Teraz Wieża ma problem ze złodziejami

  • 12.12.2019, 16:41 (aktualizacja 12.12.2019, 17:08)
  • red.
Teraz Wieża ma problem ze złodziejami

Podziel się:

Oceń:

Jak informują nas mieszkańcy Wieży teraz tam złodzieje rozkradają majątek uczciwych ludzi.

W ubiegły weekend w kilku gospodarstwach z pojazdów skradziono paliwo. Złodzieje wiertarką akumulatorową wywiercili otwory w bakach pojazdów i spuścili paliwo. Mniej więcej w tym samym czasie z jednej z firm w Wieży ukradli też przedłużacz trójfazowy, a jego oskórowane resztki znaleziono za wiatą przystankową we wsi.

Zbliżają się święta i abyśmy mogli przeżyć je bez nerwów i obaw proszę, aby wszyscy zwracali baczną uwagę na to co dzieje się w ich otoczeniu. Dzięki temu to złodzieje zaczną obawiać się kraść w Wieży a nie my, że zostaniemy okradzeni – mówi nam czytelnik z Wieży.

Środkiem ostrożności, który powinni podjąć wszyscy mieszkańcy to zabezpieczenie wartościowych przedmiotów, znajdujących się w obejściu. Często zdarza się, że złodzieje kradną przedmioty, które domownicy pozostawili bez opieki. Kolejnym sposobem zniechęcającym do wchodzenia na czyjąś posesję może być zamontowanie oświetlenia, które załącza się czujnikiem ruchu. Bezcenną jednak jest sąsiedzka czujność, która nie raz wygrała ze złodziejską profesją.

red.

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

jawiem
jawiem 13.12.2019, 07:55
Pisałem już wiele razy. Bezpieczeństwo obywateli to święcenie radiowozow, otwieranie byle gdzie komisariatow itd.. Prawda jest taka, że nasze powiaty są "gole" szczegolnie nocą. Jeden radiowoz przypada na kilka gmin. W przypadku kiedy zostanie ktoś zatrzymany wtedy zostajemy sami sobie bo patrol jedzie na tzw. dołek i jest wyłączony z pracy przez kilka godzin. Żadne media nie napiszą prawdy, nikt się tym nie zainteresuje, tylko podają bzdurne statystyki i artykuły o niby wielkich wyczynach naszych policjantów, a to tylko po to, żeby rozbudzic wyobraźnię czytających. Komendanci biorą profity, statystyki są nadmuchane, policjanci boją się używać broni, bo są z góry osadzani przez społeczeństwo, a jednocześnie sami wiedzą co ich za to czeka w pracy. Gminy wola utrzymywać straże miejskie, które nie mają żadnych uprawnień. Ich rolę mogli by odgrywać równie dobrze urzędnicy wychodzac w teren. Zamiast wyłożyć pieniądze z budżetu na dodatkowe służby to utrzymuje się SM chociażby w Gryfowie. W projekcie budżetu "przeznacza" się 450 tys. złotych na remont mało potrzebnego budynku, w których znajduje się chociażby biuro poselskie, czy 40 tys złotych na parkomaty, które i tak nie przynoszą żadnego zysku. Utrzymuje się cztery budynki szkoły!!!!! dla trzech, czterech klas. Marnotrawi się pieniądze na bzdury, zamiast przeznaczać je na wzrost poziomu bezpieczeństwa.
Paul
Paul 15.12.2019, 11:41
skoro jesteś takim znawcą tematu to zajmij się poprawą tego stanu rzeczy! Pisać każdy może!
tobi
tobi 13.12.2019, 11:15
Tak ukrywa się bezrobocie wśród urzędników .Ponieważ pieniądze są "niczyje " więc wydaje się je na bzdury .
Igor
Igor 12.12.2019, 21:11
Czujność jak ktoś pracuje i się dorabia? Pikolce tylko czają na bezsennych nocach, gdzie są kamery i światła.

Zmienić prawo dostępu do broni palnej, zobaczymy ilu POLAKÓW zostanie z podzielonego narodu. Dajmy przykład Europie ...
(txt. satyrystyczny)
KryMar
KryMar 12.12.2019, 19:04
Od lat w tym naszym katolickim narodzie święta - a te zwane Bożym Narodzeniem szczególnie - pobudzają złodziei do działania. Aktywizują się pod wpływem nastroju i chęci wzbogaconego - niestety przestępczo - "przeżywania". Natomiast jak już oddany wierze - to raz w roku około Wielkanocy do spowiedzi i czysty jak lelija. Do kolejnych świąt.
Hans
Hans 12.12.2019, 18:56
Po raz kolejny problem złodziejstwa które nie ma rozwiązania !!!! A może niech policja ruszy du...e i zacznie się interesować miejscem skupu tych przetopionych kabli, studzienek i innych fantów które wzbudzają podejrzenia u średnio inteligentnego osła ,ale u właścicieli wspomnianych skupów już nie !!,nie ma odbiorcy to i nie ma dostawcy. Niech wreszcie upubliczniają mordy tych dzwonów to ludzie sobie sami z nimi poradzą ,a przynajmniej spróbują, ręce opadają jak obserwujemy totalną beżsilność państwa w obronie podstawowych praw nas obywateli a doskonałe warunki jakie mają w Polsce wszelkiej maści szumowiny wykorzystujące ludzi i ich pracę.

Pozostałe