Kozłowski chce skoczyć z wysokości 45km!

  • 27.12.2019, 10:58
  • Źródło: bolec.info
Kozłowski chce skoczyć z wysokości 45km! Bernard Łętowski

Podziel się:

Oceń:

Pochodzący z Bolesławca Tomasz Kozłowski, który kilka miesięcy temu zasłynął skokiem ze stratosfery, chce pobić rekord Austriaka Felixa Baumgartnera.

Austriak w 2012 roku skoczył na spadochronie z wysokości 39 km. Polak planuje wznieść się na wysokość aż 45 kilometrów! Jeśli tego dokona będzie pierwszym człowiekiem, który przekroczy prędkość 1500 km/h w swobodnym spadaniu.

Portal Onet.pl opublikował obszerny wywiad z Tomaszem Kozłowskim.

Celem mojego projektu jest zbudowanie światowego ruchu społecznego i pomaganie ludziom - mówi w rozmowie z Onet.pl Tomasz Kozłowski.

Kozłowski chce m.in. zwrócić uwagę opinii publicznej na następujące zmiany klimatyczne. W trakcie wznoszenia się chce mówić: - Chcę opowiedzieć o ingerencji ludzi w przyrodę, o dramatycznych efektach tych działań, które widać z tak dużej wysokości – o wycince drzew, spalonych lasach, gigantycznych wyspach śmieci w oceanach – astronauci mówią o tym od lat, a my zachowujemy się, jakbyśmy tego nie widzieli - czytamy w Onet.pl

Bolesławianin planuje odbyć skok w połowie 2021 roku - do tego czasu będzie się intensywnie przygotowywał.

Cały wywiad z Tomaszem Kozłowskim możecie przeczytać TUTAJ.

Źródło: bolec.info

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

xodiycphcpj
xodiycphcpj 30.12.2019, 00:52
Fakt, brzmi jak lewak.
hebel
hebel 29.12.2019, 21:51
Baumgartnera bardzo szybko pokonano jeżeli chodzi o wysokość z jakiej skał śmiałek. Bez spodochronu też jeden skoczył z nieprawdopodobnej wysokości i nawet trafił w specjalną siatkę do hamowania takich wybryków. Gostek dziwnie gada, całkiem jak cała ta Tuberg. Obecnie wyzwaniem jest skok z orbity a nie wyrabianie se pozycji celebryty i kasowanie za reklamy. Poprzednie skoki były finansowane przez samych skaczących lub były przedsięwzięciami reklamowymi finansowanymi przez np. RedBul doda ci skrzydeł i były samofinansujące. Nie dam mu grosza na to skakanie. Chyba że sam coś napisze a nie że puszą o nim że niby coś powiedział czy ma zamiar jakiś.
tgs
tgs 28.12.2019, 10:07
Niech skacze bez spadochronu
samuraj
samuraj 27.12.2019, 22:45
to jest zasłynonć jako człowiek co pokona ludzi co pokonali stratoswere i to jest jego takie postanowienie ja cenie jego postawe ale to jest igranie z zryciem i tego nie pochwalam
gizmo
gizmo 27.12.2019, 17:25
Widziałem skok Felixa Baumgartnera to tym bardziej zobaczę jego. Da rady ziomek....

Pozostałe