Lubań stracił na ilości połączeń. Od 15 grudnia nowy rozkład jazdy pociągów

  • 28.11.2019, 12:25 (aktualizacja 28.11.2019, 13:33)
  • red.
Lubań stracił na ilości połączeń. Od 15 grudnia nowy rozkład jazdy pociągów eLuban.pl

Podziel się:

Oceń:

Od 15 grudnia będzie obowiązywał nowy rozkład jazdy pociągów. W związku z elektryfikacją linii kolejowej Węgliniec-Zgorzelec podróżnych korzystających z połączeń bezpośrednich Lubań-Wrocław i Lubań-Jelenia Góra czeka kilka zmian.

Przede wszystkim mieszkańcy Lubania stracą na ilości połączeń bezpośrednich ze stolicą województwa. W dotychczasowym rozkładzie takich połączeń było 11. Dziesięć Kolejami Dolnośląskimi i jedno Intercity. Po wprowadzanej 15 grudnia zmianie takich połączeń będzie już tylko 6 - pięć Kolejami Dolnośląskimi i jedno Intercity. Gorzej będzie też skomunikowana Jelenia Góra, tu wypadło jedno wieczorne połączenie pociągiem Intercity.

Mniej i to znacznie będzie połączeń bezpośrednich z Legnicą, spadek jest wyraźny bo z 11 na 7.

Mieszkańcy powiatu lubańskiego zyskali za to 2 połączenia do Węglińca, choć jest to wątpliwy sukces bowiem wcześniej przez Węgliniec jedynie przejeżdżali. Teraz stacja węzłowa w Węglińcu będzie miejscem gdzie podróżni z powiatu lubańskiego będą mogli się przesiadać na połączenia z Wrocławiem, Żarami czy Zgorzelcem.

Pisząc o wątpliwych zyskach nie sposób wspomnieć o zyskanych trzech połączeniach z Wrocławiem z przesiadką w... Jeleniej Górze z czasem przejazdu bliskim 3 i 1/2 godziny.

Elektryfikacja linii Węgliniec - Zgorzelec wpłynęła z kolei korzystnie na ilość połączeń bezpośrednich ze Zgorzelca. Dotychczas podróżni jadący ze Zgorzelca w kierunku Wrocławia zmuszeni byli przesiadać się w Węglińcu z jednostki spalinowej do elektrycznej. Od wprowadzanej w grudniu zmiany mieszkańcy przygranicznych miejscowości do stolicy województwa dojadą ośmioma parami pociągów. Siedmioma Kolei Dolnośląskich i jednym Intercity.

W załącznikach plakatowe rozkłady jazdy obowiązujące od 15 grudnia 2019 roku.

red.

Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

PJ
PJ 29.11.2019, 09:38
Hej redakcjo!
Możecie wrzucić gdzieś te pliki na inny serwer? Bo występuje błąd a nigdzie indziej ich nie widzę.
Dzieki!
eLuban.pl
eLuban.pl 29.11.2019, 10:33
My pobieramy normalnie
PKP
PKP 29.11.2019, 09:21
Dziadostwo koleje dolośląskie zamiast się rozwijać to co likwidacja połoczeni po wino być dużo o różnych godzinach i trasy we wszystkie kierunki
Ziomal
Ziomal 29.11.2019, 07:34
No i przyjechał Adrian i naobiecywał wam gruszki na wierzbie. Walnął jakąś standardową mówkę bez kartki, którą wygłasza w każdym powiecie o jakichś tam ***relach, że zapomniani, że wykluczeni i generalnie ojojoj i że teraz poda wam rękę i wstaniecie z kolan. No to wstawajcie i szykujcie stópki, bo droga do wrocka daleka.
Rodak
Rodak 01.12.2019, 16:35
Ziutek, to wybierz sobie Tęczowego. Gwarantuję, lepiej nie będzie ale weselej. Może wprowadzi tematyczne rozrywki.
Tylko do Wrocka
Tylko do Wrocka 29.11.2019, 03:01
Lubań straci znacznie więcej. Do samego Wrocławia czy z przesiadka czy bez dojechać się da. Ale nowy rozkład został tak skonstruowany że żaden pociąg z Lubania nie jest skomunikowane z pociągami dalekobieznymi we Wrocławiu. Pociągi z Lubania będą przybywać po odjazdach pociągów dalekobieznych. I to każden. Wyjątek stanowi IC Mamry do Olsztyna. Natomiast pociągi ze Zgorzelca wszystkie te na które nie da się dojechać z Lubania są skomunikowane w Legnicy i Wrocławiu z pociągami we wszystkich kierunkach. Jadąc z Lubania trzeba odczekać minimum 1.5-2 godz. Pozostał nam nocny do Białegostoku. Tylko po co być o 5 rano w Warszawie lub o 3 w nocy w Łodzi
Mateusz wajchę. Konduktor
Mateusz wajchę. Konduktor 28.11.2019, 20:25
Oj oj U nas w Leśnej też jeździ pociąg ekologiczny stal i bazalt.A nie jak w Lubaniu plastikowy truciciel. Burmistrz obiecał ze jak znajdzie trochę czasu to będzie jeździł szynobus , w następnej kadencji.narazie są czopy komunikacyjne w urzędzie. Wiarę pokładać trzeba , będzie dobrze ,JESZCZE 2 kadencjie
Gcl
Gcl 28.11.2019, 23:04
Nudne to już 💁‍♀️ Ciagle to samo ...
Robo31
Robo31 28.11.2019, 16:46
Dziwię się, że w ogóle zostawili jakieś połączenia bezpośrednie na Lubań. Ludzi jeździ stąd tak mało, że do Węglińca (z wyjątkiem niedzieli wieczorem) wystarczyłby mały szynobus i przesiadka na Wrocław, tak jak drzewiej bywało...
Ciekawski
Ciekawski 28.11.2019, 15:10
A kiedy elektryfikacja linii Lubań-Zgorzelec?.
Szynobus
Szynobus 29.11.2019, 13:28
Elektryfikacja lini Zgorzelec - Lubań została przełożona na następny plan budżetowy. Na lata 2021-2027.
Szok
Szok 28.11.2019, 14:31
Jeżdżę pociągiem KD do Wrocławia i z powrotem w każdy weekend, za każdym razem od Legnicy do Wrocławia i z Wrocławia do Legnicy nie ma gdzie ''wcisnąć igły"...a co dopiero gdy będzie tylko 5 pociągów?? W niedzielę gdy studenci jadą Wrocławia tylko 5 pociągów? To jakieś żarty? 11 to było mało a co dopiero o połowę mniej... Nie mogę sobie tego wyobrazić, jednym słowem DRAMAT!
Ekonomista
Ekonomista 30.11.2019, 13:10
Dodatkowo, obok Zgorzelec-Wrocław rozwija się linia Głogów-Lubin-Legnica-Wrocław. Z Legnicy bedzie lepiej.
Bez paniki
Bez paniki 28.11.2019, 15:09
Przecież na Wrocław będzie więcej pociągów ze Zgorzelca (osiem),będą jechać przez Legnicę do Wrocka. Więc tu nie będzie tylko 5 pociągów.
duma
duma 29.11.2019, 09:22
a kogo obchodzi zgorzelec
M
M 28.11.2019, 17:42
Czyli wygodna jazda pociągiem jest możliwa tylko wtedy, kiedy ktoś 'podjedzie' autem jedyne 25km do Zgorzelca?
Pasażer
Pasażer 29.11.2019, 13:08
Po co autem do Zgorzelca?. Pociągiem do Węglińca i przesiadka na drugi Zgorzelec-Wrocław.
Taki jeden
Taki jeden 30.11.2019, 20:01
To wskaż te kursy z Lubania do Weglinca tak aby były skomunikowane z pociągami że Zgorzelca. Tylko 1 o 7.45
xD
xD 28.11.2019, 18:51
Nie, osoby które wsiadają w Węglińcu (i dalej) nie będą musiały jechać pociągiem z Lubania...
Nie do końca rozsądne, ale możliwe
Nie do końca rozsądne, ale możliwe 28.11.2019, 14:03
Wyjście- zwolnić się z pracy i iść na utrzymanie gminy, jak ktoś dojeżdża poza Lubań. Albo, wyprowadzić się jeśli to możliwe.
Skandal
Skandal 28.11.2019, 13:40
.....co na to burmistrz, co na to starosta ?.......degradacja Lubania postępuje...........

Pozostałe