Będą utrudnienia w ruchu

  • 03.01.2020, 12:07 (aktualizacja 08.01.2020, 18:30)
  • asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
Będą utrudnienia w ruchu

Podziel się:

Oceń:

W poniedziałek ulicami Lubania, Olszyny, Świeradowa-Zdroju oraz Leśnej przejdzie Orszak Trzech Króli. Przejście uczestników zabezpieczać będą policjanci oraz strażnicy miejscy.

Lubań
 
6 stycznia w godz. 10:45 - 11:50 zaplanowany jest Orszak Trzech Króli, który będzie przebiegał ulicami: Wrocławska, Rynek, Wrocławska aż do kościoła pod wezwaniem Św. Trójcy w Lubaniu. Ruch kołowy zostanie częściowo wstrzymany na  wyznaczonych ulicach Lubania. Na skrzyżowaniach i miejscach utrudnień zostaną wystawione patrole Policji i Straży Miejskiej.

Olszyna
 
Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Olszyny: ul. ks. J. Zarembskiego, Kamienną, Wolności, Legnicką. Już od godz. 12:30 nastąpi zabezpieczenie miejsc przejścia uczestników.

Świeradów-Zdrój

Orszak Trzech Króli wyruszy z kościoła p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP w godz. 13:00 - 14:30 ulicami Kościelna, Parkową, Zdrojową, Sienkiewicza, Batorego, a następnie Kościelną.

Leśna
 
Orszak Trzech Króli wyruszy z kościoła Chrystusa Króla w Leśnej i uda się ulicami Leśnej do Ośrodka Kultury i Sportu w Leśnej ul. Orzeszkowa 5A . Od godziny 12:00 mundurowi zabezpieczać będą trasę przemarszu.
 
Funkcjonariusze proszą kierowców oraz pieszych o dostosowanie się do wydawanych poleceń funkcjonariuszy w trakcie prowadzonego zabezpieczenia przemarszu.

asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bnm
Bnm 07.01.2020, 13:04
Wydarzenie roku katoliban pełną parą
Jarek
Jarek 06.01.2020, 10:43
To co jest w Lubaniu trudno nazwać orszakiem. W cywilizowanych miastach wszystkie parafie organizują się wspólnie, tak aby zrobić prawdziwe wydarzenie w skali całego miasta. Zaangażowane są instytucje, władze, stowarzyszenia. Wtedy ma to sens. W Lubaniu nawet nikt nie wpadł na to, aby zaangażować naszą orkiestę dętą, która bierze udział w orszakach w okolicy. Jaka władza taki orszak ...
?
? 05.01.2020, 14:19
Super orszak. Widać że Leśna zmienia się na lepsze dzięki nowej władzy.
Ewa
Ewa 05.01.2020, 10:06
Dziwi mnie jedno. Od nas księża wymagają, w konfesjonale zwracają nam uwagę, żeby być dobrymi, żyć w zgodzie. Jak to się ma do tego, w jakim konflikcie żyją oni między parafiami. W Jadwidze ksiądz nawet nie ogłosił, że jutro jest procesja trzech królu z św. Trójcy. Jeden Bóg, jedna wiara, a taki chory podział
nju
nju 05.01.2020, 16:07
Jedna wiara, ale pieniądze rózne.
Adamo
Adamo 05.01.2020, 11:13
Nie ogłosił bo sam w tym usakralnionym teatrze nie bierze udziału. Widocznie uważa, że takie bałwochwalcze imprezy obrażają jego boga.
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 04.01.2020, 19:05
Umiłowani Siostry i Bracia!
Katecheza z okazji święta Trzech Króli.
Czas w końcu poważnie spojrzeć na to chrześcijańskie bajanie. Zadanie z religii dla uczniów zreformowanej szkoły podstawowej.
============
Trzej królowie monarchowie czy tam jacyś mędrcy ze Wschodu dysponujący określonymi wpływami, mający swoich poddanych i posiadający określone obowiązki monarsze do wypełnienia w swoich krajach nagle - w niewątpliwej zmowie - opuszczają swoje państwa i wyruszają w nieznaną podróż.
Łaskawie pominę świętobliwym milczeniem fakt że król Herod Wielki obciążany mityczną ,,rzezią niewiniątek'' zmarł 4 lata przez urodzeniem Jezusa - o czym niedouczeni ewangeliści mogli nie wiedzieć. Nie wiada tylko dlaczego w natchnione Duchem Świętym pisanie taki poważny błąd się wkradł. Skupmy sie na królach, dlaczego akurat ta trójka tego nie wiadomo, kompletnie niezrozumiałe jest również podjęcie tej eskapady samotnie, bez obstawy co jak na władców jest bardzo dziwną decyzją a przy tym bardzo ryzykowną. Ale na potrzeby tej dyskusji załóżmy jednak że próbowali dotrzeć tam incognito, to było tak *** incognito ze nawet Biblia nie podaje ich imion ani krajów skąd przybyli. Dlatego powstał problem czy królowie czy mędrcy czy kto...? Jeśli byli odziani w bogate szaty to tym bardziej samotna wyprawa wiązałaby się niebezpieczeństwem napadu zwłaszcza że z pewnością trwala wiele dni i nocy.
To, że jeden z nich przyniósł złoto dla "króla królów" jest w pełni zrozumiale ale po co dwaj pozostali przytargali nędzną mirrę i nieco mniej nędzne kadzidło? Pismo zwane Świętym twierdzi ze królowie najpierw zgłosili się do Heroda w poszukiwania Jezusa gdyż całkiem naturalnie sądzili że superwładca urodzi się wśród tzw. błękitnej krwi, dlaczego wiec przyniesiono tak nędzne jak na królów podarunki? Czy nie obawiali sie że rodzina superwladcy wyśmieje tak żałosny gest, tym bardziej nędznie prezentowało sie samotne przybycie ukazujące raczej brak należytego szacunku dla nowej potęgi.
Jeżeli jakiś anioł sprzedał trzem królom niusa o Jezusie ale jednocześnie nie pokierował ich prosto do szopy w Betlejem co doprowadziło do ich wizyty na dworze Heroda i w konsekwencji wydania rozkazu o wymordowaniu noworodków płci męskiej to znaczy że przewidujący Ojciec Wszechmogący czyli Bóg byłby w dużej mierze - jeżeli nie w ogóle - odpowiedzialny za tę masakrę. Oczywiście gdyby się zdarzyła.
Idźmy dalej. Ubogacona złotem święta rodzina nie przeniosła się z szopy do szykownej willi gdyż kolejny anioł kazał im natychmiast uciekać z Betlejem ale później nic nie stało na przeszkodzie żeby sobie kupić Passata i zrobić duże zakupy w Biedronce ale nie ma żadnego przekazu o spieniężeniu i wykorzystaniu darów, może jeszcze w samym Betlejem jeden z pasterzy których do szopy zwaliło sie ponoć cale mnóstwo jezuskowe złoto (należy mniemać że został za ten grzech ubogacony trądem) po prostu wykradli.
Generalnie wszystko wskazuje na to ze ta epicka, biblijna opowieść z Tysiąca i Jednej Nocy zupełnie nie trzyma się kupy i jest taka samo realna jak bajka o Shreku albo Epoce Lodowcowej.
Tyle słów nowej ewangelii na dzień dzisiejszy. Amen!


s. Eufrozyna
s. Eufrozyna 06.01.2020, 10:58
Ojcze Herakliuszu!
Jakiego seminarium jesteście Wielebny absolwentem?

Pozostałe