Podpalenie w Andrzejki? Spłonęła świetlica w Zaciszu

  • 01.12.2019, 12:56 (aktualizacja 01.12.2019, 16:20)
  • red.
Spłonęła świetlica w Zaciszu. Mieszkańcy mówią o podpaleniu
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W sobotnią noc spłonęła znajdująca się w Zaciszu okrągła świetlica, w akcji gaśniczej wzięło udział osiem jednostek strażacy pożarnej. To miały być Andrzejki jakich wiele organizuje się w ostatni weekend listopada. Niestety przygotowana na imprezę świetlica zaczęła płonąć zanim pojawili się pierwsi goście.

Około 19. przyjechałyśmy z ciastami, wtedy zobaczyłyśmy, że płoną drzwi wejściowe do świetlicy. Koleżanka wyciągnęła z auta gaśnicę i próbowała to jeszcze gasić, bo ogień dopiero się rozwijał. Niestety na niewiele to się zdało – usłyszeliśmy od jednej z Pań, które tego wieczoru miały bawić się w świetlicy.

Lekka drewniana konstrukcja okrągłej świetlicy w ciągu kilku minut stanęła w ogniu. Świadkowie twierdzą, że łunę było widać z kilku kilometrów. Sytuację pogarszał fakt, że wewnątrz znajdowały się dwie butle z gazem. Gdy po kilkunastu minutach na miejsce dojechały pierwsze zastępy strażaków, właśnie zawalił się dach konstrukcji, przykrywając cały pożar blachą z poszycia. Po chwili eksplodowały również butle z gazem znajdujące się wewnątrz.

Świetlica znajdowała się w środku wsi i od paru dekad służyła mieszkańcom, Ci mówią dziś o podpaleniu. Trudno się dziwić, bo jak relacjonowali świadkowie, gdy płonęły drzwi ognia nie było jeszcze wewnątrz budynku.

Akcję gaśniczą skutecznie utrudniły zawalone arkusze blachy, które uniemożliwiały dotarcie z prądami wody do ognia. Ostatecznie na płonące jeszcze pogorzelisko przyjechał koparką jeden z mieszkańców i łyżką robił dostęp do ognia.

Szczęśliwie w pożarze nikt nie ucierpiał, bowiem osoby przygotowujące imieniny wcześniej rozjechały się do domów, aby przyjechać na umówioną godzinę.

Na miejscu pracowały: policja, pogotowie energetyczne, cztery zastępy PSP z Lubania oraz dwa zastępy OSP z Pobiednej, po jednym z Leśnej i Złotnik Lubańskich.

 

red.

Zdjęcia (18)

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ser
ser 03.12.2019, 11:39
no trudno, dobre jadlo ale sie spalilo
byly pracownik _Zamku Czocha
byly pracownik _Zamku Czocha 01.12.2019, 22:12
pewnie poszlo o swinie za dobrzy sa i konkurencja mafijna dziala nie poddajcie sie chlopaki !!!
Lesio
Lesio 01.12.2019, 16:04
.. Koleżanka wyciągnęła z auta gaśnicę i próbowała to jeszcze gasić, bo ogień dopiero się rozwijał. Niestety na niewiele to się zdało...
===============
Okazało się ze gaśnica była niesprawna...
PS. Przy okazji sprawdźcie gaśnice w swoich samochodach.
Jakas dama
Jakas dama 01.12.2019, 15:24
Ktos wymodił ,bo wrozby i przepowiednie religia katolicka zalicza do zabobonow .
Guzik
Guzik 02.12.2019, 08:40
Na pewno tak się stało jak mówisz, moc modlitwy nie jest siłą nadprzyrodzoną?więc strikte również poniekąd jak to nazwałaś " czarami" ? Czy Twoja religia pozwala na takie podejście do sprawy: wymodlić nieszczęście? Czyjeś cierpienie? Rozpacz?
Guzik
Guzik 02.12.2019, 13:43
* stricte
mirsk
mirsk 01.12.2019, 14:54
i to jest polityka Gdzie zadysponowanie OSP z Gminy Mirsk dysponujacych dobrymi nowymi autami i bliska odlegloscia OSP Mirsk 2 auta dojazd z Mirska w 7 minut OSP Krobica 1 Auto OSP Rebiszow 1 auto
Mirsk
Mirsk 02.12.2019, 14:16
To byś tam przeleciał mogliście już tam stać zanim się paliło
Do mirska
Do mirska 02.12.2019, 14:12
*** się w lep
Strażak dyżurny powiatu
Strażak dyżurny powiatu 02.12.2019, 13:43
Nie wiesz chyba jakie są procedury dysponowania sił i środków państwowej straży pożarnej. Zacisze znajduje sie w powiecie lubańskim, a jednostki które wymieniłeś są w powiecie lwówecki. I wtedy już to wszystko komplikuje bo dyżurny z lubania nie może zadysponować tych jednostek tylko dopiero musi powiadomić lwówek i lwówek zadysponuje. A poza tym obiekt który sie palił był z drewna i palił sie w błyskawicznym tempie. Także nawet jakby było OSP w Zaciszu to na niewiele by to sie zdało
Ja
Ja 01.12.2019, 13:49
Tragedia. Współczuję właścicielom.

Pozostałe