Jutro policyjna akcja "SMOG"

  • 11.12.2019, 14:20
  • KGP
Jutro policyjna akcja "SMOG" pxhere.com

Podziel się:

Oceń:

W czwartek w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą kolejne działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „SMOG”. Funkcjonariusze będą również reagowali na wszystkie inne wykroczenia drogowe popełnione przez uczestników ruchu drogowego.

Działania ukierunkowane będą na przeprowadzenie jak największej liczby badań emisji spalin pojazdów, wobec których istnieje uzasadnione przypuszczenie, że naruszają wymagania ochrony środowiska.

Funkcjonariusze zwrócą uwagę na poruszające się pojazdy, których nadmierne zadymienie i hałas wskazuje na uszkodzenie układu wydechowego lub nieprawidłowe działanie silnika.

W tym celu policjanci będą korzystać z urządzeń kontrolno-pomiarowych tj. analizatorów spalin i dymomierzy. W przypadku stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd narusza wymagania ochrony środowiska policjant ma obowiązek zatrzymać dowód rejestracyjny i zabronić dalszej jazdy niesprawnym pojazdem.

Poruszając się sprawnymi technicznie pojazdami dbamy o dobrą jakość powietrza szczególnie w dużych miastach, ponadto poprawiamy stan bezpieczeństwa na naszych drogach.

KGP

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Karamba
Karamba 12.12.2019, 10:10
Podobno jest jeden funkcjonariusz który nosem wyniucha takiego kopciucha z kilometra ,podobno jego matka była słynna Lessi a ojcem diler Oziego OZBORNA Strzeżcie się kierowcy,i pasjonaci Agro tuningu ci mają z dezelowanego strupa 110 koni zrobione tanim chipem na ok.200 uuuuuu
kawa
kawa 12.12.2019, 09:44
,, Funkcjonariusze będą również reagowali na wszystkie inne wykroczenia drogowe popełnione przez uczestników ruchu drogowego." a w pozostałe dni to nie powinni reagować?
smog
smog 11.12.2019, 21:25
Lubańska policja???? czym hahahahaha. ściema.
Stop smog???
Stop smog??? 11.12.2019, 19:02
Jaka policja???? Przecież u nas drogówka to dosłownie kilku funkcjonariuszy.,którzy co najwyżej skontrolują przez całą służbę kilka aut.O i taka to będzie akcja .I czy te auta tylko jutro będą kopciły ???? Przecież te graty powinny być codziennie eliminowane a nie od święta!!!!!
Audi mit dpf
Audi mit dpf 11.12.2019, 15:20
Nie lubię policji,ale za to co jutro będą robili Panowie czapki z głów bo to co jeździ po drogach to dramat zwłaszcza ci co moc sobie podnosili w starych rupciach.powinni stać na krzyzowkach,na światłach obserwatorzy a dalej stać już poinformowani z lizakiem bo najlepiej widać jak kopciuszek przy ruszaniu

Pozostałe