Otwarta Strefa Aktywności na Księginkach już działa

  • 14.11.2019, 09:18
  • Źródło: ŁCR
Otwarta Strefa Aktywności na Księginkach już działa ŁCR

Podziel się:

Oceń:

Budowa siłowni plenerowej i strefy relaksu przy Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Skalniczej została zakończona. Nowy kompleks położony na Księginkach to miejsce przeznaczone do spotkań i rekreacji dla wszystkich grup wiekowych.

Rodziny, przyjaciele, sąsiedzi, rodzice, dziadkowie i wnuki mogą już cieszyć się z wielofunkcyjnej, uniwersalnej strefy rekreacji i sportu, aktywującej do fizycznego wysiłku mieszkańców, starszych i młodszych oraz integrującej lokalną społeczność. Rekreacji na świeżym powietrzu będą mogli oddać się zarówno ci w pełni sprawni ruchowo, jak i ci którym większa aktywność fizyczna będzie bardzo przydatna z punktu widzenia zdrowotnego. 

Siłownia plenerowa składa się z pięciu podwójnych urządzeń, takich jak: biegacz i orbitrek, wyciąg i krzesło, surfer i twister, drabinka i podciąg, prasa i wioślarz oraz sztangi do wypychania przeznaczonej dla osób niepełnosprawnych. Na terenie strefy relaksu zorganizowano stół do gry w piłkarzyki i stół do gry w szachy. Dla użytkowników przygotowano stojaki rowerowe, a także zamontowano ławki i kosze na śmieci. Wykonano również bezpieczne podłoże uwzgledniające dostęp osób niepełnosprawnych. Zasady korzystania z tego miejsca zostały określone w regulaminie dostępnym na tablicy.

Siłownia i strefa relaksu powstała w ramach programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) Edycja 2019. Wartość inwestycji wynosi 63 800 złotych. Finansowanie w kwocie 24 900 zł zostało pokryte z środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, a pozostałe koszty z budżetu gminy miejskiej Lubań. Nowe miejsce do wypoczynku już cieszy uczniów SP3 oraz mieszkańców tej części Lubania, gdzie będą mogli odprężyć się i aktywnie spędzić wolny czas.

Źródło: ŁCR

Zdjęcia (4)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Rob
Rob 14.11.2019, 20:05
Na zimę super, do wiosny ruina

Pozostałe