Nowa karetka z napędem 4x4 w Lubaniu

  • 20.01.2020, 13:15 (aktualizacja 20.01.2020, 13:40)
  • red./24jgora.pl
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Trzy nowe karetki marki Volkswagen z napędem 4x4 trafiły do Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze, jedna z nich będzie stacjonowała w Lubaniu. Nowe samochody udało się zakupić dzięki środkom z „Programu wymiany ambulansów” realizowanego przez Ministerstwo Zdrowia.

Nowe pojazdy trafią do podstacji w Lubaniu, Lwówku Śląskim i Kamiennej Górze. Udało się je zakupić w ramach programu Ministerstwa Zdrowia, który zakładał pozyskanie ok. 200 takich pojazdów dla oddziałów pogotowia ratunkowego w całej Polsce.

Nowe karetki kosztowały 470 tysięcy złotych, z czego 400 tysięcy pochodziło z dofinansowania ministerialnego. Cieszę się, że w ostatnim czasie udało się pozyskać kilka nowych pojazdów. Przypomnijmy, że w dwóch ostatnich latach trafiły do nas dwie nowe karetki, w tym roku kolejne trzy. Wymieniliśmy więc już niemal 50% pojazdów w naszym taborze – powiedział Nikolaj Lambrinow, dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze.

To kolejne nowe karetki, które trafiają na Dolny Śląsk. W tym tygodniu przekazujemy nowe karetki w Legnicy. W ubiegłym roku nowe pojazdy zyskał Wrocław. Odmładzamy tabor. Chcemy na bieżąco wymieniać pojazdy, które szybko się zużywają – mówił Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

Pogotowie ratunkowe w Jeleniej Górze notuje ok. 28 tysięcy wyjazdów w ciągu roku. Rejon operacyjny obejmuje powiaty jeleniogórski, kamiennogórski, lubański oraz lwówecki.

W terenie górskim bardzo ważny może okazać się napęd na 4 koła. Auto jest częściowo wyposażone (posiada nosze i krzesełko kardiologiczne – dop. red.), a doposażać będziemy je we własnym zakresie – powiedział Piotr Archacki, rzecznik prasowy Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze.

Ku naszemu zdziwieniu ambulans z napędem 4x4 nie trafi do Świeradowa -Zdroju a do Lubania.

Na tą chwilę tak zostało to rozdysponowane i tak naprawdę nie zależało to od nas. My mogliśmy jedynie sugerować i dlatego na razie ambulans jest w Lubaniu. Jak to będzie dalej wyglądało na tą chwilę nie jestem w stanie powiedzieć - wyjaśniał dopytywany Piotr Archacki. 

Ministerstwo Zdrowia przeznaczyło na zakup nowych ambulansów 80 mln złotych. Od 2016 roku udało się z budżetu wojewody zakupić 28 karetek dla stacji pogotowia na Dolnym Śląsku.

red./24jgora.pl

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

arek
arek 21.01.2020, 15:07
To co wiem to Świeradów ma karetke z napędem na dwie osie, jeżeli to prawda to rzecznik do d..y.
Zniesmaczony
Zniesmaczony 21.01.2020, 03:29
W Niemczech nie mają kompleksow i potrafią służby jezdzic starymi golfami itd. ale za to sprawnie funkcjonują. U nas co służba, to się chwali nowym sprzętem, a od środka patologia i zgnilizna.
fajnie
fajnie 20.01.2020, 22:52
Zawiozą cię do szpitala a tu lekaża brak.na zastrzyk ostatnio czekałem 2 godz.
Gość
Gość 20.01.2020, 17:18
Fantastycznie! A teraz pytanie czy jest obsada tej karetki? Czy będzie stać bo ludzie nie garną się do pracy za 2200zł narażając swoje zdrowie a nawet życie za psie pieniądze?
Meteor
Meteor 20.01.2020, 13:51
Trafiła 4x4 do Lubania bo u nas nic nie wskazuje aby pojawił się śnieg w tym roku a w przyszłym tym bardziej - natomiast prawdopodobieństwo opadów w Świeradowie Zdroju jest większe. Stąd taka a nie inna dyspozycja.
Czy tak trudno to panu Piotrowi A. zrozumieć?

Pozostałe