Spotkanie autorskie z Magdaleną Grzebałkowską

  • 16.12.2019, 10:34 (aktualizacja 16.12.2019, 10:40)
  • Źródło: UM Lubań
Spotkanie autorskie z Magdaleną Grzebałkowską luban.pl

Podziel się:

Oceń:

Tym razem „Galerię nad Schodami” odwiedziła Magdalena Grzebałkowska. Reporterka „Gazety Wyborczej” jest autorką biografii ks. Jana Twardowskiego, Zdzisława i Tomasza Beksińskich oraz Krzysztofa Komedy. Za książkę „1945. Wojna i pokój” otrzymała nominację do nagrody literackiej Nike.

Rok zbliża się ku końcowi i kończą się wydarzenia kulturalne organizowane w lubańskiej książnicy. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprosiła swoich czytelników na ostatnie w tym roku spotkanie,które było okazją do uhonorowania laureatów konkursu fotograficznego „Zawsze z książką”. Po wręczeniu nagród rozpoczęło się spotkanie autorskie z Magdaleną Grzebałkowską.

Podczas wizyty w ratuszu, autorka opowiedziała o początkach pracy dziennikarskiej, o współpracy z wydawnictwem i metodach gromadzenia materiałów do publikacji. Dużo uwagi poświęciła pracy nad książką „Beksińscy. Portret podwójny”, będącej obrazem rodziny, której członkowie byli indywidualistami i nieprzeciętnymi osobowościami. Zgromadzeni słuchacze mieli również okazję otrzymania dedykacji. Wydarzenia odbyły  się w ramach projektu “Biblioteka dla każdego” – odsłona druga – dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Źródło: UM Lubań

Zdjęcia (8)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Krystyna
Krystyna 17.12.2019, 14:09
Szkoda ,że w bibliotece nie ma mikrofonu, nie wszyscy słyszą co Pani mówi, społeczeństwo starsze jest już głuche.

Pozostałe