Posprzątali pomnik... kolejny raz

  • 16.01.2020, 07:57 (aktualizacja 16.01.2020, 07:59)
  • red.
Posprzątali pomnik... kolejny raz

Podziel się:

Oceń:

Uśpiona przyroda pokazała jakim poziomem kultury wykazują się wędkarze odwiedzający gliniankę w Nawojowie, która znajduje się na terenie Powierzchniowego Pomnika Przyrody.

Opiekujący się akwenem w Nawojowie Łużyckim przedstawiciele koła wędkarskiego Lubań Miasto i jednocześnie strażnicy Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Lubańskiego uprzątnęli teren. Co martwi śmieci podobnie jak w poprzednich latach było co niemiara. Dominowały opakowania po przynętach oraz zanętach, opakowania po papierosach, a także butelki i puszki po alkoholu. Teraz malowniczy teren wygląda tak jak powinien wyglądać cały czas.

- Każdego roku ci sami ludzie regularnie wracają w to miejsce. Za każdym razem gdy odpady leżą koło wędkarza słyszymy, że to nie on naśmiecił. Większość z nich jest tak zapatrzonych w spławiki, że nie widzą w jakim siedzą chlewie. Podobnie jest nad większością innych zbiorników wodnych. Czy naprawdę pusty worek jest cięższy niż pełny? Czy jedyną metodą edukacji muszą być pouczenia bądź kary? Przecież w cywilizowanym świecie tego tematu w ogóle być nie powinno - mówią strażnicy.

Osoby biorące udział w pracach porządkowych serdecznie dziękują za pomoc Panu Markowi Brzezowskiemu z Urzędu Gminy Lubań za pomoc w przetransportowaniu nieczystości w przeznaczone dla nich miejsce.

red.

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Trzeźwo-patrzący
Trzeźwo-patrzący 16.01.2020, 21:39
Tak To wszystko wedkarze ...na głównym zdjeciu po lewej widoczny wielki czarny spławik pozostawiony najprawdopodobniej przez jednego z wedkarzy-smieciarzy.
F
F 16.01.2020, 10:38
Wędkarze smieciarze tak to można ująć. Powinna być opłata dodatkowa dla każdego wędkarza która przeznaczana jest na wynagrodzenia osób wykonujących sprzątanie. Może by się nauczyli.
Nie śmiecący
Nie śmiecący 16.01.2020, 16:35
Wówczas śmieciliby "legalnie",na zasadzie "przecież płacę za sprzątanie". Jak w ludziach nie ma kultury osobistej to nic nie pomoże. Trzeba starać się ową kulturę od małego wpajać,może za kilkadziesiąt lat przyniesie to efekt?. Obecne pokolenia już stracone w tej sprawie. W lasach śmiecą,nad wodą śmiecą,na chodnikach śmiecą,na stadionach śmiecą.....wszędzie śmiecą,ciekawe czy na swoim podwórku i w domu też?.

Pozostałe