E-aktywni mieszkańcy Gminy Lubań

  • 17.09.2019, 11:57 (aktualizacja 17.09.2019, 12:59)
  • ŁCR
E-aktywni mieszkańcy Gminy Lubań

Podziel się:

Oceń:

Gmina Miejska Lubań złożyła wniosek na realizację projektu „E-aktywni mieszkańcy Gminy Lubań”. Dzięki projektowi mieszkańcy będą mieli szansę na zdobycie umiejętności, które ułatwią funkcjonowanie w cyfrowej rzeczywistości, w tym umiejętności korzystania z usług e-administracji.

Projekt będzie realizowany od 1 października do 15 kwietnia 2020 r. Odbiorcami projektu są mieszkańcy gminy, którzy zostaną przeszkoleni w zakresie korzystania z Internetu, w tym e-usług. Zaplanowane zostały następujące bloki tematyczne: „Rodzic w Internecie”, „Moje finanse i transakcje w sieci”, „Działam w sieciach społecznościowych”, „Kultura w sieci”. Szkolenia będą realizowane w wymiarze 12 godzin zajęć, w grupach do 12 osób. Nabór będzie odbywał się w trybie ciągłym aż do wyczerpania miejsc.

Zajęcia będą realizowane w następujących grupach wiekowych 25-34 lata, 44-64 lata, 65 i więcej. W ramach równych szans został zagwarantowany udział w szkoleniu osobom niepełnosprawnym.

Na potrzeby szkoleń zostanie zakupiony mobilny sprzęt komputerowy, który po ich  zakończeniu będzie przekazany Szkole Podstawowej nr 4 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Lubaniu.

Partnerem projektu jest Fundacja Wspierania Zrównoważonego Rozwoju.

Już wkrótce nabór. Liczba miejsc jest ograniczona.

ŁCR

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe