Aktualizacja. Kolejny pożar pustostanu w Świeradowie-Zdroju

  • 20.12.2019, 19:20 (aktualizacja 23.12.2019, 10:36)
  • red.
Kolejny pożar pustostanu w Świeradowie-Zdroju
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Tym razem w wyniku pożaru poszkodowany został mężczyzna, który ratował sąsiedni dom, aby ten nie zajął się ogniem.

Informacja o pożarze pustostanu przy ulicy Wierzbowej w Świeradowie-Zdroju wpłynęła do dyżurnego PSP w Lubaniu o godzinie 18. Z podanych informacji wynikało, że płonie pustostan a w jego bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się budynek mieszkalny.

Gdy na miejsce dotarli druhowie OSP z Czerniawy-Zdroju cały pustostan stał już w ogniu i nie było szans na jego uratowanie. Dlatego strażacy w pierwszej kolejności skupili się na obronie budynku mieszkalnego, który gęsto obsypywały unoszące się iskry. Ostatecznie strażakom udało się obronić sąsiadujący budynek. Nie wiadomo jak potoczyły by się sprawy gdyby nie poświęcenie pewnego mężczyzny, ten do przyjazdu strażaków samodzielnie walczył z ogniem. Jak się później okazało doznał poparzeń, na szczęście niezagrażających życiu.

To kolejny pożar pustostanu w tej okolicy w połowie listopada płonął inny opuszczony budynek, który oddalony był od miejsca dzisiejszego pożaru o 300 metrów.

W dzisiejszej akcji udział brały OSP Czerniawa, OSP Świeradów-Zdrój, OSP Pobiedna i PSP z Lubania.

Aktualizacja.

Z redakcją skontaktował się Pan Paweł, który jako pierwszy podjął walkę z pożarem. Mężczyzna podkreśla, że już po chwili pomagało wiele osób w ty mieszkańcy zagrożonego budynku. Pan Paweł w pożarze poparzył rękę.

Budynek, który spłonął to miejscowe wysypisko rozbieranych aut w okolicy. Zwożone są tam plastiki, lampy itd. taka jest prawda o tym pustostanie. - dodaje nasz czytelnik.

 

red.

Zdjęcia (12)

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Krzysiek
Krzysiek 25.12.2019, 14:56
W Lubaniu pięknie też wygląda budyneczek między wiaduktem kolejowym a Matex'em. Tu żulostwo urzęduje i jest szansa, że spotka go los tego świeradowskiego. Po za tym, to niejedyny taki "obiekt", którym może poszczycić się miasto, które z niewiadomych powodów nosi miano powiatu. Akurat Lubań, to istny smogowy gnój.
Malinka
Malinka 21.12.2019, 18:56
W ten oto sposób Świeradów Zdrój pozbędzie się wszystkich ruin i pustostanów. Lubań czeka na podobne zejście Domu Solnego.

Pozostałe