Radostów. Kolędowali pod chmurką

  • 19.12.2019, 15:18 (aktualizacja 19.12.2019, 15:54)
  • red.
Radostów. Kolędowali pod chmurką

Podziel się:

Oceń:

Święta wprawdzie za kilka dni, ale już teraz pod rozgwieżdżonym niebem Radostowa, wśród kolorowych lampek na choinkach, unosiły się dźwięki kolęd i cudownych świątecznych zapachów. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym można było cieszyć się nadchodzącymi świętami, w czasie ósmej już imprezy „Kolędowanie pod chmurką”.

Przedszkolaki, uczniowie, ich rodzice, dziadkowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście i przyjaciele przybyli do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego aby wymienić się wzajemną serdecznością, życzeniami i przeżyć cudowne chwile w świątecznym nastroju. Upajająca magia świąt Bożego Narodzenia zawładnęła wszystkimi. Maluchy śpiewały, tańczyły świąteczną zumbę i przedstawiły wzruszający teatrzyk, w którym Bożonarodzeniowa Gwiazdeczka rozgrzewała zatwardziałe serca, zamieniając je w ciepłe i wrażliwe na ludzkie nieszczęścia.

Och, jakże przydałaby się ona nie tylko w święta ale przez wszystkie dni w roku! Ile dobra mogłaby uczynić na świecie! Polały się łzy wzruszenia. W zamian seniorzy, zespoły „Radostowianie”, „Marysieńki” i schola „ Cytra” zaśpiewali stare i tradycyjne kolędy oraz mało znane pastorałki. Była to piękna wymiana pokoleniowa. Mieszała się nowoczesność z tradycją i co niezwykłe, świetnie się uzupełniały. Wszystkich rozgrzewały aromatyczne, owocowe herbatki, barszczyk, ciasta i inne smakowitości a przede wszystkim kiełbaski pieczone przy ognisku, o które zadbali niezastąpieni, kochani rodzice. Po takiej imprezie trudno oprzeć się refleksji, że gdybyśmy częściej poddawali się magii świąt Bożego Narodzenia, to świat zdecydowanie byłby piękniejszy.

red.

Zdjęcia (36)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe