12 (aktualizacja 21.01.2020, 14:45)
  • asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
2020_01_21_luban_kradziez_lesna.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Do 10 lat pozbawienia wolności może grozić parze młodych ludzi, zatrzymanych przez świeradowskich policjantów, a podejrzanych o kradzież z włamaniem do pojazdu oraz zniszczenie mienia. Sprawcy zostali zatrzymani po kilku godzinach od poinformowania policji przez pokrzywdzonego o zaistniałym zdarzeniu. Za te przestępstwa prokurator objął ich dozorem policyjnym oraz zastosował wobec nich zakaz opuszczania kraju.

Funkcjonariusze Rewiru Dzielnicowych w Świeradowie-Zdroju ustalili i zatrzymali 34-letniego mężczyznę oraz jego 21-letnią towarzyszkę. Byli podejrzani o przestępstwa przeciwko mieniu. Policjanci potwierdzili, że młodzi ludzie od kwietnia 2019 roku do stycznia 2020 roku  w Leśnej dokonali dewastacji wyposażenia w wynajmowanym przez ich kolegę lokalu mieszkalnym. Ponadto ustalono, że sprawcy dokonali włamania do pojazdu marki Ford Focus, który następnie został przez nich wywieziony na teren powiatu zgorzeleckiego. Pojazd został odnaleziony i zabezpieczony do dalszych czynności prowadzonych przez policję.

Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanym zarzutów kradzieży z włamaniem do pojazdu oraz zniszczenia mienia. Prokuratura Rejonowa w Lubaniu zastosowała wobec nich dozór policji oraz zakaz opuszczania kraju. Za czyny, których się dopuścili grozić może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Klama
Klama 30.01.2020, 01:46
A to nie ten Jogi ze Zgorzelca co piko handluje?
Pikoludek
Pikoludek 08.02.2020, 08:50
Kucharz amator policyjny informator
Ada
Ada 29.01.2020, 20:29
To pewnie ten patol mieszkający w Zgorzelcu, który zgrywa wielce pokrzywdzonego po tym jak odebrano mu dziecko?
X
X 30.01.2020, 21:32
Dokladnie ten sam !
MałaMi
MałaMi 22.01.2020, 11:56
Młoda, mamusia dwójki dzieci... A taki element. Najbardziej to zawsze dzieci szkoda, że takich patoli mają za rodziców.
Sandra
Sandra 21.01.2020, 21:20
Pan m****** tez powinien dostac jakas kare ! Wynajmowal mieszkanie , nie placil , dlugi narobil , prad na lewo ciagnal bo odcieli . I mial jeszcze czelnosc sprowadzić na mieszkanie taki element jak sandrusia ? Pewnie posypala mu kreske i mareczek ja przyjal pod dach .
inteligent
inteligent 27.01.2020, 09:17
...s***** też powinna dostać kare dożywotniego zakazu opuszczania metropoli Leśna i w związku z tym posterunek policji zlikwidować i etat przekazać własnie jej..
Mareczek
Mareczek 25.01.2020, 23:36
Ja płaciłem jeszcze kilka miesięcy , dopóki nie znalazła sobie chłopaka, jak bym chciał to kresek kupił bym sobie tyle , że srał bym kamieniami, nikt nie musi mi sypać, wiem kim jesteś pozdrawiam . Nie znasz faktów, więc się nie wpierdalaj!!!
inteligent
inteligent 27.01.2020, 09:21
Mareczek po jakiego grzyba sie irytujesz...Ty zle to odebrałes ona robi to z zazdrości ze nie ja wziąłeś pod dach tylko inną..jest rozżalona i dlatego kopie dołki pod Toba..
Loco
Loco 21.01.2020, 21:14
Przecież na Szkolnej w Lubaniu to samo. Socjalne mieszkanie wynajmuje innym pikoludom p
Lb
Lb 22.01.2020, 15:55
Haha dokladnie ! Powinni sie w koncu Panem ze szkolnej też zajac !
petr
petr 21.01.2020, 18:25
Za komuny było lepiej dostał w pie.... odsiedział swoje popracował w kamieniołomach a teraz wiezienie to relaks z dobrym żarciem darmowym za kasę podatników.
inteligent
inteligent 27.01.2020, 09:26
petr ty i tak jesteś jedną nogą na tamtym świecie więc idz plewić ogródek i przestań gaworzyć tutaj...:)
Alfred
Alfred 21.01.2020, 19:27
Peter ty mądry jesteś ty idź na prezydenta jak ci smakuje tak to ty tam urlop sobie organizuj z rodziną ty taki mądry !!!!?
G
G 21.01.2020, 17:07
Kto to?
Bak
Bak 21.01.2020, 20:19
Tak zwana czarna
Leśna
Leśna 21.01.2020, 16:21
Patologia ta c****** ! Nie doscze sprzedaje cpanie , sama cpa to jeszcze takie rzeczy robi ! Skad sie biora tacy jak ona ?
inteligent
inteligent 27.01.2020, 09:32
leśna hamuj pięta..bez takich jak ona nie było by takich jak ty...wiec jak tak bardzo jej zazdrościsz to też sie naćpaj...zobaczymy jaka wtedy bedziesz..wystarczy raz to zrób...wiele jeszcze nie wiesz i nie musisz wiec morda!
Świadek koronny
Świadek koronny 21.01.2020, 16:14
K****** w końcu zatrzali, pewnie tylko na 24h????
inteligent
inteligent 27.01.2020, 09:34
..ty koronny..ale cie piecze co..?
H
H 21.01.2020, 15:10
Dozór, hmmm...
Ciekawe czy się dobrowolnie nie podadzą karze zawiasów a właściciel auta niech się pałuje i tak kasy nie odzyska bo pikoludy nieściągalny.
Więzienie i przymusowa praca?!
Właściciel auta
Właściciel auta 21.01.2020, 17:02
Właściciel auta odzyskał auto ;) a zwrot „właściciel auta niech się pałuje” świadczy o tym ze komentował mieszkaniec leśnej :)
Beng
Beng 21.01.2020, 14:49
Ten że wynajmujący kolega o wszystkim wiedział, bo jeszcze przed tygodniem też tam balował, więc moim skromnym zdaniem również powinien odpowiedzieć przed sądem
inteligent
inteligent 27.01.2020, 09:41
ty BENG....nie badz taki skromny wiem jak ciężko ci z tymi nieustającymi piekotami...uprzejmie tylko donosze!!!
Jak
Jak 21.01.2020, 20:15
Kolega wynajmował nie swoje mieszkanie.wszyscy powinnie siedziec .
inteligent
inteligent 27.01.2020, 09:49
ty Jak...ty również ale na ochronkach..!!!

Pozostałe