Transgraniczne targi online już we wrześniu

 • 03.09.2019, 10:53
 • Stefan Augustyn
Transgraniczne targi online już we wrześniu

Podziel się:

Oceń:

Dokładnie w czwartek, 5 września startują Europejskie Targi Pracy Online „Nasz region przekracza granice”. To wydarzenie jest wsparciem dla pracodawców, którzy poszukują pracowników. Zgłosiło się już 65 wystawców z Polski, Niemiec i Czech, którzy zarejestrowali ponad 200 ofert pracy na Dolnym Śląsku, w Saksonii i Północnych Czechach. Ofert może być jeszcze więcej, bo zainteresowani pracodawcy mogą się zgłaszać do środy.

– Mimo że targi są wirtualne, to oferty pracy są jak najbardziej realne. Poszukiwani będą pracownicy głównie w branży samochodowej, produkcyjnej, medycznej i opiekuńczej, budowlanej, metalowej, elektrycznej, logistycznej, transportowej oraz w hotelarstwie i gastronomii. Wszyscy zainteresowani będą mogli wybierać spośród propozycji od sprawdzonych pracodawców – mówi Bartosz Kotecki, który pełni obowiązki dyrektora Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Europejskie Targi Pracy Online zaplanowano na czwartek, 5 września w godz. 10.00–15.00. Wydarzenie organizowane jest przez doradców EURES w ramach Partnerstwa Transgranicznego EURES-TriRegio.

– Nasz region przekracza granice i to dosłownie. Bo już wkrótce będzie można wybierać w ofertach pracy na Dolnym Śląsku w Polsce, w Północnych Czechach, czy też niemieckiej Saksonii. Inicjatywa urzędów pracy z trzech krajów to okazja dla pracodawców do prezentacji ofert pracy i swojej działalności. A dla pracowników z pogranicza i nie tylko, to atrakcyjna forma, nieograniczony i wygodny dostęp do ofert pracy. W dodatku zupełnie bezpłatnie – wylicza atuty nowego przedsięwzięcia Lilla Jaroń, wicedyrektor DWUP.

***

European Online Job Day

 • Największą zaletą Europejskich Targów Pracy Online jest to, że nie trzeba znajdować się w miejscu wydarzenia. Dostęp możliwy jest przez internet, więc można uczestniczyć w targach bez względu na miejsce, w którym aktualnie przebywamy.
 • Aby wziąć udział w EOJD należy się najpierw zarejestrować na platformie www.europeanjobdays.eu. Rejestracja jest bardzo prosta i zajmuje kilka chwil.
 • Można równocześnie utworzyć swój profil podając informacje dotyczące doświadczenia zawodowego, przesyłając zdjęcie profilowe oraz kompletne CV.
 • Prezentacje pracodawców i instytucji oraz oferty pracy są dostępne online już teraz, dlatego uczestnicy mogą zarówno zapoznać się z nimi, a także wysyłać swoje aplikacje jeszcze przed samym wydarzeniem.
 • W dniu targowym można porozmawiać z pracodawcą na czacie, uzyskać dodatkowe informacje, dosłać dokumenty czy też przesłać aplikację.
 • Zarejestrowani uczestnicy otrzymają powiadomienia i przypomnienia z wybranej wcześniej tematyki (np. profil lub branża pracodawcy).
 • Podczas wydarzenia dostępne będą materiały multimedialne, w programie przewidziane zostały prezentacje na żywo prowadzone przez wystawców.
 • Kompletny program dostępny jest na stronie wydarzenia: https://www.europeanjobdays.eu/pl/taxonomy/term/18060/agenda
 • Podczas wydarzenia, w czwartek, 5 września od godz. 10.00 do 15.00 będą dostępni na czacie 4 doradcy EURES z DWUP, obsługujący języki: polski, niemiecki, angielski, francuski oraz hiszpański, którzy będą udzielać wsparcia oraz informacji o warunkach życia i pracy na pograniczu.
Stefan Augustyn

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe