Pamiętajmy o najmłodszych uczestnikach ruchu drogowego

  • 11.09.2019, 08:31 (aktualizacja 11.09.2019, 11:51)
  • asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
Pamiętajmy o najmłodszych uczestnikach ruchu drogowego

Podziel się:

Oceń:

Minął już tydzień od rozpoczęcia roku szkolnego. Razem z dziećmi i młodzieżą szkolną, wokół lubańskich placówek oświatowych pojawili się policjanci ruchu drogowego i prewencji, którzy dbają o bezpieczeństwo uczniów w trakcie ich drogi do szkoły i powrotu do domu. Funkcjonariusze oprócz pełnienia służby na drogach spotykają się również z uczniami klas I-III w szkołach na terenie powiatu lubańskiego aby przypomnieć im podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze.

W trakcie prowadzonych działań policjanci pionów ruchu drogowego oraz prewencji pilnują bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu drogowego, a także swoją obecnością przypominają kierującym, że dzieci ponownie rozpoczęły swoje zajęcia. Funkcjonariusze obejmą nadzorem drogi w rejonach szkół podstawowych.

Policjanci zwrócą również uwagę na transport przewożący dzieci i młodzież do placówek edukacyjnych. Podczas spotkań z uczniami w szkołach w ciągu roku szkolnego funkcjonariusze będą rozmawiać o tym, jak unikać niebezpiecznych sytuacji w czasie drogi do szkoły.

Istotnym celem działań jest kształtowanie świadomych i kulturalnych zachowań niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy respektują prawo i szanują prawa innych uczestników ruchu drogowego.

Pamiętajmy, że w przygotowaniu dziecka do szkoły ogromną rolę odgrywają rodzice. Powinniśmy dawać dzieciom dobre wzorce. Upewnijmy się, że nasze pociechy wiedzą, że przechodzą przez jezdnię tylko w miejscach dozwolonych w sposób rozsądny i odpowiedzialny.

By zwiększyć bezpieczeństwo dzieci, ich ubrania oraz plecaki wyposażmy w widoczne po zmroku odblaskowe elementy.

asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe