Petycja niezasługująca na uwzględnienie

  • 30.08.2019, 16:44 (aktualizacja 30.08.2019, 17:26)
  • red.
Petycja niezasługująca na uwzględnienie eLuban.pl
Podziel się:
Oceń:
Mieszkańcy Gminy Lubań mają dość klinczu, jaki od kilku miesięcy skutecznie paraliżuje rozwój gminy. Sołtys Uniegoszczy również wyłożył co leży mu na sercu, napisał petycję i zaproponował Radzie Gminy zmiany. Niestety jego petycję Rada uznała za niezasługującą na uwzględnienie.

Jednym z punktów XV sesji Rady Gminy Lubań powinno być rozpatrzenie przez radę petycji złożonej przez sołtysa Uniegoszczy. Jednak już z samego porządku obrad wynikało, że nic takiego nie będzie miało miejsca. Przewodnicząca Rady Gminy konstruując porządek obrad przyjęła stanowisko komisji, która ją rozpatrywała i od razu w porządku zasugerowała, że nie zasługuje ona na uwzględnienie.

Wójt i część radnych prosili o odczytanie petycji na forum, aby z jej treścią zapoznali się mieszkańcy oglądający sesję na żywo. Jednak rada większością głosów zdecydowała, aby petycji publicznie nie odczytywać, skupiając się jedynie na odczytaniu stanowiska Komisji Skarg Wniosków i Petycji, która jak już pisaliśmy uznała ją za niezasługującą na uwzględnienie.

W związku z pojawiającymi się pytaniami poniżej publikujemy pełną treść petycji, aby mieszkańcy gminy Lubań samodzielnie ocenili, czy faktycznie nie zasługuje ona na uwzględnienie. Co najważniejsze pismo dotyczy wszystkich stron zwaśnionej rady.

W galerii poniżej przedstawimy projekt uchwały dotyczący petycji oraz pisemne uzasadnienie do projektu, które pojawiło się w Biuletynie Informacji Publicznej. W trakcie sesji decyzję komisji  rozpatrującej skargę również ustnie uzasadniła jej przewodnicząca.

Członkowie Komisji Skarg Wniosków i Petycji uznali, że sołtys miejscowości Uniegoszcz nie jest władny narzucać przewodniczącej rady tok prowadzenia sesji, czy funkcjonowania Rady Gminy. Nasza przewodnicząca, Przewodnicząca Rady Gminy Lubań pracuje zgodnie ze statutem na mocy ustawy o samorządzie gminnym więc zna te przepisy i wie jak prowadzić sesję, jak ma przygotowywać uchwały i kiedy zwoływać sesje. Więc komisja uznała, że sołtys nie jest osobą władną, która może narzucać swoje wnioski. - tłumaczyła Małgorzata Jańczak, przewodnicząca Komisji Skarg Wniosków i Petycji.

Ostatecznie, jak tłumaczyła przewodnicząca, radni głosując zgodnie ze swoim sumieniem, uznali petycję za niezasługującą na uwzględnienie. W galerii również zrzut z ekranu tabeli jak głosowali poszczególni radni.

red.

Zdjęcia (4)

Komentarze (84)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ania
Ania 03.09.2019, 00:57
Rozwiazac Gmine przylaczyc do miasta i cyrk sie skonczy jedni warci drugich za wladze by sie pokroili
Myslacy
Myslacy 07.09.2019, 15:05
Oczywiscie ze tak powinno byc juz dawno . Dzisiaj nie ma wsi , gospodarzy policzysz na palcach a reszta kopuluje zeby 500+ dostac .Zwierzat nie ma , kogut nie pieje to i po co maja o swicie wstawac skoro rzad płaci obecnie za kopulowanie .Co rok prorok i mozna zyc nie robiac nic .Młodzi uciekaja za granice a pole lezy odłogiem .Pola przekształcaja na działki budowĺane a ci co kupia taka działke kurek chował nie bedzie .an kupi jajo w markecie .Rozpedzic ten urzad gminy i przyłaczyc do miasta wtedy i wojt nie bedzie potrzebny .
Uniegoszczanin
Uniegoszczanin 03.09.2019, 10:38
Tak wlasnie tak a soltys niech sie weznie do roboty i nie czeka ze ktos mu cos poda na tacy i wypisuje bzdur i dolewa oliwy do ognia a do ogarniecia ma duzo
B.K
B.K 03.09.2019, 12:23
Medialnie chciał zaistnieć, a tyle potrafi co jego zleceniodawca sołectwo przerasta jego możliwość.
Mieszkaniec na razie...
Mieszkaniec na razie... 02.09.2019, 20:21
Zapamiętajcie i wyciągnijcie wnioski podczas następnych wyborów! Śmiejecie się, że wójt ma niezrealizowany plan, a kto mu utrudnia i chce wykazać, że nic nie zrobił? I to jest śmieszne? Wyżywacie się na nas, mieszkańcach i wyborcach. To my chcemy mieć zrealizowany plan - wyborcy i mieszkańcy, którzy wam te glosy dali! Chcemy mieć drogi i chodniki, pokażcie że potraficie zrobić coś dla mieszkańców.
Mietek
Mietek 03.09.2019, 08:41
Nikt niczego nie utrudnia a wójt nie umie realizować budżetu i pozyskiwać środków pieniężnych z zewnątrz.
Olaw
Olaw 03.09.2019, 22:21
I stara przyspiewka to juz nudne zmiecie plyte i do roboty albo do cyrku jak lubicie
Kol.
Kol. 01.09.2019, 11:58
Zasadnicze pytanie dlaczego hercun kłamie na sesji
Lutek
Lutek 01.09.2019, 09:22
Czyli wygląda na to, że cała bezradna Rada - jak to w Radyjo Wrocław palnęła przewodnicząca - nie ma LETKO.
Wstydźcie się!!!!!!
Wstydźcie się!!!!!! 31.08.2019, 22:49
To jest totalna destrukcja gminy!!!Nic nie zrobione od czasu wyborów . Wcześniej zresztą też zawiele się nie działo.Na tle ościennych gmin jesteśmy w czarnej d..e.Najmniej pozyskanych środków na realizację projektów z całego powiatu.Kompletne dno.Najgorsze w tym wszystkim jest to że lepszego nie widać.Barany na stołkach bijący się niewiadomo o co.Zadna poważna instytucja grosza nam nie da widząc ten cyrk!!!!Przez takich tumanów cofamy się do średniowiecza .Miejcie odrobinę honoru i opuście te stołki i dajcie rządzić normalnym ludziom którzy naprawią to coście spieprzyli przez ten czas . Wstydźcie się!!!!!!
Felek
Felek 01.09.2019, 11:29
Rada swoje zrobiła , budżet jest uchwalony, a realizacja budżetu należy do wójta.
Kol.
Kol. 01.09.2019, 15:15
Szkoda tłumaczyć i tak niezrozumie a wpis ma mieszać WSTYD kretaczu
Wojtek
Wojtek 31.08.2019, 21:03
Pytanie zasadnicze do Komisji Rewizyjnej i Rady Gminy.Według ustaleń Komisji Rewizyjne to zachodzi uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstw [przez Wójta gminy Lubań a mianowicie niedopełnienie obowiązków przez ,urzędnika państwowego , przekroczenie uprawnień i działanie na szkodę gminy.Dlaczego dotychczas nie ma zawiadomienia odpowiednich organów.Przestępstwa te są opisane w Kodeksie karnym i zagrożone odpowiednią karą. Jeżeli Wójt twierdzi, że jest nie winny to będzie musiał wyjaśnić to przed kompetentnym organem.
Kol.
Kol. 01.09.2019, 11:55
Napewno zawiadomiła bądź zawiadomia
Kiszka
Kiszka 01.09.2019, 09:23
Wojtuś! Nie siej defetyzmu!
Johnny M.
Johnny M. 31.08.2019, 18:25
Czas najwyższy odwołać Radę i wszystkich działających na szkodę Gminy. Pierwszy złożę podpis i ściągnę za sobą innych.A Ci którzy się nie podpiszą to PiSiory.
Pl
Pl 01.09.2019, 15:21
Wystarczy jednego szkodnika odwołać
do Johnny
do Johnny 01.09.2019, 13:58
co tu wspólnego ma polityka ocknij sie facet ...tu chodzi o dobro mieszkanców a nie Panstwa jak juz cos piszesz to najpierw pomysl ...ja tez sie podpisze pod odwołaniem rady pani guru AU.. czyli tego PISIORA bo ma wiekszość w radzie i wszystko blokuje prawda ...
Johhny M
Johhny M 02.09.2019, 15:20
A gdzie napisałem że chodzi o dobro Państwa...Działanie na szkodę Gminy ... czyli mieszkańców ją tworzących. Przepraszam że się źle wyraziłem
Pl
Pl 01.09.2019, 18:22
Blokadę masz umysłu
okkk
okkk 31.08.2019, 15:42
Puścić wieśniaków na salony i drapią się.
DO KASACJI
DO KASACJI 31.08.2019, 13:36
Odwołać rade !!!! wystarczy 10% podpisów mieszkańców Odwołanie skierować do Wojewody ...a Wojewoda do KOMISARYCZNEGO ZBADANIA ...
bleble
bleble 31.08.2019, 12:42
Może ktoś ma ochotę odwołać naszych radnych ? potrzeba troszkę podpisów zebrać od mieszkańców gminy i ponowne wybory.
B
B 31.08.2019, 11:53
To wy blokujcie inwestycje żeby było na wójta, chłop.chce.cos.zrobic ale mu nie pozwalacie, a cierpią mieszkańcy, którzy to widzą
Warty zacytowania komentarz 😂
Warty zacytowania komentarz 😂 31.08.2019, 11:26
"Ja sam osobiściem to sondzem i uważam że pani jańczyk powinna w na koscielnikach witacze postawić. Jak każda porzondna osada ma. Ale taki witacz musi być lokalny nie jak dla jakiś wrocławiuw czy poznaniuw. Ja to myślę sobie że tam powinien stać indor. Ale taki wielki czerwony, bo koscielnik to w sumie najbardziej moim zdaniem z tego zażartego indora słynie."
Kol.
Kol. 01.09.2019, 14:57
Teraz gmina słynna z wójta, który kłamie i zmyśla o wojewodzie
Lesna auuuuuu
Lesna auuuuuu 31.08.2019, 11:16
Czy do burmistrza lesnej skladane sa zapytania lub interpelacje?????? Bo na stronie internetowej i bip nie ma informacji na ten temat. Specjalistka od ich pisania powinna szefowi podpowiedziec o tym ze przepisy go zobieiazuja do tego, bo jeszcze ktos skarge zlozy, hihi
Yy
Yy 01.09.2019, 12:32
Po co jak cześć woli kopać dołki pod nim
Podpis a podpis?
Podpis a podpis? 31.08.2019, 11:02
Czy mi sie wydaje czy roznie wygladaja podpisy pana radnego usyka na skargach i zapytaniach? Hmmm .... co niektore z podpisow czyjs mi przypominaja
mieszkaniec
mieszkaniec 01.09.2019, 15:22
Wiadomo kto rządzi w domu :)
marc55
marc55 31.08.2019, 10:26
Sołtys w obecnej sytuacji może zrobić tylko jedno. W trakcie najbliższych wyborów dołączyć głosowanie dla mieszkańców Uniegoszczy o opuszczenie gminy Lubań i włączenie do granic miasta. Myślę że 80% mieszkańców będzie "za".
Aneta
Aneta 01.09.2019, 09:24
Szkoda, że nie widzicie 500.000zł danych przez radnych na wykonanie dróg, ul. Żwirowa i Za Torem.
bleble
bleble 01.09.2019, 17:35
Chciałbym zobaczyć jak radni ze swoich kieszeni dają 500 tys. Należy pamiętać ze te pieniądze są mieszkańców gminy a radni łaski nie robią. Całować po rękach radych dali wraz z Panią Anetą :D
Mietek
Mietek 31.08.2019, 09:42
Petycja była rozpatrzona zgodnie z obowiązującym prawem, a sesja rady to nie igrzyska wzbudzające niepotrzebne emocje.
Kol
Kol 31.08.2019, 08:44
Może redakcja przedstawi skargę hercunia do Wojewody, o której kłamał że jej nie było podczas sesji i skompromitował się ostatecznie, któryś raz z kolei tak dla przyzwoitości
Mieszkaniec Leśnej
Mieszkaniec Leśnej 31.08.2019, 08:22
Co do komentarza poniżej: I tutaj widać Pani Aneto na czym Pani zależy i "sama nie mam to Jemu też nie dam". I Pani radni tak zrobili. A komentarz tylko to wszystko potwierdza. A jeszcze cytat "Komu spadła, to spadła" wynika z tego że Gmina Leśna jest taka bogata że dla kierownika dała podobną albo taką samą pensje. Brawo Panie Szymonie. Miały być oszczędności a są kolejne wydatki. Okaże się na oświadczeniu majątkowym.
Ludzie obserwują nie tylko w Lubaniu, ale też w Leśnej. I też nie jest ciemno gród i wiedzą gdzie szukać i czytać.
Aneta
Aneta 01.09.2019, 09:26
Skąd pewność, że pracuję w Leśnej. Po drugie zawsze można mieć dodatkowe źródło dochodu. Błędne wnioski
Krzysiek
Krzysiek 31.08.2019, 08:05
Zabrać tę bandę nierobów na taśmę produkcyjną w szumacherze. Niech doświadczą czym zajmują się inni podczas ich bezproduktywnych posiedzeń. Wstyd. Rada to jedno wielkie wiślanskie szambo.
Anets
Anets 31.08.2019, 00:05
Mam nadzieję, że sołtys wnikliwie przeanalizuje informację wójta o wykonaniu budżetu za pierwsze półrocze. Stan realizacji inwestycji 0%. To jest wielki wynik. Przypomnę, że za realizację odpowiada wójt. I kto tu wsyrzymuje rozwój gminy.
Ja
Ja 31.08.2019, 15:26
No wlasnie ,realizavji O % a pensje 100%. . Ja sie pytam ,za co ? 😲😲😲 Toc pieniadze to nie wlosy ,na p******e nie rosna !
Kol.
Kol. 31.08.2019, 09:02
Szczególnie zapisy z wykonania budżetu w Uniegoszczy jeśli potraf i stopień realizacji przez wójta

Pozostałe