Narkotykowa afera w Bogatyni

  • 23.12.2019, 08:59 (aktualizacja 23.12.2019, 12:32)
  • Żródło: zinfo.pl
Narkotykowa afera w Bogatyni

Podziel się:

Oceń:

W ubiegłym tygodniu Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało w Bogatyni przewodniczącego rady miasta Tomasza T., oprócz niego funkcjonariusze zatrzymali trzy inne osoby podejrzane o handel narkotykami na dużą skalę i udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

W związku z niedawnymi zatrzymaniami w Bogatyni skontaktowaliśmy się z rzecznikiem prasowym Prokuratury Krajowej.  Okazuje się, że sprawa jest bardzo poważna:

Na polecenie prokuratora Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu 17-18.12.2019 r. w rejonie Bogatyni i Zgorzelca funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali cztery osoby. Czynności te związane są ze śledztwem dotyczącym działalności zorganizowanych grup przestępczych na terenie pogranicza polsko-czesko-niemieckiego, w szczególności w zakresie handlu metamfetaminą oraz tabletkami z pseudoefedryną w celu wytworzenia metamfetaminy. Prokurator przedstawił zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej,  uczestniczenia w obrocie znacznymi ilościami metamfetaminy, a także tabletkami z pseudoefedryną w celu wytworzenia metamfetaminy. Jednej z zatrzymanych osób prokurator przedstawił również zarzut składania fałszywych zeznań w innym postępowaniu, które miały na celu doprowadzenie do uniknięcia odpowiedzialności karnej przez kierującego zorganizowaną grupą przestępczą. Wobec podejrzanego będącego działaczem samorządowym prokurator skierował do Sądu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy dla Wrocławia - Śródmieścia 18.12.2019 r. zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Na mieniu podejrzanych prokurator dokonał zabezpieczenia majątkowego o wartości około 200 tysięcy złotych. Wobec pozostałych podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych. W śledztwie występuje ponad dwudziestu podejrzanych, w tym wobec pięciu stosowane jest tymczasowe aresztowanie. Prokuratorzy nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie.

Bogatynia - małe miasto, które nie przestaje zaskakiwać. Ponad dwudziestu podejrzanych! Kto jeszcze zamieszany jest w narkotykową aferę?

Źródło: zinfo.pl

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jacek
Jacek 29.12.2019, 11:04
W olszynie nie jest wcale lepiej,ustawiane przetargi i masa nieprawidłowości związanych z wyprzedażą dóbr publicznych.
Adam
Adam 23.12.2019, 23:53
W Bogatyni istnieje mentalność włoskiej mafii. Niemal wszyscy widzą co się dzieje, ale mało kto cokolwiek o tym mówi i mieszkańcy racjonalizują zachowanie przestępców. Nie brakowało tu ostatnio gangsterskich porachunków i konkurujących ze sobą grupy przestępczych, które czasami też istnieją obok siebie. Z doniesień medialnych wynika, że grupy przestępcze zarabiały tam na narkotykach i ich handlem na część Europy, przemycie ludzi, papierosów i innych towarów bez akcyzy, przekręty na śmieciach, przekrętach związanych z różnymi inwestycjami na terenie gminy, kradzieżą samochodów, były tam też wątki afery paliwowej. Może to położenie na pograniczu trzech krajów i dużo możliwości legalnego i jeszcze większe mniej legalnego zdobycia pieniędzy tworzy taką mentalność. Małe miasto porównywalne z Lubaniem z dużym budżetem dziwnie przez ostatnie lata zarządzanym. Po wielu latach rządów burmistrza, który jest w areszcie miasto ma spore długi, a ekipa rządząca z byłym burmistrzem nieźle się trzyma i udaje, że jest dobrze. Takie dziwne miasto, gdzie wydaje się, że państwo polskie słabo sobie radzi. Ludzie uczestniczący w zorganizowanych grupach przestępczych piastowali wysokie stanowiska w mieście. Wielu policjantów też w tym uczestniczyła i dopiero zaczynają tam sprzątać. Nadal jednak jest to państwo w państwie.
Skorpion
Skorpion 23.12.2019, 20:35
Bogatynia to za*** Polski. Budownictwo, mentalność mieszkańców to efekt jeszcze PRL -owskiej subkultury. Większość mieszkańców ma się dobrze, gdyż utrzymuje ich kopalnia lub elektrownia. Na zakupy jeżdżą do Zgorzelca, a następnie wracają do swych blokowisk, by z rana ruszyć ponownie do roboty. Jest również patologia, która rozkrada wszystko w okolicy, linie energetyczne, transformatory itp... Handel narkotykami
w takiej czasoprzestrzeni to normalka.
vdon
vdon 23.12.2019, 20:03
mała syclija
K0000rfa
K0000rfa 23.12.2019, 18:03
Trzeba zalegalizować to nie bedzie afer
nurses
nurses 23.12.2019, 17:52
dla CBŚP jest jeszcze bardzo dużo pracy w Bogatyni
https://tvn24.pl/superwizjer-w…
Gosc
Gosc 23.12.2019, 17:50
Dokladnie do Olszyny zapraszamy... Policja nie widzi albo nie chce widziec.. Pod nosem mają "legalne kasyno".. Ciekawe czym ci co handluja dzielą się przy Wigilijnym Stole.. Cierpieniem innych.. POZDRAWIAM Tych co "zabijają" swoich kolegów i
Mr. GINO
Mr. GINO 23.12.2019, 16:09
Łapią i puszczają... Tyle do powiedzenia
Mateusz
Mateusz 23.12.2019, 11:08
a kiedy dilerów z Olszyny , robiących meble dla przykrywki zamknięcie??
Loco Ferens
Loco Ferens 23.12.2019, 22:22
A Szkolna w Lubaniu?
M.
M. 23.12.2019, 17:03
. I wielu innych pozostalych pionkow ,do ktorych z okolic sie zjezdzaja po cpanie.
Aaa i jeszcze ten z biedrzychowic co reszte olszyny zaopatruje.
Mieszkaniec Trójkąta Wermuckiego
Mieszkaniec Trójkąta Wermuckiego 23.12.2019, 10:25
Juz najwiekszego dilera wypuscili dalej handluje
Po co to wszystko?
Zamydlic ludzią na chwile oczy ze cos się w tym mieście robi?
j23 i spółka
j23 i spółka 23.12.2019, 13:47
...ludziom nie ludzią.

Pozostałe