Uwaga możliwe zatrucie salmonellą po spożyciu przyprawy marki Prymat

  • 17.07.2019, 12:28 (aktualizacja 17.07.2019, 13:33)
  • red.
Uwaga możliwe zatrucie salmonellą po spożyciu przyprawy marki Prymat

Podziel się:

Oceń:

Główny Inspektor Sanitarny informuje o wycofaniu z obrotu produktu „Gorczyca biała cała” 30 g marki Prymat, w związku z wykryciem w jednej z partii Salmonella Typhimurium.

Badanie produktu pn.: „Gorczyca biała cała”, 30 g, numer partii 1298133, data minimalnej trwałości 05.2022 w laboratorium Państwowej Inspekcji Sanitarnej wykazało obecność Salmonella Typhimurium w 4 z 5 badanych próbkach produktu. Spożycie produktu, szczególnie bez obróbki termicznej, wiąże się z potencjalnym ryzykiem zatrucia pokarmowego. - informuje GIS.

Działania podjęte przez przedsiębiorców i organy urzędowej kontroli:

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podjęły działania w celu ustalenia miejsc dystrybucji kwestionowanej partii produktu i wycofania jej z obrotu.

Firma Prymat Sp. z o. o. poinformowała, że zidentyfikowała wszystkich odbiorców kwestionowanej partii wyrobu gotowego i zwróciła się do nich z prośbą o wstrzymanie dystrybucji wskazanej partii produktu i zwracania jej do magazynu firmy.

Firma Prymat Sp. z o.o. zaprasza wszystkich klientów, którzy dokonali zakupu gorczycy ze wskazanym w komunikacie numerem partii i mają jakiejkolwiek pytania, do kontaktu telefonicznego pod numerem (32) 47 33-833 lub poprzez formularz kontaktowy na stronie www.prymat.pl. Firma zapewnia, że każde zgłoszenie zostanie rozpatrzone indywidualnie.

Zalecenia dla konsumentów:

Nie należy spożywać produktu o numerze partii wskazanym w komunikacie.

red.

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tato
tato 17.07.2019, 23:04
I Magda pójdzie z torbami
Xoxo
Xoxo 17.07.2019, 18:06
O kurna, a ja już ogóry zakisiłam z tą gorczycą zakupioną w naszym Kauflandzie. XD

Pozostałe