"Przepuśćcie świętego" - druga rozprawa proboszcza z Ruszowa za nami

  • 14.11.2019, 08:58
  • Żródło: zinfo.pl
"Przepuśćcie świętego" - druga rozprawa proboszcza z Ruszowa za nami zinfo.pl

Podziel się:

Oceń:

Wczoraj, w Sądzie Rejonowym w Zgorzelcu zeznania w sprawie złożyły matki ofiar. Pod salą rozpraw zebrali się zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy księdza.

Druga rozprawa przeciwko oskarżonemu o molestowanie dwóch dziewczynek księdzu Piotrowi M. rozpoczęła się wczoraj o godz. 10.00 w Sądzie Rejonowym w Zgorzelcu. Podczas pierwszej, która odbyła się 25.10 ruszowski proboszcz został przesłuchany w charakterze oskarżonego. Teraz zeznania złożyły matki pokrzywdzonych dzieci.

Atmosfera w sądzie była bardzo napięta. Z jednej strony "stanęli" obrońcy księdza, którzy absolutnie nie biorą pod uwagę, że duchowny może być winny, z drugiej, osoby, które wierzą w winę księdza i stoją po stronie pokrzywdzonych. Na miejscu były również kobiety reprezentujące grupę Ogólnopolski Strajk Kobiet, z zaangażowaną od samego początku Stanisławą Kuzio - Podrucką.

Podczas gdy oskarżony ksiądz był prowadzony przez policję na salę rozpraw, funkcjonariusze nakazali zgromadzonym, aby ich przepuścili. Wówczas jedna z kobiet wspierająca księdza wtórowała: ''Przepuśćcie świętego, przepuśćcie świętego"!

W rozmowie z mieszkankami Ruszowa, które wspierają matki ofiar słyszmy, że druga strona, uważa, że zostały one "opętane przez szatana".

- Jak można dziecko nazwać małą prostytutką? W głowie mi się to nie mieści - mówi jedna z kobiet, która stoi w obronie pokrzywdzonych. [Takich słów miała użyć jedna z kobiet broniących księdza, podczas pierwszej rozprawy].

Kobiety, które były obecne w sądzie, a wspierają księdza, uważają, że wszyscy, którzy oskarżają go o te czyny są w wielkim błędzie.

- Te wszystkie oskarżenia padają z ust osób, które nie chodzą do Kościoła. Nie bronie księdza, bronię człowieka. To dobry człowiek, który jest niewinny - mówi jedna z kobiet.

- To najlepszy proboszcz, jakiego pamiętam w tej parafii. 3 najlepsze lata - mówi jedna z mieszkanek Ruszowa.

Sędzia Łukasz Hartman wyłączył jawność procesu. Nie wiemy, co działo się na sali rozpraw. Atmosfera w sądzie była natomiast bardzo napięta. W czasie, gdy świadkowie zeznawali, a zainteresowani czekali na zewnątrz na jej finał, doszło do "spięć" między stronami.

- Dziecko nie zostało nawet tknięte! - krzyczała starsza kobieta pod salą rozpraw, odmawiając różaniec.

 - Ewa uratowała wasze wnuczki i prawnuczki. Za to powinniście się modlić - odpowiedziała druga strona, sugerując, że matka ofiary nie tylko broni swojej córki, ale również chce uchronić wszystkie dzieci, które mogłyby mieć styczność z ks. Piotrem M.

Źródło: zinfo.pl

Zdjęcia (9)

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Julita
Julita 16.11.2019, 20:24
"Jeśli chcesz pieniądze, imprezy, ćpać, dziwki, chłopaków, alkohol to tylko instytucja kościelna" - powiada ksiądz pedofil na filmie Zbigniewa Stonogi.
Kleryk
Kleryk 16.11.2019, 19:56
Ze specjalną dedykacją dla pań różańcowych z Ruszowa..
- jeszcze jeden "święty":
https://www.youtube.com/watch?…
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 15.11.2019, 10:07
Z dużą dozą prawdopodobieństwa zakładam, że te chodzące ruszowskie parafialne deficyty intelektualne cierpią na potężne zmiany w komórkach śródbłonka, pericytach i astrocytach ściśle związane ze zmianami w błonie podstawnej i macierzy zewnątrzkomkórkowej. Zarówno w okolicy barierowej jak i bezbarierowej szarej substancji podczaszkowej.
To jest naprawdę przykre, tym bardziej, że jako dar boży niestety trwale nieuleczalne. Jest mi naprawdę przykro z tego powodu, ale niechże się te "róże" tym nie załamują.
Noście dalej ten krzyż, który Wam Wasz Stwórca wrzucił na plecy w łaskawości swojej, a może zostaniecie zbawione. Chociażby od eklezjalnej głupoty.
Podążajcie zatem dalej swoją drogą i niech Was to usakralnione szamaństwo na te manowce skutecznie dalej prowadzi.
Amen
joj
joj 15.11.2019, 08:07
nie zapomnijcie dewotki krzyczec santo subito
O.N.A.
O.N.A. 14.11.2019, 23:51
"Uwaga idzie święty" - poziom fanatyzmu starszych pań. Wyrok skazujący nie przekona ich do winy księdza - uznają go za męczennika. Jeżeli go przeżyją, to domagać się będą jego beatyfikacji.
Straszny jest ten fanatyzm.
Leonardo
Leonardo 15.11.2019, 09:56
To kolejny dowód co z ludzi robi religia - a w pewnym wieku nawet odbiera rozum.
Łatwiej jest oszukać ludzi, niż przekonać ich że zostali oszukani.
Mark Twain
..
.. 14.11.2019, 20:51
Średniowiecze w tym kraju ma się dobrze.
uio
uio 16.11.2019, 15:06
Żeby tak złodzieja jeszcze ręce obcinali
Dominis
Dominis 14.11.2019, 19:13
Na świecie jest tylko jedna organizacja, która pedofilów i innych seks-dewiantów sama rekrutuje, potem tychże dewiantów wspiera a w razie wpadki chroni przed wymiarem sprawiedliwości. To Kościół rzymsko-katolicki zwany „pedofilskim”. W przypadku Ruszowa - zorganizowane parafialne kółka różańcowe.
Dlatego atrakcją dla mediów jest nie sam wielebny pedofil, ale skuteczne wyłuskanie go spod papieskiej czyli kurialnej kurateli. Kościoła nie da się naprawić. Zbyt wiele uczynił krzywdy, zbyt długo kłamał, cała logika tej instytucji oparta na hierarchii i pogmatwanej mistyce czyni ją przestarzałą, zbędną i szkodliwą społecznie. Miejmy nadzieję, że Franciszkowi przypadnie rola Gorbaczowa i jego "pierestrojka" oraz "głasnost" przyśpieszą upadek tej Stajni Augiasza pomiotu Antychrysta i wyzwolenie ludzkości z jego pazernych macek.
Nie wierzcie tej usakralnionej obłudzie, tej eklezjalnej hipokryzji!
Cepcepacepem
Cepcepacepem 14.11.2019, 21:49
100/100!!!! Bracia i Siostry! Reakcji kropielniczych ropuch z PPID (Parafialnego Pogotowia Inwigilacyjno-Donosicielskiego) się nie dziwcie: przecież to pokłosie wielowiekowej tresury i wyżymania/zatrzaskiwania w plebanijnych sejfach szarej substancji skutkujące tym, że nawet 2+2=22 będą one do us...j śmierci broniły jako Objawionej im przez Nieomylny przecież w sprawach ślepej wiary w cuda Kościół Wielkiej Tajemnicy Wiary w Cud...Dziki kraj, ciemny lud... https://wiadomosci.wp.pl/ksiad…
Lewy
Lewy 14.11.2019, 18:04
PARAFIANIN- Człowiek nie wyuczony ,ciemnota , tłuk.
Nic dodać , nic ująć.
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 14.11.2019, 15:15
Umiłowani Siostry i Bracia!
- nie każdemu duchowi wierzcie, lecz badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków wyszło na ten świat (1J.4:1).
* * *
Zaprawdę powiadam Wam Najdostojniejsi Siostry i Bracia,
- godne to i sprawiedliwe, słuszne i zbawienne obnażać prawdziwe oblicza kościelnych szamanów, zbrodniarzy, oszustów, seksualnych dewiantów, pedofilów, społecznych pasożytów, specjalistów od interpretowania życzeń Pana Stwórcy Wszechrzeczy, znawców urojonych niepokalanych poczęć i wiecznych dziewictw, którzy na twarzach noszą od wieków faryzejską maskę pokory oraz pobożności, w ustach świętobliwie pieszczą słowa miłości, miłosierdzia i przebaczenia, ale serca zawsze mają kamienne i zimne, dusze pychą i rozpustą, zaś usta obłudą i hipokryzją wypełnione a dłonie wiecznie głodne mamony. Rzymski katolicyzm jest szkołą szalbierstwa, hipokryzji i cynizmu. Toż to ten ewangeliczny „Wielki Babilon, matka wszetecznic i obrzydliwości ziemi. Tej ziemi! Nie ma kłamstwa, na które nie byliby gotowi, gdy chodzi o zwalczanie przeciwnika; nie ma bredni, której by w swoje owieczki (i baranki) nie spodziewali się wmówić. Sprowadzają walkę do tumanienia i terroryzowania najciemniejszych w nadziei, że w ten sposób zawsze będą mieli większość.
Czyż jego wyznawcy nie słyszą „głosu z nieba mówiącego: „Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające. Bo grzechy jego narosły aż do nieba i Bóg przywołał na pamięć jego niesprawiedliwe uczynki" (Ap 18. 4).
Mirabelka
Mirabelka 14.11.2019, 15:13
Wówczas jedna z kobiet wspierająca księdza wtórowała: ''Przepuśćcie świętego, przepuśćcie świętego"!
==================
Rence opadywują - słów brak! Istnienie tego kościoła jest najlepszym dowodem na nieistnienie boga. Tłum rzadko obiera właściwy kierunek w swoim owczym pędzie – w ogóle, a indoktrynowany religijnie – w szczególności. Zaś jednym z mankamentów demokracji jest to, że większość ludzi to idioci.
Logik
Logik 14.11.2019, 09:52
Sprawa się toczy i ok. Zapadnie,mam nadzieję, sprawiedliwy wyrok,albo uniewinnienie albo do odsiadki.Sąd ma zeznania,ma opinie ekspertów,więc wie jak jest. A protestujące kobiety,zarówno za jak i przeciw księdzu opierają się tylko na emocjach i swoich wyobrażeniach.Po co te szopki kobiet,zarówno tych obrończyń jak i tych przeciwniczek?.
Cepcepacepem
Cepcepacepem 14.11.2019, 22:02
Jak to - "po co te szopki"? A po co jak nie w celu wywarcia presji, zastraszenia i obezwładnienia w obrońcach prawa ducha walki o sprawiedliwość każda WADZA - a WADZA Absolutna zdeprawowana absolutnie w szczególności! - organizuje bojówki? To co się dzieje-drze w sądzie kopary/wietrzy swe wierzeje to Parafialna bojówka pod ochroną ustawki o ochronie uczuć religijnych(!!) zakłócająca działanie... świeckiego, Niezawisłego podobno Wysokiego Swądu gdzie sędzią i ławnikami są na pewno Drodzy Parafianie Kościoła poza którym nie mają oni zbawienia!! Pytam - gdzie jest Policja Sądowa a nawet ta Porypaństwowa która w te pędy kurcgalopkiem na sygnale leci łapać wyplute wafelki a porządku w sądzie pilnować nie ma komu, no chyba że Duchu Świętemu ludu ciemnemu w gołąbiu objawionemu!
Serafina
Serafina 14.11.2019, 15:10
Nie było by religią ogłupionych czy nawiedzonych różańcowych obrończyń - nie było by i tych które księdza "oskarżają". Akcja czyni reakcję.

Pozostałe