To były spokojne święta

  • 30.12.2019, 13:59 (aktualizacja 30.12.2019, 14:15)
  • red.
To były spokojne święta eLuban.pl Zdjęcie ilustracyjne

Podziel się:

Oceń:

Dla ratowników dbających o nasze bezpieczeństwo to były jedne ze spokojniejszych świąt. Od 24 do 29 grudnia strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu wyjeżdżali do rożnych zdarzeń osiem razy.

24 grudnia o 13:36 strażacy otrzymali informację o pożarze pustostanu przy ulicy Staromiejskiej 6 w Świeradowie-Zdroju. Na miejsce natychmiast zadysponowano 3 jednostki JRG i 5 jednostek OSP łącznie w działaniach udział brało 29 strażaków. Wszystko wskazuje na to, że w rejonie Świeradowa-Zdroju grasuje podpalacz. Po raz kolejny strażacy jako przyczynę pożaru pustostanu w tym rejonie podali podpalenie.

25 grudnia strażacy wyjeżdżali dwa razy. Około 17. strażacy interweniowali w Olszynie, gdzie ktoś podpalił stojące drzewo. Kolejny wyjazd to ponownie pożar pustostanu przy ulicy Staromiejskiej 6 w Świeradowie-Zdroju. Mieszkańcy jednoznacznie wskazują, że było to podpalenie mimo iż strażacy nie wykluczają, że było to dogaszanie ognia z dnia poprzedniego.

Najwięcej działo się w piątek 27 grudnia. O 11:23 do stanowiska kierowania PSP w Lubaniu przyszło zgłoszenie o dachowaniu samochodu w Biedrzychowicach. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Jako przyczynę zdarzenia podano niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Kolejne zgłoszenie to wypadek na ul. Łużyckiej w Lubaniu pisaliśmy o tym tutaj. O 14:12 auto marki BMW uderzyło w przydrożny budynek. W wyniku zderzenia dwie osoby zostały przetransportowane do szpitala. Jako przyczynę kolizji podano niezachowanie zasad bezpieczeństwa. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy JRG.

Tego dnia dwie interwencje miały miejsce w Leśnej. O 12:30 strażacy zostali wezwani do ściągnięcia kota z drzewa, a około 15. do otwarcia mieszkania przy ul. Szyszkowej. W akcji udział brały trzy zastępy strażaków - jeden JGR i dwa OSP w Leśnej.

Około 13 w niedzielę 29 grudnia mieszkańcy Radostowa Średniego zauważyli wydobywający się dym z jednej ze stodół. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że w wyniku zaprószenia, ogniem zajęły się belki stropowe budynku. W akcji gaśniczej brały udział dwie jednostki JRG oraz jedna OSP.

red.

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Obywatel
Obywatel 31.12.2019, 16:01
A dlaczego nikt nie pisze o innych sluzbach, tylko ta straz i straz, inne sluzby nie leza do gory nogami tylko ciezko pracuja a ani slowa o ich pracy
Obsetwator
Obsetwator 30.12.2019, 17:55
Droga redakcjo otwarcie mieszkania było we wsi Szyszkowa a nie na ulicy szyszkowej a na miejscu działały 1 zastęp PSP, OSP Szyszkowa i OSP Leśna oraz ZRM

Pozostałe