Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "Bukowińskie Spotkania"

  • 20.08.2019, 12:17 (aktualizacja 20.08.2019, 12:43)
  • red /MDK Lubań
Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "Bukowińskie Spotkania"

Podziel się:

Oceń:

Od 22 do 23 sierpnia w Lubaniu odbędzie się po raz drugi Międzynarodowy Festiwal „Bukowińskie Spotkania”. Jest on jednym z najważniejszych przedsięwzięć w Europie promujących wielokulturowość Bukowiny oraz różnorodność i równość kultur.

W pierwszym dniu w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury wystąpią zespoły z zagranicy, w drugim dniu, na plenerowej scenie w lubańskim Rynku do zespołów z Ukrainy, Rumunii i Węgier dołączą zespoły z Polski.

Tuż po bukowińskich klimatach, w sobotę 24 sierpnia odbędzie się XVI edycja Lubańskiego Festiwalu Folklorystycznego „FolkArt”. Tego dnia w lubańskim Rynku prezentować się będą zespoły ludowe, grupy śpiewacze i kapele - czerpiący inspirację twórczą z szeroko pojętej kultury ludowej. Dzień ten mający charakter konkursowy, pozwoli wyłonić najlepszych wykonawców, aby w ten sposób otworzyć im drogę ku własnej promocji artystycznej. Wszystkie prezentacje oceniać będzie specjalnie powołana Komisja Konkursowa, która przyzna zwycięskie trofea - „Złote”, „Srebrne” i „Brązowe” Łużyckie Skrzypce. Warto przy tym dodać, że naszej imprezie towarzyszy zawsze wspaniała atmosfera, zarówno wśród wykonawców jak i niezwykle entuzjastycznej widowni.

Integralną częścią sobotniego wydarzenia są konkursy - „Na Tradycyjne Wyroby Pierogowe, Pierogopodobne i Ziemniaczane” oraz „Na Domowe Wypieki i Ciasta z Owoców Sezonowych”. Jurorzy oceniać będą przede wszystkim walory smakowe zgłoszonych do konkursów potraw i wypieków, ich tradycyjny, ludowy charakter oraz oryginalność receptur, nagradzając najlepsze wyroby nagrodami pieniężnymi.

red /MDK Lubań

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe