Sprawca rozboju trafił do aresztu

  • 26.11.2019, 14:05
  • Źródło: asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
Sprawca rozboju trafił do aresztu

Podziel się:

Oceń:

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Lubania zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój. Do zdarzenia doszło w jednym z lubańskich supermarketów. Sprawca najpierw zaatakował interweniującego ochroniarza pięściami a następnie wyciągnął z kieszeni gaz pieprzowy.

Na szczęście sprawca nie zdążył rozpylić gazu ponieważ ochroniarz stawiał mu mocny opór. Mężczyzna zbiegł ze sklepu. 

Policjanci po zgłoszeniu dokładnie przeanalizowali informacje w tej sprawie i ustalili osobę, która mogła dokonać tego przestępstwa. Już na drugi dzień po zdarzeniu ukrywającego się 41- letniego mężczyznę zatrzymali lubańscy kryminalni. 

W trakcie wyjaśniania wszystkich okoliczności tego zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że 41-latek został przyłapany na kradzieży alkoholu. W momencie próby zatrzymania przez ochroniarza sklepu sprawca zaczął go szarpać oraz mu grozić. Próbował posłużyć się przy tym gazem pieprzowym, którego jednak  nie zdołał użyć z uwagi na stawiany opór pokrzywdzonego.  

Podejrzany ma na swoim koncie jeszcze inny czyn. Jak się okazało początkiem listopada br. dokonał kradzieży dowodu osobistego, prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz karty bankomatowej innej kobiecie. 41-latek usłyszał już zarzuty. Sąd na podstawie zgromadzonych materiałów podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 2 miesięcy. Za popełnione czyny mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Źródło: asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Perpetuum mobile
Perpetuum mobile 27.11.2019, 07:04
Policja chyba robi sobie dobre statystyki wykrywalności, czy skuteczności. Najpierw łapią złodzieja. Wypuszczą, czekają aż znów coś zwędzi i zabawa od nowa. Perpetuum mobile
Oj
Oj 27.11.2019, 20:19
A może i lepiej za kradzież marny wyrok ale za rozbuj i to recydywa to mu się skumuluje i będzie spokój od menta na dłuższy czs

Pozostałe