Jakuby 2019 - Zgorzelec zaprasza

  • 09.08.2019, 09:05 (aktualizacja 09.08.2019, 10:24)
  • red.
Jakuby 2019 - Zgorzelec zaprasza Organizator
Podziel się:
Oceń:
Jakuby - Święto Starego Miasta na Przedmieściu Nyskim w Zgorzelcu już w dniach 23-25 sierpnia.

Program imprezy:

Piątek, 23 sierpnia

17.15 - parada otwarcia

scena (15.00 - 21.00)
15.00 - Turoszowianie
15.35 - Jubilaci
16.10 - Błękitne Kamizelki
16.45 - Łużyczanki
17.20 - Kapela Pogranicze
18.30 - oficjalne otwarcie Jakubów 2019
20.00 - Vechi Acum

ulica (15.00 - 20.00)
Festiwal Artyści Ulicy na Granicy:
Gwardia Gryfa, Klaun Feliks, Żaki Duo, Raskovnik, Duo Ruach.

Bulwar Grecki (15.00 - 20.00)
Teatr Wagabunda
Grupa animacyjna Tik Tak

14.00 - 20.00 - polsko- niemieckie warsztaty tańca tradycyjnego
Akademia Tańca Tradycyjnego w Europa Mieście Zgorzelec/Görlitz

wąwóz ul. Struga - Kino Jakubowe (20.00 - 22.30)
Zespół Czerwie gra na żywo do filmów Charliego Chaplina „Brzdąc” oraz „Charlie żołnierzem”

Sobota, 24 sierpnia

scena (15.00 - 21.00)
15.00 - Tacy sami
17.00 - Radykalna Wieś
20.00 - Potock

16.00 Spływ na Byle Czym po Nysie Łużyckiej

ulica (14.00 - 20.00)
Festiwal Artyści Ulicy na Granicy:
żywe rzeźby,  teatr A3 - parada „Zmysły” i „Sweet dreams”, teatr Akt - parada „Motyle”, Cichy Teatr - parady cyrkowe, Gwardia Gryfa - parady, spektakle, animacje, Klaun Feliks, Duo Rympau, Tobi Show „Ekscentryczny pokaz Clowna Tobiego”, Bandit Queen Circus - „Hot’n’cold”, Bill Bombadil, Troligoblin, Żaki Duo, Raskovnik, Duo Ruach, Kapela Trimingeru.

ul. Wrocławska (21.00 - 22.30)
Festiwal Artyści Ulicy na Granicy: teatr Akt, spektakl plenerowy pt. „Poza czasem”


Bulwar Grecki (14.00 - 23.00)
Teatr Wagabunda
Grupa animacyjna Tik Tak
14.00 -17.00 „Portrety filozofów - (nie)szablonowe warsztaty plastyczne”
(namiot biblioteczny)

14.00 - 20.00 - polsko-niemieckie warsztaty tańca tradycyjnego
Akademia Tańca Tradycyjnego w Europa Mieście Zgorzelec/Görlitz

20.00 - 23.00 - potańcówka na dechach, grają zespoły CzessBand i Bonanza

wąwóz ul.Struga - Kino Jakubowe (14.00 - 22.30)
14.00 - 16.00 filmy dla dzieci
16.00 - 18.00 film „Wschodząca Jutrzenka. W hołdzie Jakubowi Böhme”
reżyseria: Max Hopp, Jan Korthäuer, Ronald Steckel, Klaus Weingarten,
po projekcji rozmowa z dr. hab. prof.  UWr Leszkiem Kleszczem z Instytutu Filozofii Uniwersytetu Wrocławskiego
19.00 - 22.00 - filmy „Rycerz” i „Młyn i krzyż”, reż. Lech Majewski

Niedziela, 25 sierpnia

scena: (14.30 - 21.00)
14.30 - Ęzibaba
16.00 - Kapela Trimingeru
18.00 - koronacja Miss i Mistera Jakubowa
19.00 - Kapela ze Wsi Warszawa

ulica (14.00 - 20.00)
Festiwal Artyści Ulicy na Granicy:
żywe rzeźby, teatr A3 – parada „Zmysły” i „Sweet dreams”, teatr Akt - parada „Motyle”, Cichy Teatr - parady cyrkowe, Gwardia Gryfa - parady, spektakle, animacje, Duo Rympau, Tobi Show „Ekscentryczny pokaz Clowna Tobiego”, Bandit Queen Circus„Hot’n’cold”, Bill Bombadil, Troligoblin, Żaki Duo, Raskovnik, Duo Ruach.

Bulwar Grecki (14.00 - 20.00)
Teatr Wagabunda
Grupa animacyjna Tik Tak

14.00 - 17.00 plenerowe warsztaty programowania „Śladami Jakuba Böhme”
(namiot biblioteczny)

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w programie.

red.

Zdjęcia (1)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe