Uważajmy na drodze! Kolejne śmiertelne potracenie pieszego

  • 05.12.2019, 21:40 (aktualizacja 06.12.2019, 10:30)
  • asp.szt. A. Kublik-Rościszewska
Uważajmy na drodze! Kolejne śmiertelne potracenie pieszego Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Do tragicznego wypadku doszło na terenie powiatu bolesławieckiego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym potrącił pieszego idącego nieprawidłową stroną drogi.

Na terenie gminy Nowogrodziec doszło do tragicznego wypadku z udziałem pieszego. W wyniku potrącenia zginął 33-letni mężczyzna. Ze wstępnych ustaleń wynika, że poruszał się niewłaściwą stroną jezdni i nie miał elementów odblaskowych. Policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają szczegółowy przebieg wypadku.

Policjanci przypominają o obowiązku noszenia przez pieszych elementów odblaskowych. Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo piesi muszą zadbać o bycie widocznym na drodze. Piesi jako tzw. niechronieni uczestnicy ruchu drogowego wobec rozpędzonych pojazdów są całkowicie bezbronni. Wypadek z ich udziałem niesie za sobą niezwykle poważne konsekwencje. Mundurowi apelują do osób pieszych o rozwagę na drogach, zwłaszcza podczas poruszania się poboczami oraz przechodzenia przez jezdnię. 

Ponadto policjanci przypominają kierującym o zachowanie rozsądku i ostrożności na drodze. Pamiętajmy, że jadąc zbyt szybko narażamy swoje życie i życie innych osób. Prędkość dopuszczalna w czasie intensywnych opadów deszczu czy śniegu nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną.

asp.szt. A. Kublik-Rościszewska

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

uuu
uuu 07.12.2019, 21:33
Piesi uważajcie
byh
byh 08.12.2019, 15:44
Ja uważam, idę chodnikiem, a przez chodnik z parkingu na Lwóweckiej wyjeżdża sobie samochód. Gdyby samochód nie miał takich sprawnych hamulców, też byłabym ofiara potrącenia.
Cezary Cezary
Cezary Cezary 06.12.2019, 12:27
Statystycznie jest co raz mniejszy ruch pieszy między miastami i kierowca jak widzi coś takiego to jakby ducha zobaczył... niestety.
Kalina
Kalina 06.12.2019, 11:42
Łażą jak te ćmy i często nawaleni. Dojeżdżam do pracy tą drogą - trzeba jechać często środkiem bo taka "ćma" jak sie pojawi w światłach to może być za późno. A jeszcze nie zdarzyło się aby taka "ćma" - zgodnie z prawem - zeszła z drogi na pobocze przed nadjeżdżającym pojazdem. A to dlatego że jej w szkole o tym nie nauczyli.

Pozostałe