Oszuści znów próbują wyłudzić pieniądze

  • 12.12.2019, 11:16
  • Żródło: podinsp. Edyta Bagrowska
Oszuści znów próbują wyłudzić pieniądze Pixabay

Podziel się:

Oceń:

W regionie znów pojawili się oszuści, którzy podszywając się pod policjanta i córkę pokrzywdzonego wyłudzili pieniądze od mieszkanki i mieszkańca Jeleniej Góry. Od kilku kolejnych seniorów próbowali wyłudzić pieniądze w podobny sposób.

Policjanci 9 grudnia przyjęli zawiadomienia o oszustwach popełnionych na szkodę 90-letniej jeleniogórzanki i 86-letniego jeleniogórzanina. Jak ustalili funkcjonariusze, tego dnia do jeleniogórzanki zadzwonił na numer stacjonarny mężczyzna podający się za policjanta. Mężczyzna poinformował ją o tym, że jej syn spowodował wypadek, w wyniku którego poszkodowana kobieta w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Syn został osadzony w więzieniu i potrzebna jest gotówka w wysokości 50 tysięcy złotych na przelew dla niego. Pokrzywdzona wszystkie pieniądze jakie posiadała w domu przekazała nieznanemu mężczyźnie , który pojawił się w jej mieszkaniu.

W podobny sposób oszukany został 86-letni jeleniogórzanin. Tego dnia policja odnotowała jeszcze 5 takich prób wyłudzeń gotówki od seniorów.

Policja ostrzega przed takimi telefonami. Nie należy podawać przez telefon żadnych wiadomości dotyczących naszego mieszkania, oszczędności, kiedy przebywamy w domu i z kim mieszkamy. Należy pamiętać o tym, że policjanci nie dzwonią i nie pobierają od nikogo pieniędzy. Nie odpowiadać na żadne ankiety zawierające podobne pytania. Nie wydawać gotówki, i żadnych innych rzeczy osobom nieznanym. Nie wpuszczać do domu ankieterów, akwizytorów, osób podających się za pracowników różnych instytucji lub innych podejrzanie zachowujących się osób. Za każdym razem oddzwonić do krewnego na znany numer. Skontaktować się z kimś z rodziny w celu potwierdzenia takiego zdarzenia. O wszelkich podejrzanych telefonach należy bezzwłocznie informować Policję pod nr 112.

Źródło: podinsp. Edyta Bagrowska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe