Zabrali kluczyki nietrzeźwemu kierowcy

  • 03.09.2019, 12:58 (aktualizacja 03.09.2019, 14:16)
  • asp.szt. A.Kublik-Rościszewska - KPP Bolesławiec
Zabrali kluczyki nietrzeźwemu kierowcy KPP Bolesławiec

Podziel się:

Oceń:

Bolesławieccy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę samochodu ciężarowego dzięki reakcji mieszkańców gminy Gromadka, którzy zabrali kluczyki od pojazdu i uniemożliwili dalszą jazdę.

Mieszkańcy gminy Gromadka wykazali się czujnością, dzięki której zatrzymany został nietrzeźwy kierujący. Małżonkowie jadąc drogą zauważyli, że kierowca samochodu ciężarowego wykonuje jakieś dziwne manewry pojazdem, który częściowo znajduje się w przydrożnym rowie. Pomimo nocnej pory zatrzymali się. Kiedy podeszli do mężczyzny nabrali podejrzeń, że jest on pod wpływem alkoholu. Zgłaszający, aby uniemożliwić dalszą jazdę zabrał kluczy od samochodu ciężarowego i zawiadomił Policję.

Przybyli na miejsce policjanci z bolesławieckiej drogówki potwierdzili podejrzenia co do stanu kierowcy. 62-letni mieszkaniec województwa śląskiego miał w wydychanym powietrzu ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że wypił tylko 2 piwa. Kierowcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy i konsekwencje finansowe.

Mieszkańcom gminy Gromadka, którzy bez chwili zawahania zareagowali i podjęli działania wobec nietrzeźwego kierującego policja bardzo dziękuje i gratuluje odwagi.

asp.szt. A.Kublik-Rościszewska - KPP Bolesławiec

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

obserwator
obserwator 04.09.2019, 15:07
Gratulacje dla Państwa za odwagę i odważne działanie. Być może komuś z nas lub naszym dzieciom uratowali życie. Brawo!

Pozostałe