Lubańskie kurioza w Radiu Wrocław

  • 29.08.2019, 10:27 (aktualizacja 29.08.2019, 15:35)
  • red.
Lubańskie kurioza w Radiu Wrocław
Podziel się:
Oceń:
Wczorajsza sesja Rady Gminy Lubań będzie tematem dzisiejszego magazynu reporterów Radia Wrocław.

Piotr Słowiński, reporter Radia Wrocław, zainteresowany kuriozalnym porządkiem obrad wczorajszej sesji przybył do Lubania, aby przysłuchiwać się obradom. O tym jak przebiegała sesja usłyszeć będzie można po 15. na antenie Radia Wrocław w magazynie reporterów.

W dzisiejszym magazynie informacyjnym o 10. opublikowano próbkę tego co usłyszymy po południu.

Link do materiału zapowiadającego audycję TUTAJ.

Tak jak zapowiadaliśmy, w ubiegłym miesiącu XV sesję Rady Gminy Lubań zdominowały skargi. Rozpatrzenie ich zajęło radnym około dwóch godzin, mimo że poszczególne punkty porządku obrad jasno wskazywały jakie mają być wyniki głosowań. Zobaczycie je TUTAJ.

Równie długo trwała dyskusja nad poprawkami wójta do budżetu. W jej trakcie włodarz gminy wielokrotnie prosił, aby przyjąć proponowane przez niego zmiany. Ostatecznie radni zgłosili poprawki do poprawek, ale... jak pisze reporter radia Wrocław - „nie na piśmie tak by pozostali nie mogli się do nich odnieść”.

Archiwalne nagranie sesji XV sesji Rady Gminy Lubań można obejrzeć pod TYM linkiem.

 

red.

Komentarze (61)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Franciszek
Franciszek 31.08.2019, 20:53
Pytanie jest następującej treści. Dlaczego po ustaleniach komisji Rewizyjnej nie skierowano jeszcze zawiadomienia o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstw przez Wójta gminy Lubań t.j. Niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariusza publicznego, Przekroczenie uprawnień i działanie na szkodę gminy.Wymienione czyny są opisane w kodeksie karnym i zagrożone karą.
Wacek
Wacek 31.08.2019, 12:06
Szczytem głupoty jest szkodzenie samemu sobie, a wójt to cały czas robi.
Lesna auuuuu
Lesna auuuuu 31.08.2019, 11:14
Czy do burmistrza lesnej skladane sa zapytania lub interpelacje?????? Bo na stronie internetowej i bip nie ma informacji na ten temat. Specjalistka od ich pisania powinna szefowi podpowiedziec o tym ze przepisy go zobieiazuja do tego, bo jeszcze ktos skarge zlozy, hihi
Masakra
Masakra 31.08.2019, 10:23
Słuchacz, Wyborca, Zaniepokojony, Mieszkaniec, Obserwator. 49 komentarzy stworzonych przez 2 osoby? Lekka schizofrenia?
Pięknie
Pięknie 31.08.2019, 10:00
Rozgonić tych złodziei - tak złodziei - bo jak można Nas tak oszukiwać i brać za to kasę. Wszystkich i dać zakaz pełnienia jakichkolwiek funkcji dożywotnio.
Mimi
Mimi 30.08.2019, 21:47
Jakich sobie wybraliście takie żniwa teraz macie!!!! Jaki naród taki rząd!!!!!
Aneta
Aneta 30.08.2019, 20:29
Radni zabezpieczyli pieniądze na dowozy 60.000 zł zgodnie z wnioskiem wójta. Dodatkowo zabrali pieniądze z remontu gruchota na zakup autobusu. Na to również zabezpieczyli środki. Tak został przegłosowany budżet. Bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze. Natomiast za realizację budżetu odpowiada wójt (przetargi, umowy, itd. ). Szkoda, że co niekórzy radni nie rozumieją proponowanych zmian. Wójt uniważnił przetarg na dowozy- to jego decyzja. Pieniądze miał. A narazie uchwałę może uniważnić jedynie rio w ramach nadzoru, a nie wójt. Uzasadnienie uniważnienia, to zleceniodawca zamierzał przeznaczyć inną kwotę na zamówienie. Czyli jaką, jeżeli wnioskował o 60.000 zł i taką radni przegłosowali.
Dość tego!
Dość tego! 30.08.2019, 14:57
A Więc niech radni że strony opozycjonistów (podkreślam każdy z radnych od Anety U.) zamiast dietę brać do własnej kieszeni Teraz składają na kupę pieniążki z każdej rady z każdych obrad bo za to bierzecie pieniążki i to nie małe... Wtedy będą pieniążki na dowozy dla dzieci bo dlaczego nasze dzieci mają cierpieć za głupotę i chciwość nienawiść innych!
Aneta
Aneta 30.08.2019, 23:04
Niech pieniądze oddadzą radni, którzy siedzą i nic nie rozumieją. Pieniądze na dowóz dzieci i zakup autobusu zabezpieczyli radni podczas ostatniej sesji.
My
My 30.08.2019, 20:52
Pieniądze zostały zabezpieczone głupotę doskonale reprezentujesz ty i kretacz.
Wyborca
Wyborca 30.08.2019, 10:06
Faktem jest,że realizacja zadań inwestycyjnych w gminie leży, działania wójta w tej materii są pozorowane, a to wyśle jakieś pismo , a to zapytanie na które nie uzyskuje odpowiedzi. Brak skutecznych działań powoduje zapytania ze strony radnych o realizację zadań inwestycyjnych , wójt musi odpowiadać i uważa, że jest to nagonka na jego osobę. Gdyby Urzędnicy gminni chcieli pomóc wójtowi to Pani sekretarz wspólnie z Panią skarbnik po uchwaleniu budżetu przez Radę Gminy sporządziły by mapę drogową realizacji zadań inwestycyjnych z określonymi działaniami terminami i określeniem osób odpowiedzialnych za realizację. Przedłożyli tę pracę wójtowi to wójt na bieżąco mógłby realizować postawione cele. Nie musiał by czynić tych pozorowanych działań i swoją nieudolność zasłaniać jakąś zemstą. Działania Radnych są prawidłowe, zgodne z prawem i tak należy je realizować dla równomiernego rozwoju gminy .
Mietek
Mietek 31.08.2019, 12:24
Dofinansowanie z programu rządowego z powodu nieudacznictwa wójta przeszło koło nosa. Drogi nie będą robione.
Kierunek lekarz
Kierunek lekarz 30.08.2019, 18:38
Dla rozwoju gminy i dla ogólnego dobra gminy, pani a.u. powinna udać się do lekarza i być może leczenie przywróci tej pani rownowagę psy......., .... to jest mapa drogowa do ładu, porządku i zgody w naszej gminie.
Kol
Kol 30.08.2019, 20:56
A kto wyleczy starego niedorajde
Mietek
Mietek 31.08.2019, 12:17
Przecież szczytem głupoty jest działać przeciwko sobie , a tak robi wójt.
Zaniepokojony!
Zaniepokojony! 30.08.2019, 07:32
Większość rady niestety nie zabezpieczyła środków (jak pisze pod innym artykułem w swoim komentarzu 'Aneta') na niezbędną dokumentację na drogę w Uniegoszczy! I w tym jest problem!!! Dlatego na dzień dzisiejszy wójt nie może zlecić opracowania projektu budowlanego na wykonanie części drogi w obszarze gdzie pojawił się problem i gdzie nie jest wymagane odrolnienie bo grunt jest klasy IVa. 'Aneta' bzdury pisze tylko po to aby zamieszanie zrobić - bo tak działacie, mieszacie i wywracacie wszystko do góry nogami. I to jest dla dobra gminy??? Cel 8 sterowanej przez wiadomo kogo to niszczenie wójta...kosztem gminy lubań! To Wójt w swoim projekcie uchwały dolożył sporo kasy na wykonanie 2 dróg w Uniegoszczy, dał kasę na dowóz dzieci i inne.... a 8 wspaniałych co zrobiło? Zamieszało i wywróciło projekt wójta do góry nogami... radny zioła "przygotował" wniosek a cała reszta ekipy rączki w górę ... co niestety zadziała na szkodę gminy... cdn.
Kibic
Kibic 30.08.2019, 11:22
Nie zaslonisz swoją bezradność, kłamstwa, pokrętne inwestycje,manipulacje brak wiedzy brak honoru i kultury imieniem ANETA.
Paragraf
Paragraf 30.08.2019, 18:39
Kibic masz deficyt w głowie ...
Kibic
Kibic 29.08.2019, 23:46
Pamiętam jaki byl zadowolony gdy wręczał zwolnienie dla Pani Anety zresztą niesłusznie co potwierdzi sąd bo prawda wyjdzie.Teraz płacz i oczernianie.Gdyby potrafił zarządzać to dał by sobie radę, a tak co mamy kłamstwo za kłamstwem i kompromitację potwierdzoną na wizji.Merytorycznie do wiedzy Pani Anety to pozom 0 zresztą jakie wykształcenie posiada taka wiedza. Także Pani Aneto widać teraz gołym okiem kto potrafił prowadzić gminę do rozwoju a kto jest zielony w temacie.Wiadomości o których mówią pewne osoby to panowanie tego osobnika zakończy się nieciekawie.
Mietek
Mietek 01.09.2019, 11:50
Moim zdaniem Wójt skoczy w Sądzie. Dostanie wyrok w zawieszeniu i tym sposobem zostanie zmuszony do realizacji uchwał Rady Gminy.
K.M
K.M 29.08.2019, 22:47
Dobre wiadomości nadchodzi zbawienie dla gminy w postaci samego Zbyszka Z.
Anna
Anna 30.08.2019, 18:49
Pan Zbyszek zna dobrze zdrajcę, która pracowała na rzecz szefa Herdzika i aby dostać stołek jak ostatnia kreatura - bez kręgosłupa i ambicji - zrobiła co zrobiła i co się dziwicie, że to samo robi z drugim szefem, taki to już podły charakter, któremu niedaj Boże dać władzę a niszczyłaby wszystko i wszystkich. Takie to babsko i mamipulantka.
Sprinter
Sprinter 30.08.2019, 23:05
W samo sedno 😁
M
M 29.08.2019, 22:19
Dobrze ze mamy tak nieudolny Urząd Gminy bo jak postawię samowolę budowlaną na terenie który juz dawno powinien być terenem pod zabudowę to mi [email protected]#$o zrobią.
R
R 29.08.2019, 23:09
Przykro, ze gmina Lubań ma tak nieudolnego mieszkańca bądź właściciela działki, który zanim napisze bzdurny komentarz, powinien choć w internecie poczytać podstawowe przepisy. Drogi 'P' samowolami budowlanymi zajmuje się powiatowy inspektor nadzoru budowlanego nie Urząd Gminy. Obyś się nie zdziwił jak szybciutko działają 👨‍✈️👩‍✈️
Gosc
Gosc 03.09.2019, 17:47
Inspektor nadzoru budowlanego dziala ? Smiech na sali ! U nas tylko samowolka ma sie dobrze a rosnie tak szybko jak grxyby po deszczu ! Wszyscy maja to gleboko w zadzie .😅😅😅
Cytuję ciekawy komentarz zamieszczony pod innym artykułem
Cytuję ciekawy komentarz zamieszczony pod innym artykułem 29.08.2019, 22:07
"Słuchałam Radia Wrocław i czytałam opis tej audycji - osoba, która pierwszy raz brała udział w tym wczorajszym przedstawieniu od razu wyrobiła sobie zdanie na postępowanie radnych. AU skończ już to przedstawienie. Nie udawaj, że zależy ci na gminie - zawsze dbałaś o siebie i swoich przyd.....ów. Sama sobie przyznawałaś nagrody( może to nie prawda?). Najlepiej się czułaś na imprezach na których to razem z córeczkami nie wiedziałaś kiedy skończyć. A potem kazałaś się odwozić służbowym samochodem do domu. Czy to nie prawda? Inni to pamiętają. Ja też."
Wròżbita Alfred
Wròżbita Alfred 29.08.2019, 22:00
Pani AU od kilku miesięcy robi sobie kampanię i z tego co się słyszy to daleko zaszła (🤤) czego efektem będzie oddanie jedynie 8 głosów 'za' należących do jej '8 wspaniałych", chyba, że przez 4 lata i oni przekonają się z kim mają do czynienia i tyle z twojego kopania. Także ciesz się kobito chwilą i pomarz o stołeczku, na którym raczej nigdy nie zasiądziesz, a o którym marzysz już od pierwszego dnia kiedy to przekroczyłaś próg naszej gminy.
Mieszkanka
Mieszkanka 29.08.2019, 21:50
Poczytajcie sobie Państwo drodzy, ponieważ nie wiem czy wszyscy wiedzą co jest na tabletach jak to Pani Przewodnicząca powiedziała . Radni może i mają ale czy mieszkańcy Gminy??: http://gminaluban.esesja.pl/po…
Prawda w oczy kole
Prawda w oczy kole 30.08.2019, 19:09
Ze skargi na radnego Rady Gminy, która została uznana za niedopuszczalną ( wg ośmiu wspaniałych upss... siedmiu, bo jeden się wstrzymał) dowiadujemy się jak pracują radni opozycji i jaką prezentują "wysoką kulturę osobistą "...
Aneta
Aneta 30.08.2019, 06:34
Mieszkańcy i wszyscy mają na bip.
Dzięcioł - AU
Dzięcioł - AU 29.08.2019, 21:22

Nieudolność, pustka, chciwość, zawiść i mściwiść to cechy charakterystyczne osobnika płci żeńskiej, polującej ostatnimi miesiącami z ukrycia, przebywającej na tyle swojego teatralnego wojska kukieł.
Wyborca
Wyborca 29.08.2019, 19:32
Nie chce mi się wierzyć by Wójt był przeciwko sobie i nie realizował zadań inwestycyjnych i budżetu uchwalonego przez Radę Gminy. On po prostu nie umie tego zrobić, nie umie zarządzać gminą.w Poprzedniej kadencji wszystko przygotowywali mu urzędnicy gminni. Obecni urzędnicy tego nie robią jeszcze wprowadzają go w błąd. Vide ostatnie posiedzenie komisji wspólnych. Liczyłem na Panią sekretarz ale wdać, że ta Pani pomogła mu się skompromitować pisząc skargę na komisje rewizyjną upublicznioną bez podpisu wójta a sygnowana jako prowadzi sprawę pani sekretarz.
Wyborca
Wyborca 29.08.2019, 18:52
Pan Wójt jest sam sobie winien. Nie posiada zmysłu organizacyjnego i jest nieudolnym zarządcą , a urzędnicy gminni mu w tym nie pomagają jak to było w poprzednich kadencjach. Posiada uchwalony budżet i gdyby go realizował to by miał sukcesy i nie musiał by sam siebie usprawiedliwiać jakąś wyimaginowaną zemstą. Czas panie wójcie spojrzeć w lustro i dokonać autooceny siebie ale uczciwie dla własnego sumienia. Jeżeli pan tak siebie ocenia jak napisał pan w skardze na Komisje Rewizyjną to wyszło jak to pan praworządnie postępuje i jak pan umie zarządzać gminą.
Mieszkanka i matka
Mieszkanka i matka 30.08.2019, 00:34
Przeczytajcie teraz artkul glupoty na fb chodzi o altokar dowozu dzieci do szkoly to juz jest szczyt glupoty zamiast zakupic bezpieczny altobus na dowozy dzieci do szkoly to jednak stary remontowac ludzie nakrecacie sie czym glupotom przeciesz to chodzi o bezpieczenstwo waszych dzieci myslcie troche stary 30 letni wrak zaspokoi wszystkie dowozy
RGD
RGD 30.08.2019, 11:26
Bo wojt nie dba o rozwoj naszych dzieci . Tym autokarem wiadomo ze nasze dzieci nie dogonia Europy i moze o to chodzi .Gokis tez tanczy tak jak im wojt zagra .a ludzi maja gleboko w *******! Taka znieczulica dopadła tych bezwzglednych ludzi !
Wyborca
Wyborca 29.08.2019, 18:07
Pan Wójt jest sam sobie winien wszystkich niepowodzeń. Nie posiada zmysłu organizacyjnego jest nieudolnym zarządcą a urzędnicy gminni mu nie pomagają jak to było w poprzednich kadencjach. Sam siebie próbuje usprawiedliwiać jakąś zemstą. Po prostu brak działań w zakresie realizacji inwestycji i realizacji uchwały budżetowej jest tym nieszczęściem wójta. Rada gminy Uchwaliła budżet a wójt gdyby go realizował to byłby wójtem z osiągnięciami a tak jest dno.

Pozostałe