„Świadomy junior” - Spotkanie policjanta z uczniami

  • 20.01.2020, 13:02 (aktualizacja 20.01.2020, 13:07)
  • asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
„Świadomy junior” - Spotkanie policjanta z uczniami

Podziel się:

Oceń:

Policjant z Rewiru Dzielnicowych w Świeradowie Zdroju w ramach wojewódzkiego programu profilaktycznego „Świadomy Junior”, przeprowadził pogadankę na temat bezpieczeństwa z przedszkolakami oraz uczniami z Pobiednej oraz Świeradowa Zdrój.

Edukacja i profilaktyka to główne zadania działań policji na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Wzajemna współpraca policji z dyrektorami szkół może wpływać pozytywnie na wychowanie młodych ludzi a co za tym idzie na ograniczenie przejawów demoralizacji wśród dzieci. 16 stycznia br. asp. szt. Andrzej Tabor – dzielnicowy z Rewiru Dzielnicowych w Świeradowie Zdroju odwiedziła dzieci z Przedszkola Gminnego w Pobiednej oraz Szkoły Podstawowej nr 2 im Jana Pawła II w Świeradowie Zdroju. Policjant rozmawiał z dziećmi na temat bezpieczeństwa.

Funkcjonariusz omówił z przedszkolakami zasady poruszania się pieszych po drodze, przypominając jednocześnie, że należy nosić odblaski po zmierzchu. Nie zabrakło też tematu dotyczącego sposobu postępowania w przypadku zaczepienia przez osobę obcą, która może poczęstować je słodyczami lub innymi prezentami, a także jak należy się zachować, gdy zaatakuje agresywny pies. Spotkania z policjantem było także świetną okazją do poznania przez dzieci, swojego dzielnicowego.

Bardzo dużo uwagi poświecił grupie uczniów, z którą rozmawiał na temat dostępu do internetu. Uświadamiał jakie zachowania mają znamiona przemocy, przestępstwa  oraz wytłumaczył , że  „anonimowość” w sieci nie istnieje. Umieszczając swoje zdjęcia, udzielając się na forach dyskusyjnych, każdy może zostać narażony na ataki agresji  czyli cyberprzemocy. Prelekcje o powyższej tematyce przeprowadzane są we wszystkich szkołach na terenie powiatu lubańskiego w ramach programu edukacyjno- informacyjnego „Świadomy Junior”. 

asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

Zdjęcia (2)

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pobiednianka
Pobiednianka 23.01.2020, 12:39
Niezwykle kompetentny Policjant. Prawdziwy pedagog potrafiący w oryginalny i kreatyny sposób przekazać dzieciom i młodzieży. Takich działań więcej. Bardzo zasadna forma współpracy w ramach edukacji.
Antybiotyk
Antybiotyk 22.01.2020, 20:39
Dobra robota Panie Andrzeju. Dziękować, że mamy takich policjantów. To jest wzór dla innych dzielnicowych . Uczynny i szczery policjant. Mało takich jest.
Zadowolony
Zadowolony 23.01.2020, 22:45
I tak trzymać. Oby tacy fachowcy nie odchodzili na zbyt wczesne emerytury. Przecież oni też mają dzieci i dla nich powinni robić to co dobre dla nas wszystkich..edukacja powiadam...edukacja!!!!
Adaś
Adaś 21.01.2020, 08:28
brawo Andrzej
On
On 20.01.2020, 18:17
A za co eksperci od nieletnich biorą pieniądze. Gdzie oni są, czy w ogóle są, czy ktoś ich w szkole widział...
Jaa
Jaa 20.01.2020, 14:31
Biedni dzielnicowi.
W co jeszcze będziecie wmiksowani.
Robią z Was nie powiem co.....
Od tego powinni być inni gliniarze.

Pozostałe