Aktualizacja. Sezon na dziki rozpoczęty

  • 17.10.2019, 08:48 (aktualizacja 18.10.2019, 12:53)
  • red.
Aktualizacja. Sezon na dziki rozpoczęty eLubań

Podziel się:

Oceń:

Dziś około 6.30 kierowca audi w ostatniej chwili uniknął rozbicia auta o przebiegającą przez drogę watahę dzików, niestety nie na wiele się to zdało.

Do zdarzenia doszło około 6:30 na drodze krajowej nr 30 w Olszynie. Kierowca Audi jadąc w kierunku Gryfowa Śląskiego gwałtownie hamował aby nie uderzyć w przebiegającą przez drogę rodzinę dzików. Jego manewr zmusił do gwałtownego hamowania jadącego za nim Mercedesa. Niestety kierująca drugim z pojazdów nie zdołała na czas zatrzymać samochodu i najechała na tył Audi.

W zdarzeniu udział brały trzy osoby. Cała trójka została przewieziona przez zespoły ratownictwa medycznego do lubańskiego szpitala. Do czasu określenia czy odniesione obrażenia będą skutkowały rozstrojem zdrowia powyżej siedmiu dni ruch na 30,9 km DK30 będzie odbywał się wahadłowo.

Na miejsce zadysponowano 2 JRG PSP w Lubaniu, OSP Gryfów Śląski, policję oraz dwa ZRM.

Aktualizacja
Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy. Kierująca pojazdem marki Mercedes nie zachowała należytej odległości pomiędzy pojazdami doprowadzając do zderzenia z pojazdem poprzedzającym marki Audi, który hamował ponieważ na drogę DK 30 wbiegł dzik. Kierująca Mercedesem jechała z pasażerką, która doznała obrażeń ciała skutkujących rozstrojem zdrowia powyżej dni siedmiu. Kierujący byli trzeźwi, a uczestnicy zdarzenia mieli zapięte pasy bezpieczeństwa. Z uwagi na fakt, że jest to wypadek drogowy nikt nie został ukarany mandatem karnym, gdyż będą tutaj prowadzone czynności procesowe. - powiedziała nam asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rozeń oficer prasowa KPP w Lubaniu.

red.

Zdjęcia (11)

Komentarze (64)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

srebrne Volvo Adri
srebrne Volvo Adri 18.10.2019, 23:02
WINA BIAŁEGO VOLVA
mario
mario 27.10.2019, 16:36
A które auto to Volvo?????????????????
P
P 18.10.2019, 19:52
Dokladnie a skad g***led wie ze jak g****ledy sa zamontowane to tyl nie swieci widocznie ma takie w swoim g****wozie bo w tym audi akurat oswietlenie zawsze bylo w pelni sprawne .Bylo bo auto idzie do kasacji a ziomus kupuje nastepne i lampy zeby nie zapomnial przyciemnic od razu
Marecki
Marecki 07.11.2019, 09:36
Bo takie są wymaganie techniczne świateł do jazdy dziennej - tył ma nie świecić
Hrabia Miętoścycki
Hrabia Miętoścycki 18.10.2019, 17:42
Malinka zabłysnąłeś!!! Weź znafco do światła stopu kup żarówkę inną niż 21W! Poza tym żadna ustawa aż tak dobitnie tego nie reguluje ( sprawdziłem) to jakie mają być żarówki wynika jedynie z konstrukcji auta. Czapiacie się w większości przyciemnianych lamp tylnych. A czy komuś przyszło do głowy że są przyciemnione fabrycznie i mają homologację dopuszczającą je do użytku?! Czyli wielkie §**** wam do tego!!! Ktoś też zarzucił że " gównoledy miał włączone a przez to światła pozycyjne się nie świeciły" tylko mega myśliciel zapomniał a świetle stopu świecącym się w czasie hamowania, niezależnie od pozycyjnych. Hitchcock zazdrości kreatywności co niektórym.
Malinka
Malinka 19.10.2019, 12:12
Do Hrabia....!
Cyt. Poza tym żadna ustawa aż tak dobitnie tego nie reguluje...
=================
Ustawa głombie pospolity nie ale przepisy wykonawcze rangi rozporządzeń oraz normy homologacji pojazdów. Jasne?
Hrabia Miętoścycki
Hrabia Miętoścycki 28.10.2019, 23:50
Malinka tępy ***u wbij sobie do pustej głowy że przepisy są dostosowywane do konstrukcji auta, nie odwrotnie. Gdyby tak nie było, każde państwo miało by swoje przepisy, a co za tym idzie inne wymagania do konstrukcji lamp, mocy żarówek czy ledów. I na złość takim pustakom nie są sztywne.
P
P 18.10.2019, 17:01
Od tych parametrow halina to ci bezpieczniki wy***o nie widzisz ze swiatla widac
P
P 18.10.2019, 14:45
Co ty zresz .Nie widzisz jak swiatla swieca halina ni co ty chyba ci bezpiecznik wy***o znawco
Patolka
Patolka 18.10.2019, 14:27
O lampy widac toz to cud :) Brawa dla januszy za błotoburze :D Zlodzieje z Wiejskiej sa pelni podziwu :)
Dildo Baggins
Dildo Baggins 18.10.2019, 14:23
Wladca pierscieni a na 4 czarnych Olkach to bys sobie nie poskakal?
Malinka
Malinka 18.10.2019, 10:05
Przyciemniane światła? Co to za bezmózgi wymyślili taki szpan? Przecież zgodnie z przepisami i danymi konstrukcyjnymi pojazdów samochodowych światła winny odpowiadać podanym parametrom - np. światła stop - żarówki (jeżeli nie LED) to nie mniej niż 21 W, kierunkowskazy nie mniej niż 10 W a przy tym określona moc świecenia czyli odległości na widzenie.
Kto tym idiotom "przyciemniaczom" potwierdza dowody rejestracyjne dopuszczając taki chlam do ruchu?
Adam
Adam 18.10.2019, 15:26
Jest jeszcze możliwość zakupu fabrycznie przyciemnianych lamp. One spełniają wymagania i mają homologację.
Burleska
Burleska 19.10.2019, 12:14
Homologację? Chyba od handlarzy z Allegro.
Andy
Andy 18.10.2019, 14:41
Przecież widac wyraźnie na zdjęciach ze lampy świecą idealnie w audi trzeba być slepy zeby ich nie zauważyc ewidentnie wina kierowcy mercedesa sąd rozstrzygnie. Policja była i nie było zastrzeżeń
Arek
Arek 18.10.2019, 07:15
Bardzo ciekawa dyskusja się rozwinęła w tym temacie.
Czy może redakcja eLubań byłaby w stanie dodać kilka ciekawostek, np jak potoczyły się losy uczestników i w ogóle całego zdarzenia?
Fred
Fred 18.10.2019, 03:57
Niech ***e nie strzelają do dzików to uciekać nie będą no ale ***e strzelają do dzików i do siebie!
P
P 17.10.2019, 21:33
Czarny Olek i gównoled to diagności trzeba na przegląd do nich jechać
ja
ja 17.10.2019, 21:17
Zabieramy zwierzynie teren bo nam ciągle mało !Natura ludzka .Naj chetniej wystrzelac dziki ,sarny ,bobry wilki i będzie spokój ,acha i powycinać drzewa na opał.Bedzie wtedy raj !I robić motokrosy -tam dopiero ucieka zwierzyna.
P
P 17.10.2019, 21:11
Ty czarny Olku donosić to sobie możesz wodę ze studni rolniku .Trzeba było lepiej świń pilnować a nie po ciemku wypuściłeś i doszło do wypadku.A teraz lampy winne gnoju
Kohelet
Kohelet 17.10.2019, 21:04
DLB I wszyćko jasne
Za te damskie światła w audi z przodu i brak 4 pierscieni to bym posadził na jeżo zwierza
Darko
Darko 18.10.2019, 16:27
Taaaa, Ty masz pojecię chłopie o czym mowisz....Ty byś posadził, ale nie posadzis i dlatego w tym jestes śmieszny ze pieldolisz jak dziecko.
Kodar
Kodar 19.10.2019, 12:19
***isz cenzura puszcza - ale D > U > P > A - blokuje. To dopiero cenzorska hipokryzja.
Patol+
Patol+ 17.10.2019, 20:54
Tresc wiekszosci komentarzy to jet ******.dramat.
Ekspert od ledów - guziec a ty po ***** z tego rowu wychodziles .. jak widziales ze auta jada?
Czarny Suv - ty sie obroc i zobacz czy czasem czarne pęto ci z kanalu nie wystaje a doniesc mozesz na swoja ewentualna ****** nature.I ostatnie przepuszczalnosc to sobie sprawdzcie japy czy pomiesci conajmniej 2 wasze ulubione czarne drążki.
Siedzicie na socjalach to zryjcie i morda..wystarczy juz eskpertow patoli.
Krzysiek
Krzysiek 17.10.2019, 19:52
Sądzę, że za spowodowanie kolizji - czy też wypadku, obwiniony zostanie kierowca Mercedesa. Chodzi właśnie o zachowanie bezpiecznej odległości. Mam jednak nadzieję, że kierowca Audi, który jak widać na załączonych zdjęciach, obłąkany jest manią przyciemniania nie tylko tylnych lamp, pozbawiony zostanie dowodu rejestracyjnego. Co jak co, ale przesłanianie oświetlenia we własnym aucie jest poważnym zaburzeniem umysłowym. Nie dość, że ryzykuje się własnym życiem i zdrowiem, naraża się pozostałych na niepotrzebne niebezpieczeństwo. Na lawety z niedorozwojami.
Ryszard
Ryszard 17.10.2019, 19:40
Audi przewaga dzięki technice. Zobaczcie jakie uszkodzenia posiada Audi a jakie Mercedes, w audi trzeba domknąć bagażnik i można jechać a Mercedes się rozpadł.
Lucek
Lucek 19.10.2019, 12:21
gdyby to audi przywaliło przodem byłby taki sam efekt jak w mercedesie.
S
S 17.10.2019, 18:51
Jechałem tam rano i moja wątpliwość jest przede wszystkim taka - Audi miało włączone tego gównoleda z przodu. Ciekawe czy w czasie kolizji też miał... Jeżeli tak to tył mu nie świecił...
WD
WD 17.10.2019, 20:42
Co ma do czego, stop zawsze świeci
S
S 18.10.2019, 08:04
Chyba że się już zatrzymał i nie miał wciśniętego hamulca
Ssij
Ssij 17.10.2019, 20:27
O proszę wrozbita Janusz z gownobagna
Asiula
Asiula 17.10.2019, 17:46
Powiem jedno...Piękny wschód słońca...
Hrabia Miętoścycki
Hrabia Miętoścycki 17.10.2019, 16:04
Jak inaczej to zdarzenie można zdefiniować jak nie siedział na zderzaku? Może lepiej brak wyobraźni i przewidywania że coś tego typu może wystąpić. Zachowując większą odległość jest czas na hamowanie czy nawet unik na sąsiedni pas. Ale zabrakło wyobraźni i ODLEGŁOŚCI!!! Niestety
Matias
Matias 21.10.2019, 09:40
I słusznie! Siedziała bo myślała że szybciej zajedzie - i taki skutek braku rozsądku czy nawet wyobraźni.

Pozostałe