Projekt na finiszu

  • 04.12.2019, 08:44 (aktualizacja 04.12.2019, 10:00)
  • Powiat Lubań
Projekt na finiszu

Podziel się:

Oceń:

W ubiegłym tygodniu odbyła się konferencja podsumowująca działania, które zrealizowane zostały w ramach projektu, którego partnerem był Powiat Lubański. Dokonano oceny osiągnięć projektu trwającego dwa i pół roku. Podczas spotkania padła również decyzja o kontynuacji współpracy pomiędzy powiatem, a miastem Löbau - jest szansa na kolejny projekt.

Na realizację projektu pn. „Kom(m)ando „Zur Hilfe! Na pomoc!” powiat pozyskał ponad 2,4 mln zł. Projekt realizowany był we współpracy z niemieckim miastem Löbau. Projekt rozpoczął się 01 stycznia 2017 r. Celem szczegółowym programu była intensyfikacja instytucjonalnej i partnerskiej współpracy pomiędzy obywatelami i instytucjami we wszystkich obszarach życia publicznego na rzecz rozwoju pogranicza. Ogólnym zaś, wypracowanie potencjałów do wzmocnienia transgranicznego wspierania się w zakresie ochrony przed katastrofami

Za pozyskane środki, po naszej stronie zakupione zostały dwa pojazdy specjalistyczne oraz łódź płaskodenna. Sprzęt został przekazany i wykorzystywany jest przez funkcjonariuszy Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu oraz Powiatowy Zarząd Dróg.

Zorganizowane zostały również wspólne ćwiczenia strażackie oraz odbyły się kursy języka niemieckiego, w których uczestniczyli pracownicy powiatowej komendy straży pożarnej i lubańskiego starostwa.

W ramach zaplanowanych działań, stworzono projekt systemu ostrzegania ,,Kwisa” tzw. sieci obserwacji hydrologicznej na najbardziej niebezpiecznych ciekach wodnych na obszarze naszego powiatu. Założenia systemu wczesnego ostrzegania zaakceptowane zostały przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Dzięki jego realizacji, monitorowane będą cieki wodne na terenie powiatu i w przepadku podniesienia stanu wód, system będzie mógł natychmiast powiadamiać służby kryzysowe oraz mieszkańców o zaistniałym zagrożeniu. Podczas konferencji rozmawiano również o zadaniach zrealizowanych u naszych zachodnich sąsiadów.

W ciągu ostatnich 6 lat na wsparcie lubańskiej straży pożarnej powiat przeznaczył ponad 2,9 mln zł. Dzięki zaangażowaniu powiatu strażacy mają do dyspozycji nowoczesny sprzęt, a środki te pozyskano ze  środków zewnętrznych.

Powiat Lubań

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mlody
mlody 06.12.2019, 21:24
Sami młodzi z tamtej epoki .Brawo.o....o !!!
Jarek
Jarek 04.12.2019, 13:55
Po załatwieniu spraw dla powiatu może czas zająć się sprawami mieszkańców ? https://interwencja.polsatnews…
Sprawa trwa od lat bez zmian.
zainteresowany
zainteresowany 04.12.2019, 13:07
Proszę napisać co w ramach projektu za pozyskane środki zrobiła strona niemiecka,bo to co dostała strona Polska to kropla w morzu.Ponoć nowa remiza dla strażaków ,3 nowe auta strażackie.
Spoglądając na straż w Lubaniu z zewnątrz i będąc w środku to tam się czas zatrzymał w latach 80-90 czyli komuny.Może im też by się przydała NOWA REMIZA.
Strażak
Strażak 05.12.2019, 08:58
W lubaniu tez bardzo dużo bo sprzęt który został zakupiony wcale nie jest taki tani jak sie wydaje. A na remont strażnicy przyjdzie czas,tylko muszą sie znaleźć środki. I budowa nowej to dla mnie lekka przesada,ta jest dobrze przystosowana,wystarczy tylko wyremontować.
zainteresowany
zainteresowany 05.12.2019, 20:18
Co ty piszesz za bzdury chyba nie jesteś w temacie.Ta remiza jest przystosowana chyba tylko do zburzenia.
Krzysiek
Krzysiek 06.12.2019, 06:17
To w takim razie prosimy o źródło tak sensacyjnych "wieści". Konkrety proszę.
Strażak
Strażak 05.12.2019, 23:14
Byłeś tam kiedykolwiek?
Helmuth
Helmuth 04.12.2019, 10:50
Jak już poślecie delegację do Löbau to się tam zachowujcie jak należy - a nie jak miejska chołota ze Strzegomia.
Polnische Delegation verwustet Hotelzimmer ...
Skandaliczne zachowanie polskiej delegacji w Torgau. Miasto zrywa współpracę ze Strzegomiem. Pojechali - "nawalili się jak stodoła" i żeby to grzecznie poszło spać... Ale zdemolowali pokoje hotelowe a na pożegnanie pozostawili swoje odchody - taka to była wizytacja z Polski.
https://www.polsatnews.pl/wiad…
zulu
zulu 04.12.2019, 18:33
Ciekawe kto opowie o wybrykach miejscowych 'notabli'.
Maestro
Maestro 05.12.2019, 20:33
Czyżby już jakieś gościnne występy zaliczyli? Na razie tylko jeden na wycieczce - ale to już było dawno - tak się napił, że zagubił (na szczęście nie na długo) swoją małżonkę. Zresztą ona ponoć też była wówczas nawalona jak stodoła po żniwach.
zulu
zulu 05.12.2019, 23:31
Każdy wyjazd to okazja.W zasadzie życie urzędników toczy się od imprezy do imprezy .Wciągu roku jest tyle okazji do świętowania [popijawy] że nie dziwi troska o kluby AA.

Pozostałe