Wybrano młodzieżowe słowo roku

  • 10.12.2019, 12:20 (aktualizacja 10.12.2019, 13:17)
  • Red.
Wybrano młodzieżowe słowo roku PWN

Podziel się:

Oceń:

Eluwina - brzmi niczym imię prosto z książki Tolkiena. Jednak to słowo, zajęło dopiero trzecie miejsce w plebiscycie Wydawnictwa Naukowego PWN na "Młodzieżowe słowo roku". Jakie zatem jest na pierwszym miejscu?

Jak podkreślają organizatorzy plebiscytu, "Młodzieżowe słowo roku" nie musi być nowe, slangowe ani najczęściej używane. Doceniają oni istotność tematu oraz kreatywność języka w opisywaniu rzeczywistości. Na podstawie  oddanych głosów kapituła plebiscytu uznała, że Młodzieżowym Słowem Roku 2019 został rzeczownik: alternatywka. Co ono oznacza? A właściwie kim jest alternatywka? Według slangu młodzieży to dziewczyna  o alternatywnych upodobaniach i zachowaniach. Drugie miejsce na podium zajęło słowo jesieniara - czyli po prostu miłośniczka jesieni. I trzecie miejsce zajął eluwina - jest to powitanie przekształcone od słów halo/elo.
Przypomnijmy, że w ubiegłym roku, zaszczytne miano Młodzieżowego Słowa Roku zdobył wyraz dzban, a w 2017 roku było to słowo sztos. 

Red.

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Berdardo
Berdardo 10.12.2019, 19:00
Ciekawym jakie by słowo wybrano w plebiscycie parlamentarno-rządowym.Niektórzy wiedzą bez plebiscytu. A'propos! Ten Banaś to kawal wyrachowanego ..uja ale jak tak dalej pójdzie to zacznę do niego czuć nawet znaczącą sympatie. :lol:
Kiedy patrze jak sie zaczyna dobierać do *** panu Z. i jego kolesiom z partii to aż mi cieplej i jakoś błogo na sercu :lol: To znaczy ze wewnętrzny konflikt na prawicy wszedł w fazę zasadniczą. Nie miedzy PIS-em a Banasiem tylko miedzy Kaczyńskim a partią Ziobry. Kaczyński z Banasiem na zewnątrz mają konflikt a naprawdę mają cicha sztamę (co poufnie ustalili na Nowogrodzkiej) i pod pretekstem kontroli NIK będzie ich teraz po kolei usadzał na swoim miejscu żeby mu nie podskakiwali na głosowaniach. Stąd kontrola Funduszu Sprawiedliwości i programu pana J. w więziennictwie. Czekajmy na kolejne rewelacje, bo z czym jak czym ale z raportem NIK ciężko będzie polemizować bo to już nie jakieś śledztwo prywatnej telewizji tylko najwyższego organu kontrolnego kraju :lol: Zobaczymy czyja stronę weźmie szef bezpieki Kamiński.
PS. Ten K. tak do kicia pójdzie nie wcześniej to później ale na razie liże rękę, która go karmi, chociaż woli ponoć - jak popije - całować psy niż koty.

Pozostałe