Nie oddałeś książki? Spodziewaj się windykacji

  • 12.12.2019, 10:34 (aktualizacja 12.12.2019, 14:09)
  • Red.
Nie oddałeś książki? Spodziewaj się windykacji

Podziel się:

Oceń:

Masz w domu zaległe książki należące do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publiczna im Marii Konopnickiej w Lubaniu? Jeśli ich nie zwrócisz do końca stycznia przyszłego roku, możesz spodziewać się telefonu od firmy windykacyjnej.

Jak zapowiada Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Lubaniu, od lutego 2020 r. w imieniu placówki należności za przetrzymywane po terminie wypożyczone książki, będzie odzyskiwać firma windykacyjna.

Masz w domu zaległe książki należące do Biblioteki? Dostajesz od nas "przypominajki" w postaci powiadomień mailowych, telefonów od pracowników Biblioteki lub listów nadanych pocztą informujących o obowiązku zwrotu książek? Nie czekaj! Nie ignoruj naszych próśb o zwrot książek. Lepiej je oddaj, bo wkrótce czeka cię windykacja! - zapowiada biblioteka. 

Mieszkańcy niestety bardzo często przetrzymują książki, z których później nie mogą skorzystać inni czytelnicy. Nie zawsze jest to celowe działanie, czasem ktoś może zapomnieć. Lepiej jednak zwrócić przetrzymywane tomy i zapłacić zaległą karę niż czekać na telefon bądź wizytę od firmy windykacyjnej. Podejmowane przez bibliotekę działa, zgodnie z zapisami ustawowymi i regulaminowymi, mają na celu przeciwdziałanie rozpraszaniu zbiorów bibliotecznych pozyskanych ze środków publicznych, a tym samym zwiększenie ich dostępności dla wszystkich korzystających ze zbiorów. 

Dodatkowe informacje można uzyskać osobiście lub telefonicznie w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Marii Konopnickiej w Lubaniu.

 

Red.

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

lokos
lokos 22.12.2019, 10:43
Bardzo dobrze robią. Jak ktos zlaega z czymkolwiek i uparcie nie oddaje to jest zwykłym oszustem. U mnie w firmie też jak ktoś próbuje kombinować to oddajemy sprawę kaczmarski inkasso.
Tomuś
Tomuś 15.12.2019, 20:01
Ostatnio wykonując czynności służbowe w Pobiednej koło stadionu mały skwerek (park dwie-trzy ławeczku) a na środku stary kredens zapełniony KSIĄŻKAMi .Super inicjatywa i popieram też ZOSTAW PARAGOG
Nurek
Nurek 12.12.2019, 16:18
cyt. Nie zawsze jest to celowe działanie, czasem ktoś może zapomnieć.
============
Bzdura! Co to znaczy zapomnieć. Jak kto ma krótką pamięć to niech sobie założy pamiętnik, wstawi w telefon przypomnienie albo zaznaczy na domowym kalendarzu. W opisanych przypadkach to jest klasyczne wykroczenie - zwane przywłaszczeniem mienia.

Pozostałe